Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

До зими готові
Вісті Роменщини
Четвер, 29 жовтня 2009, 15:11      Ромни, Сумська область

- Підготовка до зими розпочалася відразу по закінченню попереднього опалювального періоду. Питання неодноразово розглядалося на апаратних, координаційних нарадах та засіданнях виконкому, діяв штаб з підготовки до зими. З 15 жовтня в Ромнах розпочався опалювальний період, - за­значив міський голова. - Теплопостачальники погасили борги за газ. За наданими інформаціями стовідсотково підготовлені всі об'єкти до роботи в осінньо-зимовий період, зокрема 490 будинків. Проведено випробування мереж підвищеним тиском, і зараз триває заповнення їх водою. На це та усунення можливих неполадок нормативи передбачають три дні.

 

У нас два головних теплопостачальних підприємства: "Ромникомунтепло", у якого п'ятнадцять котелень, та "Ромнитеплосервіс" - п'ять котелень і топкова. Всі вони теж повністю готові подати тепло.

 

У сфері водопостачання підготовлено до роботи взимку п'ять артсвердловин, 10 насосних станцій і 81 км водопровідних мереж. Немало, враховуючи, що це не лише труби, а й оглядові колодязі, розташовані через певну відстань, насосні станції. Нині триває буді­вництво нової свердловини.

 

Є певні проблеми з капремонтом артсверловини, що вже відпрацювала свій ресурс, для відновлення її роботи. Фактично ми вводимо в дію дві. І це дозволить гарантовано забезпечити всіх споживачів водою, незважаючи на їх збільшення десь на п'ять тисяч.

 

Одна з проблем, що потребує нагального вирішення, крадіжки металевих люків з оглядових колодязів, з яких понад 150 залишаються відкритими. Вихід із ситуації: виготовлення бетонних люків.

 

Виконано ремонт доріг на площі понад 34,7 тис. кв. м вартістю більше 4 млн. грн. І роботи тривають. Проте й тут не обходиться без проблем. Державою встановлено ліміт коштів, які можна витрачати на незахищені статті. Більше, незважаючи на те що кошти є, казначейство не пропускає. І нікого не цікавить, яким чином фінансувати виконання робіт, у тому числі й ремонт автошляхів. Причини відомі: недостатнє наповнення державного й місцевих бюджетів. Тож для збереження фінансування захищених статей - зарплата, енергоносії, медикаменти та ін. й зроблено цей крок. Проте, вважаю, що таким втручанням з боку держави у господарську діяльність громад проблема не вирішується, а навпаки - заганяється у глухий кут. Бо ми не можемо розрахуватися за виконані роботи з організаціями, із якими укладені відповідні договори на вивіз сміття, ремонт доріг, грейдерування тощо. А на підприємствах у свою чергу немає можливості платити зарплату. Навіть забезпечити пальним швидку допомогу заважає обмеження коштів, які пропускає казначейство. Будемо звертатися в обласний підрозділ Держказначейства, щоб нам збільшили ліміти для ефективного вирішення нагальних питань й забезпечення життєдіяльності міста

.

Безумовно, контроль з боку держави має бути, але й виконкоми на місцях не збираються розтринькувати кошти.

 

- В якій мірі експлуатується обладнання і транспорт, отримані за проектом TACIS?

 

- У котельнях встановлено новітні котли, нині відпрацьовується документація для їх включення. Активно використовують тепловики й одержану в рамках проекту техніку, зокрема для ремонту теплотрас. Обладнання, призначене для сфери водопостачання, задіяне на сьогодні лише частково. Те, що можна використовувати: підйомні крани, екскаватори, працюює. Не використовуються новітні контейнери, бо ми ще не отримали техніку, що може вивантажувати з них сміття. Як тільки вона надійде, їх теж буде задіяно в роботу відповідно до схеми, яку я доручив розробити. Вже отримали два спецавтомобілі для транспортування великогабаритних контейнерів (біля 12 куб. м). Ще більші за об'ємом контейнери (30 куб. м) використовуватимуться як перевалочні.

 

Через технічні неполадки зараз не працює розміщений на міському звалищі компактор. Мають приїхати представники підприємства-виробника й усунути їх. Ми, зрозуміло, самостійно не можемо ремонтувати це обладнання.

 

- Чи вирішено питання перепідключення будинків, які опалював молококомбінат, до котельні КП "Ромнитеплосервіс"?

 

- Раніше тепло й гаряча вода для цих будинків була для підприємства супутнім продуктом, як і для багатьох інших.  Коли потужності підприємства знизилися, підігрів води приносив лише збитки. І тому керівництво поставило питання про припинення надання послуги. В нинішньому році мешканці отримають тепло вже від комунального підприємства.

 

- На одній з нарад Ви наголошували, що перевірятиметься стан підготовки бюджетних організацій до зими…

 

- Обов'язково. Підхід до використання енергоносіїв буде системним і принциповим. Не називатиму об'єкти, але виявилося, що десятками років опалювали невідомо що.

 

- Є інформація, що виникли затримки із фінансуванням завершення добудови до СЗОШ № 1.

 

- Дійсно, є проблема. На сьогодні проплачено лише 290 тис. грн., а виконано робіт більше як на 800 тис. грн. Зрозуміло, будівельники не можуть постійно вкладати лише власні кошти. Адже необхідно платити зарплату працівникам і т.п. Ми не сидимо склавши руки. Звернулися до голови ОДА Миколи Лаврика, й він з розумінням відгукнувся та повідомив, що вживатиме заходів для того, щоб підприємство мало можливість завершити роботи. Ще одна проблема - розбіжності з проектом, розробленим набагато раніше, стосовно матеріалів та їх вартості. Також звернулися до голови комітету з питань науки й освіти Верховної Ради України Володимира Полохала. Чекаємо реакції з  вищих інстанцій. Сподіваюся, що ситуація таки вирішиться позитивно. Хочу сказати щире спасибі керівнику будівельників Сергію Северину за розуміння всієї складності ситуації.

 

Не оминув міський голова й пов'язане із енергозбереженням питання шестиденки в школах і подовжених осінніх канікул. Зміни в навчальному процесі очікувано одержали неоднозначну оцінку: від розуміння необхідності такого кроку до різкої критики й використання останньої для підвищення власного рейтингу в очах громади, зазначив Павло Помаран. Але, як мовиться, життя розставило крапки над "і": після Ромен шестиденка впроваджена по всій області.

 

- Продовжений навчальний тиждень виявився одним із тих заходів, що дали змогу забезпечити стабільне функціонування навчальних закладів. І я вдячний всім, хто зрозумів необхідність такого кроку, - наголосив очільник Ромен.

 

По завершенню прес-конференції журналісти разом із міським головою, його заступником з комунальних питань, керівником та спеціалістами ГУМГ побували у котельнях та поспілкувалися із керівниками й працівниками теплопостачальних організацій.

 

Новітні котли готові подати тепло, залишилося лише оформити ряд погоджень. Відгуки про них у тепловиків лише позитивні.

 

До негативу ж можна віднести випадки зливання громадянами спеціально підготовленої води з тепломереж, що влітає теплопостачальникам у копієчку. Добре, коли знаходяться винуватці й втрати компенсуються. А також все більший дисбаланс між витратами й доходами організацій.

Також під час спілкування з працівниками котелень і керівниками теплопостачальних організацій Павло Помаран наголосив на необхідності активно боротися за споживача, в першу чергу шляхом гарантованого надання високоякісних послуг. У противному разі люди закономірно обиратимуть індивідуальне опалення чи "скидатимуться" на будинкові топкові, навіть якщо вартість газу для населення й підприємств зрівняється в ціні.

 

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня