Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зміни потрібні народу
Зміни потрібні народу
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 листопада 2009, 08:56      Ромни, Сумська область

Мені часто доводилось чути від людей, яких я в 2004 році агітувала голосувати за В.А. Ющенка, приблизно таке: "Ну, і що зробив той Ющенко? Чому він не посадив бандитів у тюрми? Чому він не розігнав неефективний уряд? Що він зробив для реформування економіки?" І ще багато подібних "чому". Я пояснювала, що він на все те не мав повноважень, а в 2004 році до Конституції України було внесено зміни, які геть розбалансували владу в країні. Із президентсько-парламентської Україна стала парламентсько-президентською. Прибічники таких змін аргументували це тим, що в більшості європейських країн саме парламентсько-президентська форма правління. Це дійсно так. Але ж країни Європи - це держави, в яких давно установився демократичний устрій. Далеко не те в нас. Отож саме при такому Президенті, яким є Віктор Ющенко, Україна повинна була б залишатися президентсько-парламентською країною. Бо В. Ющенко в силу своєї освіченості, вихованості, порядності, я б ще сказала, європейськості ніколи б не зміг стати диктатором. Щодо деяких інших теперішніх кандидатів на пост Президента, то така загроза, на жаль, є.

 

В. Ющенко запропонував проект змін до Основного Закону України. На мій погляд, народ наш повинен би підтримати ці зміни.

Всім добре відомо, як останні роки працює Верховна Рада. Народні депутати або ж блокують трибуну, або ж ходять на перерви. А якщо інколи й ухвалюють закони, то замість 390 чи 410 депутатів, як це ви­свічується на табло, в сесійному залі насправді знаходиться не більше 150 осіб, які тиснуть кнопки "за себя и за того парня", як колись співалося у популярній пісні. Тож хочеться задати запитання: чи потрібна нам така Верховна Рада?

 

Президент України пропонує зробити парламент двопалатним. Нижня палата, палата депутатів, нехай налічує 300 осіб, обирається за відкритими партійними списками, формує уряд та ухвалює закони.

 

Верхня палата, сенат, повинна налічувати 78 сенаторів - по 3 особи від кожної області та Автономної Республіки Крим. Через кожних два роки сенат повинен оновлюватися на 1/3 складу. Сенат, сформований не на партійній основі, має затверджувати Голову Нацбанку, Генерального прокурора, Голову Служби Безпеки України, Голову Верховного Суду, Центральну виборчу комісію, щоби ці державні інституції не залежали від жодної з партій.

 

Президент пропонує встановити чітку відповідальність, розмежувати повноваження між гілками влади, а також між органами виконавчої влади. Треба, щоб кожен займався своєю справою та ніс відповідальність за свою діяльність.

 

Зауважмо, що Віктор Ющен­ко розробив ці зміни до Конституції не під себе, а для будь-кого, хто стане наступним Президентом України. А основне - зміни потрібні народу.

 

Від себе хотілося б додати таке побажання. Добре було б, якби в Конституції України записали, що кожен народний депутат чи сенатор, а також кожен державний службовець обов'язково вільно володів державною мовою і користувався нею під час виконання службових обов'язків. Можливо, тоді б деякі народні обранці не доходили до такого абсурду, що пропонували звільнити із займаних посад міністрів-патріотів, котрі в своїй діяльності завжди послуговуються укра­їнською мовою і домагаються розширення сфери її використання в державі.

 

Інна ЗУБКО, 

вчитель Роменської

ЗОШ № 7,

член партії "Наша Україна".

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вітання
Вітання