Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Перш за все профілактика
Перш за все профілактика
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:22      Ромни, Сумська область

Про те, як запобігти поширенню епі­демії грипу і особливо смертельно небезпечної його різновидності A(H1N1), або свинячого чи каліфорнійського грипу, йшлося на оперативній нараді, яку провів міський голова Павло Помаран.

 

Як повідомив головний лікар райсан­епідемстанції Микола Бойко, рівень за­хворювання на гострі респіраторні хвороби та грип у місті і районі на сьогодні відповідає міжепідеміологічному періоду. Викликає занепокоєння рівень забезпечення марлевими пов'язками на підприємствах,  в установах, організаціях. Достатній він лише у сфері охорони здоров'я, в інших не перевищує 25% потреби.

 

У той же час головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова підкреслила, що нині найбільш ефективною як для здоров'я, так і для кишені громадян є про­фі­лактика захворювань, й марлева пов'язка може вберегти життя. Також вона рекомендувала не допускати переохолодження організму. Інфекційне відділення готове прийняти пацієнтів. Випадків грипу, на щастя, не зареєстровано, а рівень захворювання не перевищує традиційного для нашої місцевості.

 

Є проблеми із забезпеченням ліками. Через ажіотаж медикаменти, шприци й маски буквально "вимели" з аптек, і зараз їх придбати просто неможливо. Міський голова поставив завдання перед керівниками установ, підприємств і організацій ввести "масочний" режим. Проте фармацевти не мають стовідсоткової впевненості стосовно забезпечення всіх роменців марлевими масками й ліками. Будуть на базах - будуть і в аптеках. До того ж через 3-4 години маску необхідно ви­прати в мильному розчині й висушити під праскою. Таким чином, їх на кожного роменця необхідно мінімум дві. Як вихід із ситуації - пригадати уроки ци­вільної оборони й виготовляти маски вдома. Зайвим стимулом для піклування про власне здоров'я стануть обіцяні головлікарем райСЕС перевірки і штрафи за недотримання масочного режиму в сумі 425 грн. Ще один варіант - взяти відпустку за власний рахунок й пересидіти напасть удома.

 

На завершення наради Павло Помаран висловив впевненість, що спільними зусиллями удасться пережити епідемію без втрат і жертв, хоча бажаючі спекулювати на лихові, як не печально, мабуть, знайдуться.

 

Павло КЛЮЧНИК.

 

P.S. на оперативній нараді озвучено телефонні номери "гарячих  ліній": в ЦРЛ - 2-27-06 та 2-14-83, в райсан­епідемстанції - 2-16-21.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Крест"