Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Наш "Кувейт" справжньому - не пара
Наш "Кувейт" справжньому - не пара
Вісті Роменщини
Четвер, 29 жовтня 2009, 15:08      Ромни, Сумська область

Є на Роменщині місця, де рідко бувають люди. Мандруючи в сторону Лохвиці до адміністративного кордону з Полтавською областю, увагу привертає вузька асфальтівка, що відходить від дороги загальнодержавного значення. Куди ж вона веде? За картою населених пунктів поблизу немає.

 

Хороший стан полотна підсилює цікавість і тривогу. Через 4 кілометри мандрів післяжнивними полями, які вже почорніли від методичного спалювання стерні (незважаючи на указ Президента про заборону спалювання сухої рослинності), відкривається чимале озеро відходів нафтогазовидобувної промисловості, що вже давно безцеремонно господарює на наших землях. "Водойма" самотньо смердить, а навколо простяглися безкрайні поля, з яких нещодавно зібрали щедрий врожай.

 

Що ж це за нова аномалія в наших краях? Поблизу немає жодної бурової вежі. Чиє ж це господарство? Жодного знака чи таблички, ніякої інформації про небезпечний об'єкт, немає й огорожі. Зате отрути з надлишком. Порепана земля вже не приймає нафтові відходи. Дивна тиша на фоні синього неба нагадувала Марс чи Місяць.

 

Для будь-яких тварин таке "озеро" - смертельна пастка. Та й людині воно не несе добра. До Сули 7 кілометрів. На топографічній карті - пусто. Пригадав, що маю екологічну карту Сумщини. Глянув на неї й аж присів. Топографічний значок свідчив - це сховище промислових відходів. Саме слово "сховище" під відкритим небом, на родючій землі (без ґрунтової та гідроізоляції) кидає в піт. Пошкодував, що того дня не взяв з собою радіометра. Про пожежну безпеку можна й не говорити. Добре, що згоріла тільки стерня, а могло вибухнути й "озеро", а тоді екологічного лиха не минути.

 

 Уже багато разів писали про проблеми "Роменського Кувейту". Тільки наш "Кувейт" справжньому - не пара. Що ми залишимо своїм нащадкам? Чому всім зараз байдуже? Коли в небезпечних місцях буде порядок? Сьогодні є більше запитань, аніж відповідей. Все можна виправити й пробачити. Тільки не байдужість.

 

Володимир ЛИТОВКА, 

громадський інспектор з охорони довкілля.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop32
konotop32