Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У перехрестівку за досвідом
У перехрестівку за досвідом
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:00      Ромни, Сумська область

Чекати гостей - приємно, але й клопітно. Потрібно всюди навести лад. У ДГ "Агрофірма "Надія" хоч і налагоджені господарські процеси, та все ж працівникам довелося поклопотатися на фермах, бо саме тут відбувся районний семінар на тему "Підготовка тваринницької галузі до роботи в зимово-стійловий період 2009-2010 рр. та перспективи розвитку галузі". Перейняти досвід прибули головні зоотехніки та ветеринарні лікарі господарств краю. А перехрестівцям є що показати. Тут відкрився перший у районі доїльний цех, предметно займаються племінною роботою та відтворенням стада. Корми закладаються теж за новітніми технологіями.

 

Закономірним є факт, що у сільгосптоваровиробників не вистачає коштів, тим паче для будів­ництва нових фермівських приміщень, тому реконструюють старі. Головний зоотехнік агрофірми Ю.О. Коваленко розповідає:

 

- Нині важливо не скільки вироблено молока, а якою є його собівартість. Для її зниження застосовуємо механізацію. Придбали кормозмішувач, але, щоб його застосувати, довелося зруйнувати звичні ясла. Тепер з рукавів кормороздавача висипається корм на спеціальні забетоновані площадки. Раніше доярки розносили фураж по годівницях корзинами. Реконструювали й автопоїлки ще радянських часів, які час від часу забивалися кормовідходами та не працювали. Тепер металеві корита наповнюються водою автоматично, за допомогою поплавкових камер. Поряд ще в одному сараї розміщені телиці, ходять вони по всьому сараї, на проході годівниці, наповнені кормом. Метод безприв'язного утримання сприяє доброму росту худоби, збільшенню продуктивності.

 

Учасники зібрання ознайомилися із зберіганням та використанням фуражу. Незважаючи на те, що ферми кормами забезпечені на 120%, їх витрачають економно.

 

Пленарна частина семінару проходила у конторі господарства. З інформацією про стан справ у тваринницькій галузі господарств району виступив головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА С.М. Крамаренко.

 

- За останні роки намічаються стабілізаційні процеси у тваринництві, - наголосив він. - от і за 9 місяців цього року отримали по 3286 кілограмів молока від корови, у валовому відношенні - 11188 тонн, що на 1290 тонн більше, ніж торік. У ФГ "Урожай" вироблено 1894 тонни молока,  ДГ "Агрофірма "Надія" - 1730, ФГ Світлани Кривозуб - 1200, ЗАТ ім. Тельмана - 848, ВСК "Зоря" - 720 тонн. У названих господарствах застосовують енергозберігаючі технології виробництва молока, впроваджуються прифермівські сівозміни, використовуються електропастухи, панує висока трудова дисципліна.

 

М'яса за вказаний період вироблено 930 тонн, плюс проти попереднього року складає 83 тонни. Найбільше живності на­дійшло з ферм ДГ "Агрофірма "Надія" (125 тонн), ФГ "Урожай" (123), ВСК "Зоря" (108).

 

Худобі на зиму заготовлено фуражу на умовну голову 25 центнерів кормових одиниць за потреби 26. Більше норми забезпечені фуражем у ТОВ "Агрофірма "Лан" (28 ц корм. од.), ФГ "Урожай" (26).

 

Заступник начальника управління ветеринарної медицини району В.М. Коваленко у своєму виступі наголосив:

 

- Якщо епізоотична ситуація із захворювання на туберкульоз, сказ у нинішньому році благополучна, то, на жаль, лейкоз ще не вдається побороти. Обстежено на громадських фермах і в індивідуальних господарствах 18308 корів, виявлено позитивно реагуючих по РІД 862 голови. З них 407 - у приватному секторі. Найбільш неблагополучний стан справ у Артюхівській, Глин­ській, Волошнівській, Коржів­ській, Ярошівській, Хмелівській, Малобубнівській сільських радах.

 

Головний зоотехнік Сумського державного селекційного центру Іван Триус зосередив увагу на питаннях штучного осіменіння тварин, племінній роботі. Виступив також агент з ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин у господарствах Роменського району М.Г. Бистро.

 

У кожному сільгосппідпри­ємстві є щось гідне наслідування. Досвідом роботи поділилися головний зоотехнік ФГ "Урожай" Г.А. Костяненко, головний ветлі­кар ДГ "Агрофірма "Надія" Н.А. Холоша, головний зоотехнік ЗАТ ім. Тельмана Л.В. Ногіна.

 

Особливо зацікавив виступ керівника галузі тваринництва ТОВ "Агрофірма "Лан" Йона Ніль­сона. Він порівняв роботу га­лузі в Данії і в нас. Результати співставлення виявилися далеко не на користь українських сіль­госппідпри­ємств. Іноземець ви­ніс вердикт, що ми відстаємо від Європи приблизно на 25 років.

 

Підсумки наради підбив за­ступник начальника управління агропромислового розвитку РДА А.П. Гордійко. Він, зокрема, наголосив, що нині, коли на зерно, іншу продукцію рослинництва ціни не стабільні, потрібно займатися тваринницькою галуззю. Так і роблять у передових господарствах району. А відтак мають гроші на посівну, жнива, ви­плату заробітної плати. Однак слід предметно займатися галуззю, особливо відгодівлею тварин. Добові прирости свиней, для прикладу, 300 грамів за добу задовольняти не можуть. Ціни на молоко нині диктують переробники. Отож потрібно об'єднуватися у кооперативи, формувати великі партії молока і вже за нього вимагати вартість відповідно понесених затрат. Ширше впроваджувати все передове, нове з тим, щоб збільшити виробництво продукції, добитися її здешевлення.

 

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop38
konotop38