Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини На парадному в'їзді в область
На парадному в'їзді в область
Вісті Роменщини
Вівторок, 27 жовтня 2009, 10:04      Ромни, Сумська область

Філія "Роменський райавтодор" забезпечує поточний ремонт та експлуатаційне утримання найбільшої мережі доріг серед районів області - понад 600 км. До того ж Роменщина здавна вважається "парадним в'їздом" Сумщини, а значить, і вимоги до такого стратегічного об'єкта, як автошляхи, відповідні. Трудовому колективу доводиться докладати чимало зусиль для забезпечення належного стану доріг. Особливо в нинішні часи економічної скрути.

 

Як зазначив начальник філії Ігор Туник, у нинішньо­му році майже вдвічі зменшилися обсяги основних робіт, замовлення на які надходили від служби автомо­більних доріг у Сумській області. Якщо минулого року отримали майже вісім мільйонів гривень на ремонт і утримання доріг у районі, то в нинішньому - менше чотирьох. Раніше також виконували роботи за рахунок нафтовиків, але криза перекреслила всі сподівання, й ні з Чернігова, ні з Полтави, ні з Охтирки не отримали ні копійки. Довелося шукати заробіток, як мовиться, "на стороні": у 2008 р. для інших замовників виконано робіт лише на 83,8 тис. грн., а в 2009 р. - вже на 586,8 тис. грн. У сім разів більше. Головними замовниками були місто Ромни і сільські ради району та приватні особи. Прикладом співпраці сільрад, сільгосппідприємств і райавтодору є під'їзд до Заруддя. Два сільгосппід­приємства, дві сільради склалися коштами, долучилася й служба автодоріг і вийшла нормальна дорога. Також у цьому році відремонтовані ділянки доріг Андріяшівка-Чеберяки-Глинськ, Чеберяки-Нова Гребля, Чеберяки-Хоминці-Локня. Кошти виділили територіально розташовані сільради.

 

Отримані "живі" гроші (служба автомобільних доріг фінансує зарплату й податки, а все інше поставляє сама: колеса, пальне та ін.) дали можливість заплатити за газ, електроенергію, придбати запчастини, підготуватися до зими. Адже період холодів найвідповідальніший для дорожників. Під час снігу, ожеледиці доводиться працювати цілодобово й без вихідних, доки дорога не стане "чорною".

 

На жаль, сумний жарт - жодна хороша справа не залишиться непокараною - справдився й для райавтодору: щоб водіям та пасажирам було куди викинути сміття, на обочинах трас встановили урни, але їх почали засипати побутовими відходами всі, хто мешкає неподалік, а підприємство стало регулярно отримувати зауваження вищого керівництва, що, мовляв, немає порядку на дорогах. Ще одна проблема - нищення дорожніх знаків. Їх не лише зривають, щоб здати на металобрухт, а й просто нівечать, демонструючи дурну силу. Як боротися із вандалами, сказати важко.

Та, незважаючи на всі труднощі, "Роменський райавтодор" забезпечує утримання доріг. Звичайно, обсяги виконаних робіт могли бути й більшими. Але тут все залежить від платоспроможності замовників. Високо­класні фахівці й техніка готові працювати.

 

Андрій ЛЮБСЬКИЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop42
konotop42