Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У школах – тепло, в сім'ях – затишно
У школах – тепло, в сім'ях – затишно
Вісті Роменщини
Середа, 07 жовтня 2009, 09:35      Ромни, Сумська область

На такий результат роботи настроїв голова райдерж­адміністрації Петро Кривогуз учасників колегії, де очіль­ники органів місцевого самоврядування вивчали стан готовності галузей економіки та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період, забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Інформували заступники голови РДА Анатолій Шаповал, Микола Стрижко. Їх доповнили заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолій Гордійко, начальник філії "Роменський райавтодор" Ігор Туник, ке­рів­ник господарчої групи від­ділу освіти РДА Олександр Щербань, начальник служби у справах дітей Зінаїда Степаненко, директор районного центру соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді Володимир Татарінов.

 

Передбачалося до 1 вересня не тільки підготувати обладнання до роботи в осін­ньо-зимовий період, а й привести тарифи відпо­від­но до економічно обґрунтованих витрат. У цілому керівники серйозно поставилися до завдань. Готовність котелень - 90%.

 

Значна робота проведена в галузі освіти. Зокрема, замінено малоефективний котел у Дібрівській ЗОШ на сучасний, отриманий за програмою ЄС ТАСІS, відновлено опалення дитячого садка Гришинського НВК, виготовлено проектно-кошторисну документацію на дообладнання газових котелень твердопаливними котлами Бацма­нів­ської та Перекопівської ЗОШ. Заготовлено понад 1200 куб. м дров для опалення шкіл за потреби 2500 куб. м.

 

Замінено котел у Кор­жів­сь­кій сільській лікарській амбулаторії, відремонтовано систему опалення Ярошівського ФАПу та водопровідну мережу с. Рогинці.

 

Через відсутність коштів ав­тодороги обласного і ра­йонного значення відремонтовані на 40%. Потреби дорожньо-мостового господарства забезпечено лише на 14%. Завершено капітальний ремонт мосту через річку Сула в районі с. Загребелля.

 

Станом на 1 вересня піль­ги готівкою на тверде паливо надані 1930 особам (98,7%), на скраплений газ - 1757 (99,4%).

 

У господарствах району в зимово-стійловий період для утримання тварин використовуватиметься 67 приміщень для 8800 голів великої рогатої худоби, 21 свинарник для 3800 голів, 8 пташників для 70000 голів. Станом на 17 ве­ресня відремонтовано 97% приміщень. Заготовлено 10400 тонн сінажу (138% за­планованого), а  також 87% сіна та 95% силосу.

 

На жаль, деякі сільські ра­ди заборгували за газ, перевищили планові показники спо­живання енергоносіїв. Ле­вова частка газу, спожитого бюджетними установами (554 тис. куб. м), припадає на заклади освіти (340 тис. куб. м). Залишок лімітів газу на жовтень-грудень 2009 року становить близько 300 тис. куб. м.

 

Викликає занепокоєння забезпечення лікувально-профілактичних закладів ра­йону твердим паливом (дровами). Так, станом на 17 вересня з необхідних 350 куб.  м дров заготовлено лише близько половини.

 

Сільських голів, керівників підприємств, установ та орга­нізацій попереджено про персональну відповідальність згідно з чинним законодавством за підготовку та успішне проведення осінньо-зимового періоду.

 

І взимку, і влітку права дітей важливіші за будь-які інші проблеми сьогодення, ад­же за ними майбутнє, про яке піклуються вже нині. Зокрема, комісію з питань захисту прав дитини очолює безпосередньо голова райдержадміністрації. Протягом року на її засіданнях затверджено індивідуальні плани соціального захисту 104 сиріт та дітей, позбавлених батьків­ського піклування, 39 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. До прокуратури подано 13 справ щодо позбавлення батьківських прав або відібрання дітей. Прийнято 4 рішення про встановлення опіки, два - про зняття, а також про повернення дітей з центру реабілітації в сім'ю. Профільними службами обстежено 22 кризові родини.

 

Під опікою та піклуванням перебуває 42 юних мешканці району. З інших регіонів під опікою і піклуванням проживають четверо. На обліку служби у справах дітей перебуває 47 дітей, які можуть бути усиновлені (цього року складено 8 анкет).

 

У районі функціонують дитячий будинок сімейного типу  й чотири прийомні сім'ї, де виховується 12 дітей. Ще 11 виховуються в інших містах і районах області.

 

Одноразову допомогу піс­ля досягнення 18-річного віку заплановано видати 16 дітям цієї категорії. Нараховано допомог батькам-вихователям і прийомним батькам на суму 126 тис. грн. На обліку  перебувають 27 опікунів, які виховують 36 дітей. Сума нарахованої допомоги на ді­тей, над якими встановлено опіку чи піклування, на 1 вересня склала 256,9 тис. грн. Заборгованості з виплати цих видів державних допомог немає.

 

Микола Стрижко також наголосив на необхідності створення банку даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, при­йом­них батьків, батьків-вихователів.

 

Підбиваючи підсумки колегії, Петро Кривогуз відзначив, що сільським радам необхідно використати всі можливі резерви для опалення об'єктів соціальної сфери. Бюджетні кошти в першу чергу повинні йти на забезпечення енергоносіями. Це передбачає прийняте на засіданні рішення. Крім того, Бобрицькій сільській раді рекомендовано розглянути питання доціль­ності перебування на посаді сільського голови. Щодо соціального захисту дітей голова РДА доручив посилити інспекційну роботу - частіше виїжджати на місця.

 

Юрій ПРОКОПЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм