Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Ефективність електроопалення
Ефективність електроопалення
Вісті Роменщини
Середа, 25 листопада 2009, 09:03      Ромни, Сумська область

Котеджі, міські будинки і навіть цілі мікрорайони усе частіше оснащують автономними засобами опалення. Далеко­глядні забудовники намагаються не ставити себе в залежність від нестабільної системи централізованого та газового теплопостачання. Поряд з котельнями на газовому або рідкому паливі популярність здобувають автономні електричні системи обігріву. Все більше людей задумуються над оптимізацією опалення свого житла, щоб у будинку було тепліше за менші кошти. Своїми думками з цього приводу поділився начальник Роменського районного відділення "Енерго­збут" Руслан ПУГАЧ:

 

- Використання електричних котлів з автоматичним керуванням дає можливість створювати найзручніші варіанти опалення. По-перше, електроопалення - економне, швидко монтується, просте в керуванні, безшумне і безпечне. По-друге, всі види опалення, крім електричного, тією чи іншою мірою забруднюють навколишнє середовище. Витяжна вентиляція, насоси призводять до додаткових шумів та вібрації. Витікання газу чи дизельного палива, вугільний пил просто шкідливі для здоров'я людини. Крім того, вірогідність виникнення аварійних ситуацій в системах з рідинним чи газоподібним паливом значно вища, ніж при електроопаленні.

 

Електроопалення будинків може здійснюватися з використанням кабельних систем "теплої підлоги", електричних енергозберігаючих конвекторів, інфрачервоного випромінюючого обладнання, а також електричних котлів. За допомогою цих систем можна реалізувати як основне, так і допоміжне опалення будинку. Автономне електроопалення будинків, що відповідає вимогам ХХІ століття за економічністю, естетикою, безпекою та абсолютною екологічністю - достойна альтернатива газовому опаленню.

 

Щоправда, варто зважити на те, що автономне електроопалення заборонено встановлювати в квартирах багатоповерхівок без реконструкції електрообладнання всього багатоквартирного будинку, а також зовнішніх електромереж. Адже діючі зовнішні та внутрішньобудинкові мережі не розраховані на збільшення навантаження.

 

З ростом цін на вуглеводневу сировину, за умови застосування нічного тарифу (при встановлені багатотарифного лічильника) можна говорити про появу ще одного плюса - електрика стає цілком конкурентоспроможною. Це підтверджують розрахунки українських і закордонних фахівців з виробництва електричних нагрівальних приладів та систем електро­опалення.

 

Порівняємо ціни на газ та електро­енергію. З 1 грудня 2008 р. за даним НКРЕ України (постанова № 1239 від 25.10.2008 р.) відпускна ціна на газ  для населення, залежно від середньорічного споживання при об'ємі споживання, що не перевищує 2500 куб. м на рік, складає при наявності газового лічильника 48,36 коп. куб. м, без лічильника - 53,16 коп. Якщо споживання не перевищує 6000 куб. м на рік - 73,2 і 80,52 коп. відповідно. При споживанні не більше 12000 куб. м на рік - 149,88 і 164,82 коп. Більше 12000 куб. м на рік - 179,04 і 196,86 коп.

 

Вартість електроенергії для міського населення - 24,36 коп. кВт/год., для сільського - 22,5 коп. кВт/год. Мешканці будинків, обладнаних електроплитами, електроопалювальним обладнанням (в т.ч. у сільській місцевості) сплачують 18,72 коп. за кВт/год.

 

 Зважимо на економічні аспекти використання стаціонарного електроопалення в порівнянні з традиційними підходами (газове опалення) на прикладі житлового будинку площею 100 кв. м. Вихідні дані: котел електричний потужністю 9 кВт; котел газовий потужністю 12 кВт (витрати газу 1,3 куб. м/год.); будинок опалюється 16 год. на добу.

 

Доцільність установки комбінованого опалення (газ/електроенергія) доводить порівняння вартості газового та електроопалення на 100 м2:

Поєднавши ці два варіанти опалення, електроенергію можна використовувати вночі за найдешевшим тарифом (при наявності багатотарифного лічильника), а газ - удень. Таким чином річне використання газу можна зменшити приблизно на 50%. При комбінованому опаленні газ коштуватиме 0,4836 грн./ куб. м, адже його споживання за рік складатиме менше 2500 куб. м. Електричний котел (з багатотарифним лічильником електроенергії) опалюватиме приміщення вночі протягом 8 годин (з 23.00 до 7.00), коли вартість одного кВт/год. становить 0,075 грн., а газовий котел грітиме удень протягом 8 год.

 

Таким чином, вартість опалення приміщення електричними нагрівальними приладами (електрокотел) вночі: 8 год. х 9 кВт (потужність електрокотла) х 30 днів х 0,1872 (тариф) х 0,4 (нічний коефіцієнт) = 161 грн./міс. Вартість опалення удень газовим котлом: 8 год. х 1,3 (споживання газу куб. м/год.) х 30 днів х 0,4836 (вартість газу) = 150 грн./міс. Отже, вартість опалення приміщення площею 100 кв. м обійдеться лише у 311 грн. за місяць. При цьому річне споживання газу менше 2500 куб. м. і тариф відповідно знижується з 0,7320 грн./ куб. м до 0,4836 грн./куб. м.

Висновок: комбіноване опалення дешевше газо­во­го на 145 грн., елек­трич­ного - на 254 грн.

 

Зручність монтажу та простота управління елек­трообігрівом дають додаткові можливості енергозбереження. Управлін­ня приладами стаціонарного електроопалення виконується за допомогою програмного управління температурного режиму. Можна запрограмувати тижневий погодинний графік температур в кожному приміщенні з використанням вмонтованого годинника й за необхідності змінювати його. Це вагоме джерело економії, адже в такому випадку комфортна висока температура в усіх приміщеннях підтримується тільки 35-40% часу (приблизно 60 годин на тиждень). Відповідно в службових приміщеннях у неробочий час можна підтримувати невисоку температуру (наприклад, 12-15 градусів), а перед початком робочого дня знову піднімати її до комфортного рівня.

 

Якщо ви рахуєте свої кошти та хочете знизити витрати на опалення будинку чи офісу, можете звернутися до нас. Спеці­алісти допоможуть підібрати оптимальну систему електричного опалення, виготовити проект, виконати електромонтажні роботи з підключення опалювальної системи будь-якої складності.

 

Співробітництво з нами - це економія вашого часу, надійність, гарантія якості виконаних робіт, гарантія безпеки екс­плуатації, зручність та комфорт у вашому будинку.

 

Контактні телефони: 2-21-71, 2-07-74. Також можна звернутися безпосередньо у відділення "Енергозбут", кабінет № 8 (м. Ромни, б-р Свободи, 7).

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел