Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Моцний» зв'язок
«Моцний» зв'язок
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 10:47      Ромни, Сумська область

Знаменна подія відбулася у Смілівському навчально-виховному комплексі. Одно­сель­­ці вітали гостей із заходу та сходу України, які прибули на творчу зустріч з уро­дженцем Смілого, автором книги "Покоління знівечених душ" А.П. Моцним.

 

82-річний письменник подолав немалий шлях із Львів­щини, щоб оповісти землякам про тернистий життєвий шлях свого покоління. У багатьох присутніх стиснулося серце, коли Аркадій Петрович розповідав про пережиті моральні й фізичні муки в часи Голодомору. Школярі при цьому зачитували уривки з книги, декламували вірші.

 

Доля вготувала головному персонажу твору, прототипу автора Іванкові багато випробувань. У роки фашистської окупації його примусово вивозять до Німеччини. Каторжна робота в копальнях, у бауерів, нестерпні голод і холод постійно дошкуляли хлопцеві. На Батьківщині остарбайтеру-репатріанту довелося знову працювати під землею - у шахтах Донбасу та Львівщини.

 

Тепло і щиро склалася бесіда цього літнього, на диво делікатного, інтелігентного чоловіка із земляками. Численні гості розкрили власне розуміння подій і проблем, які порушив автор на сторінках книги.

 

Приємно, що Аркадій Моцний не втратив синівського зв'язку з малою батьківщиною. Давно листується з юними краєзнавцями школи. Він також став ініціатором і першим надіслав кошти на спорудження пам'ятника жертвам Голодомору в Смілому.

 

Надія ПАСЬОВИН, 

учителька.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009