Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Грип у фазі пандемії
Грип у фазі пандемії
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 10:11      Ромни, Сумська область

Нещодавно у Каліфорнії зареєстрували серед людей випадки грипу, збудником якого став вірус типу А (Н1N1). Його назвали свинячим - зазвичай збудник викликає захворювання у свиней. Тим він і небезпечний для людини - проти нього немає сформованого імунітету і не розроблено вакцин, він може призвести до ускладнень і навіть смерті.

 

У світі вже зареєстровано 28 тисяч випадків зараження на свинячий грип. Понад 140 із них - смертельні. Уражено більше 30 країн Європи. В Україні зареє­стровано один випадок. Захворів 24-річний чернівчанин, який повернувся із заробітків з США.

 

Джерелом свинячого грипу є хворі люди. Найбільш заразні вони на початку недуги. Зараження відбувається переважно повітряно-крапельним шляхом. У випадку, якщо ви менш ніж 10 днів тому повернулися із країни, де зафіксовані випадки розповсюдження та інфікування збудником свинячого грипу, будьте особливо уважні до свого здоров'я. При появі симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) - температури, кашлю, нежитю, сльозотечі, порушень функції кишечника, головних і м'язових болів - негайно звертайтеся до лікаря. Вірус типу А (Н1N1) інфікує переважно молодих осіб. Особливість перебігу захворювання для кожної країни індивідуальна.

 

Щоб залишитися здоровими, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни та спрямувати всі свої зусилля на підвищення  імунітету. Якщо у когось із вашої сім'ї раптом виникнуть симптоми застуди або респіраторної інфекції, негайно ізолюйте хворого в окремій кімнаті, виділіть для нього окремий посуд та предмети особистої гігієни, контактуйте з ним лише в марлевій масці, викличте лікаря, ретельно виконуйте призначення.

 

Необхідно дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму, передбаченого при епідеміях ГРВІ. Якщо ви кашляєте або чхаєте, прикривайте ніс і рот хус­точкою, мийте руки з милом, особливо після того, як кашляли або чхали. Коли немає можливості часто мити руки, використовуйте одноразові вологі спиртовмісні серветки. Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, особливо у громадських місцях, частіше провітрюйте приміщення. На період епідемії грипу максимально обмежте перебування у людних місцях.

 

Ефективним засобом профі­лактики грипу є активна імунізація - щеплення вакцинами. Її проводять напередодні очікуваної епідемії, для нашої місцевості - у жовтні-листопаді. Стійкий імунітет формується лише через місяць після щеплення й триває близько року. Щеплення проти грипу не захищає повністю від хвороби, але сприяє тому, що недуга переноситься набагато легше й не призводить до тяжких ускладнень.

 

Важливе значення має також неспецифічна профілактика шляхом вживання препаратів, що стимулюють імунітет. Серед них натуральні препарати - елеутерокок, родіола рожева, ехінацея, китайський лимонник. Важливе значення в профілактиці грипу мають загартовування організму, режим праці і відпочинку, про­вітрювання жилих приміщень. Повноцінне, різноманітне харчування, в якому переважають овочеві (особливо часник, цибуля, хрін, редька) та фруктові страви з достатнім вмістом вітаміну С (яб­лука, лимони, смородина), ві­діграє теж немаловажну роль у профілактиці та лікуванні грипу.

 

Ганна ІВАНЧЕНКО, 

лікар-санолог райСЕС.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Доктор Шанс"