Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Лібаво-Роменське «вікно в Європу»
Лібаво-Роменське «вікно в Європу»
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:19      Ромни, Сумська область

Незважаючи на загальну тенденцію до зниження виробництва в усіх сферах економіки, працівники локомотивного депо Ромни не планують затягувати пояси, а навіть будують приміщення для нового, по-сучасному оснащеного кабінету технічного навчання і ще один цех.

 

- Та не лише цими успіхами винятковий нинішній рік для роменських залізничників, - переконаний начальник депо Володимир Левенець. - 2009 рік став історичною віхою для колективу локомотивного депо Ромни Південної залізниці, - адже підприємству виповнилося 135 років.

 

Збереглися документи і фотоматеріали про паровозне депо з приписним парком у 10 паровозів, яке здали в експлуатацію влітку 1874 року. Ця подія пов'язана з відкриттям нової залізниці - Лібаво-Роменської, яка з'єднала Балтій­ський порт Лібаво (нині Лієпая, Латвія) і наше місто Ромни. Відкриття депо стало історичною та технічною необхідністю, реалізованою в дусі найновіших інженерних ідей другої половини XIX століття. Мета будівництва залізниці - з'єднати багаті хлібом райони півдня Російської імперії з Балтійським морем і портом Лібаво. Таким чином, ніби прорубали ще одне вікно в Європу: через Україну, Білорусь та Прибалтику.

 

Депо Ромни було засноване як паровозне. Саме тому в колективі до цього виду транспорту особливо шанобливе ставлення. На території депо встановлено пам'ятник паровозу, за яким старанно доглядають не тільки ветерани, а й молоде покоління працівників.

 

Протягом 135 років десятки тисяч трудівників старших поколінь і наших сучасників зробили вагомий внесок у розвиток депо. За нинішнього покоління працівників відбувся перехід від паровозної тяги до тепловозної. Технічний прогрес спричинив модернізацію практично усіх ділянок виробництва. Це вже історія. Про минуле ми повинні знати, бо без нього важко оцінити сьогодення й осмислити майбутнє.

 

Нам дійсно є чим пишатися. Незважаючи на історичні та економічні негаразди, колектив працював і робив свій внесок у розвиток та підвищення достатку не лише рідного депо, всієї Роменщини, а й держави в цілому. Він пережив дві світові війни, революції, п'ятирічки, голод. Самовідданою працею відновлювали працівники зруйноване у Велику Вітчизняну війну господарство.

 

Особливо помітним зростанням виробництва позначилися останні десятиліття: нарощування виробничих потужностей, заміна локомотивного парку тепловозами сучасних серій тощо. Одночасно із цим проведено комплекс робіт щодо покращення умов праці та побутових умов, медичного обслуговування, підвищення якості виконуваних ремонтних робіт.

 

Таких результатів ми змогли досягти передусім завдяки злаго­дженості й відповідальності усіх членів колективу. Професійним авторитетом користуються машиністи Василь Кунденко, Михайло Хоменко, Василь Захаров, Олександр Бабак, помічник машиніста Олександр Курінський, слюсар Геннадій Гайдук.

 

На досягнутому ми не будемо зупинятися. Колектив і надалі працюватиме з повною віддачею сил та енергії. Він готовий зробити все, щоб достойно нести трудову варту, забезпечуючи надійний і безперервний трудовий процес. Для цього у нас є можливості й найголовніше - бажання

 

Володимир ЛЕВЕНЕЦЬ, 

начальник локомотивного депо Ромни.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

31
31