Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Щоб цього не повторилося...
Щоб цього не повторилося...
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 10:51      Ромни, Сумська область

Головний свідок у справі  Сергія Верхогляда, місце знаходження якого не могли встановити під час численних судових розглядів, Сергій Литвин, звільнившись з місця позбавлення волі, поспілкувався з журналістами Сумщини.

 

Відразу після звільнення хлопець, який першим зі свідків вказав на Верхогляда, відвідав голову районної ради Олексія Біловола, який особисто слідкує за перебігом резонансної справи. Литвин, спокутувавши двома роками тюрми одну провину (пов'язану із заворушеннями поблизу ЦВК в 2004 році), попросив допомогти зняти й іншу, через яку Верхогляда вже близько п'яти років судять за вбивство. Для цього, переконаний свідок, достатньо підняти його первинні свідчення. Інші, якими оперують правники, запевняє він, з'явилися після трьох діб перебування у Конотопському відділку міліції... Щоб цього не повторилося, він попросив і про захист.

 

Напевно, нині єдиний справді надійний захист - увага засобів масової інформації. Саме його й використав Олексій Володимирович, ініціювавши прес-конференцію, яку провела голова обласного прес-клубу Алла Федорина. Під час зустрічі телекамера зафіксувала заяву Литвина, у якій він погоджувався повторити свої первинні свідчення в суді. 

 

- Я був там і знаю, що Верхогляда не було з нами на місці злочину, - розповів Сергій Литвин. - Мені не повірили, що я не знаю попутників (один з яких і скоїв убивство). Напевно, міліціонери йшли хибним слідом... Я три дні був прикутий до батареї...

 

Важко вірити людині, громадянину демократичної країни, коли від нього чуєш про те, як зра­джують ідеалам цивілізованого суспільства ті, хто покликаний їх захищати. "З часом я згоден був підписати що завгодно. Боявся померти", - додав він. Так і з'явився у цій історії Сергій Верхо­гляд, - переконував журналістів  свідок.

 

Зупинив допит приїзд матері. Любов Сергіївна таки потрапила в приміщення, де тримали її сина.

 

Молодий чоловік зізнається, що з того часу, лише побачивши міліцейський мундир, відчуває мало не панічний страх. Найгірше те, що тоді він перебував під адміністративним наглядом, але зі зрозумілих причин боявся навіть наближатися до міськрайвідділу міліції в Ромнах. Це, напевно, й призвело до загострення відносин з правоохоронцями, що закінчилося ув'язненням.

 

Під час судових засідань у справі Верхогляда обвинувачувач запевняв, що повторно слухати Литвина - учасника сумно­звісних подій в с. Бочечки на Конотопщині, де сталося вбивство, не потрібно, адже його свідчення (отримані в Конотопському відділі МВС) вже є у кримінальній справі. Крім того, нагадаємо, що офіційні пошуки головного свідка не увінчалися успіхом. Лише через два роки, вийшовши на свободу, Литвин може й хоче повторити сказане. Тепер головне, чи зважить суд на це бажання? Від цього залежить не тільки доля Сергія Верхогляда, а й утвер­дження довіри до органів судочинства.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг