Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Ми - помираємо, Вона працює!
Ми - помираємо, Вона працює!
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 листопада 2009, 08:59      Ромни, Сумська область

П'ятниця 30 жовтня 2009 року. Тернопільська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області охоплені грипом - зви­чай­ним, каліфорнійським, ще невідомо яким. 81 тисяча вражених, з них 33,5 тис. - діти; 33 померлих, з них двоє дітей. Інформація на всіх телеканалах нагадує зведення з фронту.

 

Суми 30-31жовтня 2009  року -  черги в аптеках аж закручуються і починаються... за вхідними дверима. Доки підходить черга - ні масок, ні бинтів, ні марлі, ні антивірусних засобів уже немає. Черги за цибулею, часником, лимонами. Ціни змінюються кожні дві - три години. Якщо ви зранку не встигли лимони купити  за 17 гривень за кілограм, то під вечір купуватимете вже за 20, у неділю зранку - за 25 гривень.

 

На 19-ту годину неділі 1 листопада, за інформацією мас-медіа, в країні померло вже 53 людини, хворих на різні вірусні захворювання і грип, у тому числі калі­форнійський А/Н1N1, - більше 150 тисяч. 2 листопада - 71 людина навіки покинула цей світ. Аптеки порожні. Вмілі ділки продають маски з рук по 10 гривень за штуку.

 

А в цей час вельмишановна пані Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко у зверненні до народу закликає: "Панікувати категорично не треба!" і радить… самим шити пов'язки.

 

А як треба? Не категорично? Що робити людям, яких влада залишила один на один з мором? Не панікувати? А чим лікуватися?

 

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію так званого свинячого, або, як його тепер називають, каліфорнійського, грипу ще у перших числах нинішнього року. Що зробив уряд? У квітні Кабмін видав "височайше" розпорядження "Про затвердження плану заходів по запобіганню виникненню серед населення захворювання на свинячий грип" і… забув про це діло. Щось на зразок того, як "кризу в Україну я не пущу".

 

З 28 квітня  Міністерство охорони здоров'я палець об палець не вдарило, щоб хоч щось зробити в напрямку просвітницької роботи серед людей; не закупили відповідні тест-системи на визначення штаму грипу, ліки, дезінфікуючі матеріали; не підготували медичний персонал і т. д. - список не зробленого, доки був час, великий. Ні, гроші Кабмін виділив - 50 млн. грн. на при­дбання експрес-тестів! Тендер виграла сумнівна фірма, яка навіть не виготовляє ці тести.

 

Дивлячись на такий безлад і хаос, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, член фракції Партії регіонів Тетяна Бахтєєва 25 вересня 2009 року надіслала тривожного листа Прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко, в якому просила  звернути увагу на ситуацію, що складається. І в якому прямо було сказано, хто винуватий і що потрібно робити. У листі, зокрема, було сказано: "За даними регіональних бюро ВООЗ, на початок вересня 2009 року кількість жертв грипу А/Н1N1 у світі перевищила 2,9 тисячі осіб, а за­хворіли цим вірусом понад 268 тисяч. В Україні зареєстровано лише один лабораторно підтверджений  випадок  захворювання на грип А/Н1N1/Каліфорнія/04/2009. Така статистика може свідчити лише про те, що в Україні "свинячий грип" просто не діагностується! Державна установа Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України (далі Центр грипу), яка повинна була б проводити діагностику, існує, по суті, тільки на папері!

 

…Урядом було прийнято Постанову від 10.06.2009 року № 607 "Про особливості закупівлі товарів, необхідних для запобігання виникненню серед населення захворювання на "свинячий грип", а саме - закупівлі в одного виконавця. Але МОЗ України до цього часу нічого не зроблено. Протягом чотирьох місяців можливо було провести вже, як мінімум, три процедури відкритих торгів, але Міністерство охорони здоров'я України не провело жодної через те, що не може вирішити, як з того, що є в асортименті  "обраних" компаній, інтереси яких лобіюються першими особами міністерства, зліпити товари для проведення першочергових заходів.

 

Також постає питання: а що взагалі зроблено МОЗ для захисту населення  країни від  інфек­ції, розповсюдженням якої схвильований весь світ?

Україна досі не має свого Центру грипу та гострих респіраторних інфекцій…

 

ПРОПОНУЄМО:

 

- терміново створити Центр грипу та гострих респіраторних інфекцій і оснастити його сучасним обладнанням для забезпечення роботи Центру відповідно до його статутних завдань;

 

- провести розширене, із залученням членів Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, засідання Кабінету Міністрів України з питань розробки дієвої Стратегії проведення заходів з недопущення поширення на території України "свинячого" та інших різновидів грипу, гострих респіраторних інфекцій".

 

І що - хтось звернув на це увагу? Ні, лист поклали у шухляду і зробили вигляд, що "тихо все в Багдаде". Як можна назвати людину, яка, знаючи це все, збирає в столиці країни багатотисячне скупчення людей і, в першу чергу, з областей вже вражених вірусом? І це не баба Маня із далекого села, а Прем'єр-міністр України! То не розуміла, що робила, чи не бачила, що бездіє Міністерство охорони здоров'я? Мені здається, тут інше, і про це треба говорити прямо.

 

 Помаранчево-біло-сердечна влада використала народ задля задоволення своїх амбіцій і досягнення власних корисливих цілей. Вона цинічно обдурила українців і продовжує робити це далі. На нашому здоров'ї, на наших життях високопосадовці заробляють собі капітал.

 

50 мільйонів гривень невідомо куди поділися, експрес-систем немає, а міністр охорони здоров'я України пан Князевич у період, коли вже десятки людських смертей, з екранів телевізорів мимрить про те, що "у цій ситуації розбираємося, прокуратура працює".

 

Влітку в Мексиці, коли її охопив пташиний грип, вся країна за три дні була вдягнена в маски і гумові рукавички, а дезінфікуючими засобами милося ледь не небо - і хвороба відступила. І в них теж приватні, а не державні аптеки. Проте маски безкоштовно роздавали полі­цейські, їх мож­на було просто взяти в супермаркеті, в метро, на стоянці автотранспорту і т. д.

 

Чому ж у них так, а у нас по-іншому? Чому від нас, господарів цієї держави, обрана нами влада приховувала правду про епідемію, як за радянських часів під час аварії на ЧАЕС?

 

Відповідь однозначна: бо у них - влада, яка працює на свою країну, на свій народ і знає, що несе відповідальність за  діяль­ність. Наша влада ПРАЦЮЄ для себе, на себе і відповідальності ні за нас, ні за свою ПРАЦЮ не несе.

 

У період епідемії відкрилося істинне обличчя "властьімущої", на якому написано, що українці для НЕЇ - лише біомаса.

 

Зараз Партія регіонів терміново збирає кошти, закуповує засоби захисту і меддопомоги постраждалим жителям західних областей, проводить просвітницьку роботу серед населення. Віктор Янукович особисто направляє частину виборчих коштів на закупку так потрібних ліків для хворих людей. Впевнена, що до такої акції приєднається не одна політсила. Але хіба це справа партій?

 

Уряд Тимошенко наочно довів, що він бездарний і цинічний, якщо так недбало поставився до виконання своїх прямих обов'язків і допустив нинішню  епідситуацію в країні.

 

Я не нагнітаю емоції і не перебільшую. Усе до жахливості просто: смерть цих людей, як і вічне горе їх рідних, на совісті уряду України і особисто Юлії Володимирівни.

 

Мене дивує ситуація, коли народ опиняється в лещатах мору, а в цей час Кабмін, Президент "не мають важелів впливу" на аптеки, супермаркети, ринки, де ціни на ліки і фрукти збільшуються по кілька разів на день.

 

Хочеться лише пожаліти тих підприємливих підприємців, які наживаються на людському горі. Такі гроші з часом обов'язково обертаються для господаря або його родини невиліковними хворобами. А такі люди забувають, що зробили, і навіть не підозрюють, за який гріх карає доля їх дітей чи онуків. Не беріть гріх на душу - не робіть зле оточуючим - будуть здоровішими ваші рідні. Це перевірено тисячолітнім досвідом людства.

 

Із коментаря нині міністра охо­рони здоров'я України Василя Князевича: " Насторожує те, що захворювання вражає передусім молоде працездатне населення. Вік більшості померлих сягає від 20 до 50 років, є і випадки смерті двох дітей. Особливістю епідпроцесу є ураження вагітних з трагічними наслідками - загибелі плоду, а у 2-х випадках і матері. Взагалі групами ризику захворювання є люди працездатного віку, вагітні, діти раннього віку та особи похилого віку, які, як правило, не вражаються масово, але мають високий ризик ускладнення та смертності". Що ще до цього додати? ВОНА ПРАЦЮЄ, а МИ - ПОМИРАЄМО!

 

Людмила Говійна,  

редактор газети

"Сумський регіон".

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел