Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Пільговий стаж підтверджують комісії
Пільговий стаж підтверджують комісії
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:37      Ромни, Сумська область

Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Громадяни, які протягом повного робочого дня працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими умовами праці за Списком № 1 та інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабміном, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, мають надати уточнюючу довідку про пільговий характер роботи. У ній має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до пільгового стажу, професію або посаду, характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.

 

Право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають: трактористи-машиністи - чолові­ки після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років та за умови безпосередньої зайнятості у виробництві сільгосппродукції на під­приємствах сільського господарства; жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння) та свинарками, після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умов виконання встановлених норм обслуговування.

 

Особа, яка претендує на пільгову пенсію за віком (тракторист-машиніст або доярка чи свинарка), повинна також  надати уточнюючу довідку про пільговий характер роботи. У довідці трактористів-машиністів має бути зазначено про безпосередню зайнятість у виробництві сільгосппродукції, доярок, свинарок - про виконання встановлених норм обслуговування тварин. Такі довідки видаються підпри­єм­ствами, де працювали зазначені особи, чи їх правонаступниками. Архівні установи не мають права надавати уточнюючі довід­ки, робити висновки щодо виконання (невиконання) певних умов.

 

У випадку ліквідації підпри­ємства, установи та організації (без визначення правонаступника) пільговий стаж, що дає право на призначення пільгових пенсій трактористам, дояркам, свинаркам, підтверджується комісіями, що створені при головних управліннях ПФУ в АР Крим, областях, містах Києві та Сева­стополі, у порядку, затвердженому постановою правління ПФУ 10 листопада 2006 року № 18-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 р. за № 1231/13105. Проте у всіх випадках ці рішення приймаються на підставі первинних документів, що зберігаються в архівних установах.

 

Для підтвердження вказаного стажу роботи заявник подає  в управління ПФУ в районах, міс­тах за місцем проживання (реєстрації) документи: заяву про підтвердження стажу роботи, довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про ліквідацію підприємства, установи, організації без визначення правонаступника, інші документи, які мають підтверджувати факт припинення існування підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні), трудову книжку, документи, видані архівними установами, зокрема, довідку про зарплату, копію документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати.

 

Управління приймають документи та готують відповідні пропозиції про задоволення або відхилення заяви і направляють їх разом з усіма документами до спеціальної комісії в термін не пізніше трьох робочих днів з дня надходження.

 

Засідання комісії проводяться в міру потреби, але не рідше двох разів на місяць. Заяви розглядаються в присутності заявника не пізніше двох місяців з дня звернення. Комісії приймають рішення щодо під­твердження чи непідтвердження стажу роботи особи не пізніше 5 робочих днів з дня прийняття документів. Після цього рішення направляється  до управлінь ПФУ в районах, містах і заявнику.

 

Рішення комісії може бути оскаржене в Пенсійному фонді України чи в судовому порядку.

 

Неля ОСТАПЕНКО, 

заступник начальника управління ПФУ

в Роменському районі.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

17
17