Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Окрім оновлення законів, потрібні зміни у свідомості
Окрім оновлення законів, потрібні зміни у свідомості
Вісті Роменщини
Середа, 07 жовтня 2009, 09:08      Ромни, Сумська область

Сьогодні в Україні, мабуть, не знайдеться жодної людини, байдужої до політичних процесів, що відбуваються в державі. Оскільки живемо за Основним Законом - Конституцією, гарантом якої є Президент України, то Указ Віктора Ющенка "Про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" є закономірним.

 

Існують різні думки щодо Основного Закону. Потреба внесення змін виникла не тому, що нинішня Конституція не може забезпечувати нормальну життєдіяльність держави, а тому що вона не виконується. Після прийнятих до неї в 2004 році змін став незрозумілим розподіл повноважень між гілками влади, хто за що відповідає і хто кому заважає працювати. Це й призвело до нинішніх реалій. Сьогодні ні в кого не виникає сумніву: потрібні зміни у відносинах між гілками влади. А оскільки згідно з Конституцією джерелом влади є народ, то ми, прості українці, повинні висловити свою думку щодо змін до Конституції, запропонованих Президентом України.

 

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою цінніс­тю. Тому й необхідно розпочати обговорення з питань, які найбільше хвилюють громадян.

 

Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Тож як могло статися, що в природоохоронних зонах, на пляжах, у лісах з'явилися паркани, забороняючи туди доступ людям?

 

Надра України теж є державною власністю. Використання власності не повинно завдавати шкоди правам людини, погіршувати екологічну ситуацію. Насправді ж є приватні нафтові свердловини, а приклад нашого району доводить, що, крім зіпсованих доріг, забрудненого повітря і питної води та захворювань, люди населених пунктів нічого не мають.

 

Згідно з Конституцією  медична допомога у державних і комунальних закладах охорони здоров'я надається безоплатно. Цю безоплатність все населення України відчуло на собі. Держава не може цього сьогодні забезпечити, тому необхідно вводити страхову медицину.

 

Кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність і безоплатність навчання в державних і комунальних  освітніх закладах. Введення незалежного тестування дало доступ талановитій молоді до вузів, чиї батьки не в змозі оплачувати навчання. але поки не буде піднято авторитет вчителя через гідну заробітну плату, якість навчання буде низькою.

 

Кожен громадянин має право на працю, що передбачає можливість заробляти на життя собі і своїй сім'ї. В Україні 80% підприємств у приватній власності, де люди працюють, як на панщині. У всьому світі держави регулюють і контролюють трудові відносини між власником-роботодавцем та працівником. Так повинно бути і в нас.

 

За Конституцією кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожен має змогу побудувати, придбати або взяти житло в оренду. Але за таких цін на житло та будівельні матеріали і рівня заробітної плати для більшості українців це неможливо. Слід в першу чергу навести лад у банківській системі й зробити доступне, гарантоване і прозоре кредитування для населення.

 

Я підтримую конституційну реформу. Зміни, запропоновані Президентом, повинні запрацювати, але для цього необхідно внести зміни в закони та нормативно-правові акти відповідно до Конституції. Щоб не приймалися закони всупереч Конституції. Тому законодавча влада також потребує реформування. Верховна Рада довела, що народні депутати не несуть відповідальності перед виборцями. Та й нинішній рівень політичної культури народних обранців показав - існуючу виборчу систему треба змінювати. Для того, щоб депутат працював на виборця та державу, а не на партійного лідера, слід впроваджувати мажоритарну систему.

 

Глава держави пропонує проводити вибори за відкритими списками. Можливий і такий варіант. Тільки тоді депутати повинні обиратись не за списком і відсотком, набраним партією на виборах, а в кожному виборчому окрузі має бути висунутий кандидат у депутати від кожної партії, яка бере участь у виборах. Якщо залишиться така ж кількість депутатів, як зараз, то в кожному з 225 виборчих округів  партія висуває по два кандидати в депутати. Кожен виборець у бюлетені визначить двох кандидатів з тих партій, яким він довіряє.

 

В Україні по всіх округах оберуть 450 депутатів, але, на мою думку, буде достатньо і 225. При формуванні списків політрада кожної партії визначиться, у кого більший шанс потрапити до парламенту - у місцевого члена партії чи полі­тика з Києва, якого виборці бачать тільки по телебаченню. Тоді кожен виборчий округ отримає свого депутата в парламенті, а не так, як зараз - один депутат від Сумщини.

 

Пропонуються також Національні збори України з двох палат. Але навіщо різниця в термінах повноважень: чотири роки для Палати депутатів і шість - Сенату? Це призведе до виборів у парламент України через кожні два роки.

 

На мою думку, влада як законодавча, так і виконавча, повинна стати зрозумілою і доступною для людей. Форма правління в Україні має бути президентсько-парламентською. Якщо Президент є гарантом Конституції, то він повинен відповідати перед нацією за її виконання, за розвиток держави в цілому. А щодо узурпації влади, то треба розробити просту й прозору процедуру відкликання як народного депутата, так і можливості імпічменту Президента за невиконання своїх обов'язків. А ми, виборці, повинні зрозуміти, що для покращення життя до конституційних змін необ­хідно додати зміни в нашій свідомості.

 

Володимир ТАТАРІНОВ,  

директор районного центру соціальних служб

для сім'ї, дітей та молоді.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юна художниця
Юна художниця