Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Індикатор людяності
Індикатор людяності
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 листопада 2009, 09:13      Ромни, Сумська область

Минулого тижня голова облдержадміністрації Микола Лаврик провів прес-конференцію для журналістів Сумщини та представників мас-медіа всіх регіонів України. Тема - "Економічний потенціал Сумщини". Микола Іванович зазначив, що взято хороший старт для розвитку та зміцнення економічного потенці­алу області. На жаль, чинне законодавство України не дає можливостей саморозвиватися, хоча для цього маємо практично все. Майже 50 відсотків видобутої нафти в Україні - cумська, є багатющі інші природні ресурси, багата земля з її корисними копалинами, високий інтелект населення.

 

На Сумщині, одній з перших областей в Україні, розроблено 63 ефективні заходи з мінімізації впливу негативних наслідків світової фінансової кризи, якими комплексно охоп­лено найважливіші сектори економіки та запроваджено моніторинг їх виконання. Це дало можливість підтримати місцевого виробника і ввести жорсткий контроль за економією бюджетних коштів.

 

На сьогодні із 63 заходів 27 виконано у встановлені терміни, 36 знаходяться на стадії виконання.

 

Ці заходи працюють. На сьогодні можна констатувати поступове поліпшення економічної ситуації в області. Варто відзначити, що за темпами росту промислового виробництва Сумщина стабільно посідає третє місце серед регіонів України та випереджає середньо­укра­їнський показник на 10 від­соткових пунктів. За підсумками 9 місяців 2009 року виробництво валової продукції збільшилося на 4,4%. Серед­ньомісячна заробітна плата зросла на 8,2% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 ро­ку і склала 1558 гривень.

 

Сумською облдержадміні­страцією запроваджено механізм контролю за використанням бюджетних коштів при здій­сненні державних закупівель, проведено відповідну роботу щодо усунення з ринку посередників та залучення безпосередніх виробників продукції. На сьогодні процедуру пого­дження проведено по 4605 договорах на загальну суму 420,4 млн. гривень. Завдяки цьому місцеві товаровиробники отримали додаткові замовлення від розпорядників бюджетних коштів області та додатково спрямовано в економіку регіону близько 200 млн. гривень. Крім цього, економія бюджетних коштів від зниження цін в укладених договорах склала більше 8 млн. гривень.

 

Обласна влада визначила головним напрямком роботи використання альтернативних видів палива. Є реальні кроки - підготовлено та успішно захищено на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України в січні цього року два проекти. В результаті урядом видано відповідні розпорядження "Про реалізацію пілотного інвестиційного проекту "Реконструкція системи теплозабезпечення м. Шостки з переведенням водогрійних і парових котлів на альтернативні види палива" та "Про заходи з використання альтернативних джерел енергії". На сьогодні на реалізацію першого проекту виділено 31,3 млн. гривень із за­планованих 37 млн. гривень.

 

Крім того, здійснюється дообладнання газових котелень бюджетних установ твердопаливними котлами за кошти місцевих бюджетів у Тростянецькому, Недригайлівському, Середино-Будському, Кролевецькому, Краснопільському районах та в місті Охтирка. вже дообладнано 17 котелень.

 

З метою забезпечення бю­джетної сфери альтернативними видами палива на 8 під­при­ємствах області освоєно виробництво паливних брикетів та пілет з відходів деревообробки, торфу та зерновідходів. Індекс промислової продукції в січні-вересні цього року проти січня-вересня 2008 року становив 81,7% (по Україні - 71,6%), що відповідає третьому місцю серед регіонів України.

 

Порівняно з результатом за перше півріччя цього року відбулася позитивна зміна індексу виробництва продукції в харчовій, легкій промисловостях, металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів промисловості будівельних матеріалів.

 

Підприємствами промисловості за сі­чень-вересень ц. р. реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 7 млрд. 751 млн. гривень (січень-вересень 2008 року - 9 млрд. 504 млн. гривень).

 

Протягом 9 місяців в місті Суми уведено в експлуатацію завод пакувальних і поліграфіч­них матеріалів ЗАТ "Технологія" та фармацевтичне підпри­єм­ство ТОВ "Кусум Фарм". У жовтні відбулося відкриття лінії з фасування кави в реконстру­йо­ваних приміщеннях колишнього Півненківського цукрового заводу, придбаного ЗАТ "Крафт Фудз Україна". На даних об'єктах створено понад 300 робочих місць з перспективою їх подальшого зростання.

 

Нині особливі зусилля обласної державної адміністрації спрямовані на використання всіх наявних резервів, максимальне залучення додаткових ресурсів по наповненню обігових коштів підприємств.

 

Обласна державна адміні­страція неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента України, інших центральних органів виконавчої влади щодо прискорення відшкодування податку на додану вартість під­приємствам Сумщини. Завдяки наполегливості з початку 2009 року підприємствам області фактично відшкодовано 304,5 млн. гривень ПДВ.

 

Проте внаслідок зволікання уряду невідшкодованими суб'­єктам господарювання області на сьогодні лишаються ще 143,4 млн. гривень податку на додану вартість. Робота в цьому напрямку продовжується.

 

Очільник області загострив особливу увагу журналістів на питанні будівництва.

 

- Ви пройдіться, ознайомтеся з обласним центром. Я переконаний, що місто вам сподобається. Останнім часом вкладено великі кошти на впорядкування та благоустрій Сум, особливо на капітальний ремонт доріг та їх будівництво. Ми знайшли спільну мову з міським головою Геннадієм Мінаєвим і нині плідно працюємо над вирішенням назрілих проблем. Завершено спорудження шляхопроводу, яке припинилося ще за часів СРСР. Тепер зручніше буде водіям, зникнуть "пробки".

 

Микола Лаврик торкнувся також соціальної сфери, де впроваджуються різні новації тощо. Скажімо, збільшується мережа сімейних дитячих будинків. Це добре. Усиновлення діток-сиріт - найяскравіший індикатор людяності. Про дітей, про наше майбутнє дбають і освітяни. Станом  на 1 жовтня цього року в області функціонує 481 дошкільний навчальний заклад, де виховується 33 тис. дітей. На базі загальноосвітніх шкіл відкрито 16 навчально-виховних комплексів. Рівень охоплення дітей дошкільною освітою становить 70%.

 

У 2009 році для закладів освіти придбано 18 шкільних автобусів. За звітний період організованим підвезенням до місць навчання забезпечено 6,8 тис. учнів, що становить 94,6% потреби.

 

Для загальноосвітніх шкіл області закуплено навчальне обладнання з природничо-математичних дисциплін на загальну суму 120 тис. гривень.

З початку 2009 року в рамках акції "Подаруй вікно школі" в загальноосвітніх школах області встановлено 250 вікон.

 

Зрозуміло, М.І. Лаврик зосередив увагу на зміцненні добросусідських відносин з Росією, зокрема Курською облас­тю, та іншими країнами. На­при­клад, інвестори Азербай­джану взялися відновити один з цукрозаводів, які свого часу були гор­дістю Сумщини. Та "муд­рі" керівники зруйнували все господарство, а техноло­гіч­ні лінії та інше обладнання вирізали на метал. Мова йшла також про працевлаштування, квартплату та інші життєво важливі теми.

 

Голова облдержадміністрації відповів на численні запитання. Спілкування з Миколою Лавриком сподобалося журналістам-"чужинцям", а тому вони навперебій запрошували сфотографуватися з їхніми делегаціями. Особливо емоційно активними виявилися дівчата-львів'янки. Во­ни навіть вручили сувенір на згадку про перебування на Сумщині.

 

Голова Українського журналістського фонду Людмила Ольховська, яка очолила делегацію журналістів, подякувала Миколі Лаврику за презентацію своєї області і вручила від імені журналістської громади подарунок на згадку про зу­стріч.        

         

Федір ОСИКА.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop13
konotop13