Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Не ревуть бички, як сіна повно
Не ревуть бички, як сіна повно
Вісті Роменщини
Вівторок, 27 жовтня 2009, 09:26      Ромни, Сумська область

Нині пішла мода розбирати корівники, телятники та інші приміщення на селі. Тому, коли побачили на фермівському подвір'ї бетонні панелі, опори, запитали: "У вас теж руйнація пройшла?"

 

- Таке скажете, - з подивом мовив заступник голови правління з тваринництва ВСК "Зоря" В.В. Іванченко. - Це ми прикупили "беушні" будматеріали в одному з господарств і будемо зводити цех з виробництва молока. Адже якщо країна вступила до СОТ, то потрібно поліпшувати якість продукції. Збудуємо і телятник, маємо 200 голів молодняка ВРХ.

 

- Звідки ж надійдуть гроші?

 

- Реалізуємо 120 голів з відгодівлі. Бички стоять до 4 центнерів вагою кожен, до кінця року потрібно продати. Виробництво молока теж має, хоч і не велику, плюсову рентабельність, є також продукція рослинництва. До зими провели ремонт сараїв, замінили дощаний настил підлоги, в одному із телятників послали дубовий поміст. Нинішнього літа і випаси були кращими, ніж торік, і фуражу заготовили вдосталь. Лише сіна припасли більше 1000 тонн. Щороку поновлюємо дійне стадо, на 100 голів уводимо по 25 нетелів. Все це сприяє підвищенню продуктивності дійного стада. За дев'ять місяців отримали по 2747 кілограмів молока від корови, що на 266 кг більше, ніж торік. М'яса також вироблено 108 тонн, плюс проти попереднього року склав 45 тонн.  Найвищих результатів у праці добиваються доярки Ольга Мороз, Ганна Гарячко, Ганна Павлючок, Ніна Чубенко, телятниці Світлана Рубийло, Ольга Козловська, свинарка Ганна Молодець.

 

А все ладиться в господарстві тому, що, як мовиться, голова В.В. Каплун на своєму місці. Насамперед він - ініціативний, працює на майбутнє. Все нове, передове негайно запроваджує у виробництво. Почув про жатку, яка не косить, а вичісує зерно з колосків. Придбав для проби одну машинерію, потім - другу.

 

- Жатка високопродуктивна, - говорить Валерій Володимирович, - проте маємо й мінуси: зростають втрати зерна, коли колос перезріє. У нинішньому році намолотили близько 2 тис. тонн зерна, що менше, ніж торік. Далися взнаки несприятливі погодні умови. Дбаємо про майбутній урожай, озимі посіяли на 480 гектарах, проводимо зяблевий обробіток ґрунту. На осінньому полі, як і влітку, працюють студенти Сумського національного аграрного університету. Залучаються до праці й школярі. Для прикладу, Богдан Іванченко, працюючи на полі під наглядом дорослих механізаторів, затюкував третину сіна, зібраного в господарстві, це десь 350 тонн. Допоміг господарству і собі грошенят заробив декілька тисяч гривень.

 

Молоді кадри, безперечно, господарству потрібні, та, щоб вони "осідали" в селі, потрібно платити належну заробітну плату. Але за нинішніх цін на сільгосппродукцію керівник сільгосппідприємства не може дати спеціалісту більше 1200 гривень за місяць, хоча механі­затори під час сезонних робіт одержують 3-4 тис. грн. Важливим чинником для жителів сіл є побутові умови, культурне, медичне обслуговування. Прем'єр-Міністр України обі­цяє збільшити число податків та зборів, які залишатимуться в місцевих бюджетах, а не перераховуватимуться наверх. Це добрий крок назустріч місцевому самоврядуванню, якщо це не передвиборча пуста обіцянка.

 

Микола ГНАТЕНКО. 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

15
15