Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вибух на городі
Вибух на городі
Вісті Роменщини
Середа, 25 листопада 2009, 08:55      Ромни, Сумська область

На присадибній ділянці будинку в Ромнах у 1-му пров. Артема дійсно вибухнула радянська 82-міліметрова мінометна міна часів Великої Вітчизняної війни. Але тільки після того, як цю небезпечну операцію підготували піротехніки 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС. Лише кілька тижнів тому вони ліквідували снаряд під "зеленим мостом". І знову в Ромнах чути відлуння війни...

 

Про знайдену на городі заіржавілу сталеву "краплю" господарка повідомила сусіда - співробітника центру МНС. За цим тривожним сигналом, попередньо обстеживши місце небезпечної знахідки, зібралася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки міськвиконкому під головуванням секретаря міської ради Л.М. Набойченка. Під час засідання спеціалісти повідомили: перевозити пошкоджений часом вибухонебезпечний предмет ризиковано. Було прийнято рішення ліквідувати снаряд безпосередньо на місці - за 2 метри від будівлі.

 

За справу взялися справжні аси - піротехніки 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС. Цьому передувала ґрунтовна робота правоохоронців. Через підвищену небезпеку довелося відселяти на час проведення робіт мешканців 300-метрової зони, перекривати газ та ін. За підготовкою слідкував начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому В.І. Кишун. Він же зустрів рятувальників.

 

Коли пролунав глухий вибух, в укритті поряд були лише члени групи піротехнічних робіт. Непередбачених наслідків не допустив камуфлет - вибух під землею без утворення воронки. Снаряд замінували в ямці під тридцятьма мішками з піском. Ювелірна точність скерованого вибуху не залишила навіть подряпин на мішках, лише трохи розкидавши їх вибуховою хвилею.

 

Такі роботи хлопцям доводиться виконувати на чималій території обслуговування - у чотирьох суміжних областях. А тому ризикувати життям доводиться щодня.

 

З місця події  

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Світковий ріжок
Світковий ріжок