Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зима на кризу не зважає
Зима на кризу не зважає
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:39      Ромни, Сумська область

Про підготовку до осінньо-зимового періоду та благоустрій Ромен йшлося на засіданні виконкому, яке провів міський голова Павло Помаран.

Доповідав начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга. Зокрема, він зазначив, що станом на 15 вересня загальна готовність будинків становить 80%. Своєчасно проведено весняне випробовування теплових мереж підвищеним тиском, виявлені пошкодження усунені. До кінця вересня буде проведено повторне випробовування і заповнення системи водою. Інженерні системи будинків знаходяться в робочому стані. Зараз основну увагу необхідно зосередити на теплоізоляції мереж, утепленні місць загального користування тощо. На переважну більшість будинків організаціями, що обслуговують житловий фонд, ще не складено двосторонніх актів про готовність до опалення. Це викликає занепокоєння, адже часу залишається мало.

 

Багато потрібно зробити щодо  ремонту дахів будинків.

 

Загальна готовність котелень складає 90%. Своєчасно виконано гідравлічне випробовування, усунені виявлені недоліки. Силами підприємств замінено понад 300 м тепломереж. На всіх котельнях установлені коректори газу.

 

Значна робота проведена з монтажу котлів, отриманих у рамках проекту TAСІS. Всі 16 встановлені в котельнях (10 - КП "Ромникомунтепло" РМР" та 6 - КП "Ромнитеплосервіс"). Триває виготовлення проектно-кошторисної документації для їх обв'язки і наладки. На жаль, через відсутність коштів у поточному опалювальному періоді немає можливості задіяти їх в роботу.

 

На постійному контролі знаходиться питання погашення боргу за використаний газ. Станом на 10 вересня заборгованість складає 275,4 тис. грн.: КП "Ромникомунтепло" РМР" - 222 тис. грн., КП "Ромнитеплосервіс" - 53,4 тис. грн.

 

Протягом підготовчого періоду проводився поточний ремонт водопровідних мереж. Замінено 700 м труб на вул. Інду­стріальній, 50 м - вул. Радян­ській, 30 м - вул. Коржівській, 82 і у 1-му пров. Луценка. Відремонтовано понад 110 одиниць запір­ної арматури, 107 оглядових колодязів, 2 пожгідранти. На міських очисних спорудах проведено ремонт аеротенка, двох насосів, розпочаті ремонтні роботи побутових приміщень КНС-1 та КНС-2.

 

Разом з тим залишається ряд проблемних питань, які потрібно вирішувати найближчим часом. Це, зокрема, капітальний ремонт артезіанської свердловини і завершення будівництва нової. Закін­чення спорудження станції знезалізнення питної води, на що потрібно 1300 тис. грн. Продовження реконструкції міських очисних споруд. Також сьогодні гостро стоїть питання ремонту оглядових колодязів, запірної арматури, водорозбірних колонок, пожгідрантів. Понад 150 оглядових колодязів залишаються розкритими, без люків.

 

Проведено ревізію водопровідної, каналізаційної, опалювальної мережі, поновлено теплоізоляцію тепломереж шкіл №№ 1, 6, 10, 11, дошкільних закладів №№ 3, 8, 9. Відремонтовано опалення з частковою заміною труб у школах №№ 1, 5, дитячих садках № 7 та № 9. Не встановлено заплановані до опалювального сезону лічильники тепла у школах №№ 2, 11, 7, не проведено ремонт даху дитячого садка № 1.

 

У лікарняних закладах проведено запланований ремонт теплових мереж (142 м), водопровідних (90 п. м), поновлено ізоляцію тепломереж у лікувальних корпусах. З 2-м Спеціальним регіональним центром швидкого реагування МНС укладено договір про послуги пересувної електростанції на випадок відключення електропостачання ЦРЛ від електромережі.

 

У цілому об'єкти освіти і медицини можна вважати готовими до опалення після підписання двосторонніх актів з теплопостачальними організаціями.

 

У місті відремонтовано дороги загальною площею понад 24,7 тис. кв. м. Роботи продовжуються. Підприємством ПП "Міськ­дорсервіс" проводиться заготівля піску. Уже завезено 550 тонн, але це складає лише третину потреби. Остаточно не вирішено питання закупки двох вагонів солі. Бажано створити резерв (5-6 тонн) паливно-мастильних матеріалів.

 

Однією з найсерйозніших проблем є фізична зношеність дорожньої спецтехніки. Необхід­не її поновлення, в першу чергу - піскорозкидача.

Завершуючи виступ, Михайло Кочерга звернувся до всіх присутніх із закликом активізувати роботи із завершення за­планованих заходів, якнайшвидше виготовити паспорти готовності об'єктів до осінньо-зимового періоду,  а їх копії надати в головне управління міського господарства.

Було заслухано керівників підприємств, що діють у комунальній сфері, начальників профільних управлінь і відділів.

 

- Поточний ремонт дахів, який ми виконуємо, аж ніяк не знімає проблему, - зазначив під час обговорення директор КП "Житло-Експлуатація" Юрій Наливайко. - Згідно з діючим тарифом, ми повинні ремонтувати 10% покрівлі, що й робимо. Це, звичайно, убезпечує від судових позовів з боку споживачів, але жодним чином не вирішує питання. Лише шляхом співфінансування з жителями будинків можна усунути проблеми. Таким чином ми замінили 1,5 тис. кв. м покрівлі.

 

- У нинішніх непростих умовах навряд чи держава виділятиме кошти на капремонт дахів (як це було в попередні роки, - авт.). Тож підприємствам, що обслуговують житловий фонд, необхідно активніше спілкуватися із споживачами послуг і роз'­яснювати необхідність залучення коштів власників квартир для ремонту їх будинку, - наголосив Павло Помаран. - Іншого виходу просто немає.

 

Тепловики запевнили, що борги будуть погашені й опалювальний період розпочнеться вчасно.

 

До речі, серед вимушених кроків, спричинених необхідніс­тю економити кошти та енергоносії - перехід на шестиденне навчання в школах міста. Планують "потіснитися" в один навчальний корпус й у коледжі СНАУ. Загалом, як наголосив Павло Помаран, вжити необхід­них заходів для утеплення приміщень треба буде всім бю­джет­ним організаціям. В іншому випадку установа (окрім медичних і освітянських) просто не отримає тепла. Й пояснюватиме працівникам, чому в приміщенні холодно, її керівник.

 

- Період холодів - це завжди додаткові незручності у роботі. Але зима буде не вперше, тож зайві настанови не потрібні. Кожен знає, що необхідно зробити, - зазначив, підсумовуючи розгляд питання, міський голова. - Є проблеми - звертайтеся, будемо спільно шукати вихід із скрутної ситуації. Впевнений, разом ми справимося.

 

Також Михайло Кочерга проінформував про благоустрій і озеленення Ромен у ниніш­ньому році.

 

Заходи щодо комплексного благоустрою міста складаються з 251 пункту, з яких виконано станом на 10 вересня 212, або 85%. Не виконано - 39, 9 виконано частково.

 

Вперше за останні роки проведено значні роботи з ремонту доріг у місті. Станом на 15 вересня капітально відремонтовано дорожнє покриття на бульварах Шевченка, Свободи, Московському. Роботи продовжуються на вул. Горького.

 

Замінено дерев'яний настил на пішохідних переходах через залізницю до колишнього заводу «Поліграфмаш» з вулиці Горького та з вулиці Весняної на вул. Харченка.

 

Проведено 8 загальноміських толок, під час яких прибиралися території кладовищ, парків, скверів та прилеглі. Продовжувалась робота з облаштування автобусних зупинок (вул. Полтавська, Прокопенка, Горького), встановлення садових лавок у скверах на бульварах Московському, Шевченка, Свободи, на вул. Гетьмана Мазепи.

 

Споруджено пандуси до МЦКД, управління праці і соці­ального захисту населення. Біль­шість власників магазинів відремонтували східці, фасади будівель.

 

Разом з тим залишився невиконаним ряд запланованих заходів з благоустрою. Так, не відремонтовані і не пофарбовані окремі автобусні зупинки, фасади будинків і огорож (вул. Маяковського, 61, 59, 57; колишньої швейної фабрики; металевих огорож на бульварі Шевченка, вул. Пушкіна та ін.); не накриті люками всі оглядові колодязі інженерних мереж; належно не відремонтована огорожа парку від вулиці Гетьмана Мазепи; приватним підприємцем Чердаковим не виконано благоустрій за магазином біля МЦКД тощо. Всі вони будуть враховані при затвердженні завдань на 2010 рік.

 

Заходи з озеленення міста передбачали проведення ряду робіт на 34 об'єктах. Більшість із запланованого виконано. Квіт­ники в місті знаходяться у значно кращому стані, ніж у минулі роки. В подальшому потрібно більше уваги приділити санітарному стану і утриманню пам'яток садово-паркового мистецтва "Огнівщина", "Пивний ліс". У поточному році вдалося відновити пам'ятник Б. Хмельницькому, значну частку робіт виконала громадська організація "Дар".

 

Заходи з благоустрою і санітарного очищення міського парку культури та відпочинку в поточному році виконані, але не повністю. Це пов'язано із демонтажем чи закриттям окремих атракціонів, що не пройшли ви­пробування. Не закінчено будівництво естрадного майданчика, не відновлена огорожа парку від вулиці Гетьмана Мазепи. Приватним підприємцем Окопним  не виконано благоустрій біля кафе. Освітлення парку потребує реконструкції.

 

Було заплановано вивезти 29 стихійних звалищ, вивезено - 26. Крім внесених у список, ліквідовано ще 7 звалищ у різних мікрорайонах міста. Залишились невивезеними звалища на вул. Декабристів та у 1-му пров. Поповича (за ЗОШ № 10), на вул. Семирічки (у районі свинячого ринку).

В окремих місцях після вивезення сміття (вул. Залізнична, парк "Пивний ліс") вони утворюються знову. Потрібні розробка і впровадження загальноміської програми поводження з твердими побутовими відходами. Велика надія покладається на отримання техніки та контейнерів за програмою TAСIS.

 

Під час обговорення звучали пропозиції впливати на тих членів громади, котрі висипають сміття в сквери, парки, на узбіч­чя річок і т. п., з допомогою штрафів та розміщувати їх фотознімки в газетах і на стендах, щоб місто знало своїх "героїв".

Керівникам ринків поставлено завдання забезпечити нормальну життєдіяльність очолюваних структур взимку. Зокрема, регулярно очищати території від снігу.

 

Про нагальну потребу оновлення тротуару на вул. Гетьмана Мазепи від управління статистики до пожежної частини йшлося у виступі члена виконкому Олександра Шовкуна. Проте, як повідомив Михайло Кочерга, максимум, що дозволяють зробити наявні кошти, це підсипка щебенем.

На завершення обговорення Павло Помаран наголосив на необхідності чітко відпрацювати схеми облаштування квіт­ників і газонів та розташування контейнерних майданчиків.

 

На засіданні виконкому розглянуто й інші питання.

 

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop15
konotop15