Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Квітни, мій древній Ромен
Квітни, мій древній Ромен
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:14      Ромни, Сумська область

16 вересня в Ромнах відзначили День міста і 66-ту річницю звіль­нення нашого краю від фашистських загарб­ників.

 

Урочистості розпочалися підняттям державного та міського прапорів біля пам'ятника духовному батьку нації Тарасу Шевченку. Потім на Алеї Героїв відкрито зірку Герою України Тетяні Маркус. Наша землячка у роки Великої Вітчизняної війни мужньо боролася з ворогом у київському підпіллі. Схоплена гестапівцями мужня донька нашого міста, незважаючи на багатомісячні катування, не видала побратимів по зброї й була розстріляна у печально відомому Бабиному Яру. Лише нещодавно подвиг видатної роменки належно оцінено - указом президента України  Віктора Ющенка їй посмертно присвоєно звання Героя України.

 

Святкова колона на чолі з юними барабанщицями й духовим оркестром 2-го Спеці­ального центру швидкого реагування прокрокувала уро­чис­тою ходою до братської могили, що на вул. Горького, де й відбувся мітинг. Тради­ційно букети квітів лягли до пам'ятників "Чорному тюльпану" - роменцям, котрі не повернулися з Афгану, Богдану Хмельницькому та командарму Федьку.

 

- Шістдесят шість років тому Ромен було визволено від фашистської навали. І це зробили ви, шановні ветерани. Ми у вічному боргу перед вами, - наголосив міський голова Павло Помаран. - Впевнений, нинішнє та майбутні покоління роменців, виховані на прикладах героїзму й патріотизму, зроблять усе задля розквіту рідної землі, за яку ви проливали кров і віддавали життя, збережуть мир і спокій у незалежній Україні.

Павло Помаран вручив подяки ветеранам, котрі беруть найбільш активну участь у громадському житті та патріотичному вихованні молоді - Олександру Задвернюку, Василю Мерку, Івану Савченку.

 

Закликав берегти пам'ять про визволителів, з любов'ю і турботою ставитися до рідного міста ветеран Великої віт­чизняної війни Олександр Задвернюк.

 

- Річниця звільнення Ромен від ворога та День міста - ви­значні дати і для сивочолих ветеранів, і для повоєнного покоління, і для нашої юні, ровесників незалежної України, - підкреслила депутат міської ради Любов Яцура. - Поздоровляю всіх зі святом і нехай над нами завжди буде чисте небо, пануватимуть мир і спокій.

 

Привітав роменців зі святом голова міськрайонної організації воїнів-афганців Віталій Коломієць та вручив нагороди Всеукраїнської спілки учасників війни в Афганістані. Зокрема, відзнаками за сприяння у розбудові ветеранських організацій, збереження героїчних сторінок історії удостоєно очільника міста Павла Помарана, начальника підрозділу МНС України Сергія Біляєва, побратимів-афганців Миколу Скрипку, Олександра Твердохліба, Сергія Площика.

 

Також слово мали військовий комісар Андрій Ішутов і учениця СЗОШ № 2 Віра Грибовод.

 

Найглибших струн душі торкнули виступи аматорського народного колективу "Ветеран" та вихованців дитсадка "Журавка".

Під залпи салюту до брат­ської могили лягли корзини квітів від голови облдержадміністрації Миколи Лаврика, міського голови Павла Помарана, численні букети від представників установ і ор­га­ні­зацій, ветеранів, жителів міста.

 

Продовжилися святкові заходи в центрі Ромен. На площі перед міськвиконкомом кожен бажаючий міг оглянути новітню техніку, отриману за проектом TACIS. На бульварі Шевченка розташувалися експозиції продукції місцевих виробників. Привертали увагу спецвзуття ТОВ "Талан­пром", сауна на колесах ВАТ "Геотехніка", гардини всіх кольорів веселки ЗАТ "Роменська ГТФ", меблі та багато інших виробів з древа ВТКП "Роменський меблевий комбінат", ТОВ "Кондор", Роменської виправної колонії… Одним словом, всього не перелічити.

 

Золотими дарами ланів, сонячним нектаром ромен-цвіту та іскристими гостинцями соняшнику порадували на міському ярмарку сільгосппід­приємства Роменщини. Збіж­жя нового врожаю, мед і олія опинилися в рейтингу найпопулярніших покупок ярмаркувальників. Лише у День міста всі ці та безліч інших товарів можна було придбати на центральній вулиці Ромен, що жва­вим торгом оптом і вроз­дріб нагадувала гомін давноминулих Іллінських ярмарків. Новинкою сезону стала торгова марка "Роменські копченості".

 

Глибше пірнути в стародавні традиції роменського ярмаркування, відчути його зсередини можна було в парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, де розгорнули стилізовані курені та світлиці освітні установи міста і району. Тут вже торгували гарним настроєм й диковинками: гусаками найбільшої породи по 8-10 кг, за пару яких правили вже "долярами", й навіть красунями-дівчатами, придбати яких, напевно, могли лише вправні в залицянні парубки.

 

Дзвінкоголосо лунав дитячий сміх на каруселях та атракціонах. Неподалік сивочолі переможці з традиційними "наркомівськими" та "солдатською" кашею згадували бойові будні й тих, хто пішов у вічність.

 

Неможливо було пройти й не зупинитися буквально біля кожного стенда, "двору" чи куреня.

 

Вихованці ДЮСШ демонстрували силу, спритність і вправність під час показових виступів на літній естраді. Тут же відбувалися конкурси для наймолодших.

 

Дню міста вторило й свято квітів. Підсумки акції "Парад квітів", що розпочалася ще 26 січня, підбили на яскравому концерті. Натхненники починання - міський голова Павло Помаран, його заступник, голова жіночої дорадчої ради Анжеліка Окіпна вручили грамоти й грошові премії найактивнішим учасникам акції: центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (перше місце), ЗОШ №№ 9, 7 (друге), ЗОШ № 3 і СЗОШ № 2 (третє). Особливу подяку вони оголосили школі-інтернату, в теплицях якої народилася краса багатьох квітників міста, а також спонсорам акції О.І. Саєнку, В.Ф. Храпатому, Ю.В. Наливайку, Ф.М. Юров­ському, О.М. Закусилу.

 

Шанувальники прекрасного могли поринути у світ фарб і пензля на виставці картин "Вулицями древнього міста", розташованої біля міськви­кон­кому.

 

Акцією "Ми об'єдналися під прапором міста" розпочалися заходи на центральній площі: юнки та юнаки у су­про­воді духового оркестру під­розділу МНС внесли на площу величезний прапор Ромен.

 

- День міста яскраво продемонстрував, як, об'єднавши зусилля багатьох небайдужих людей, можна створити неповторне свято для всіх і кожного. Ми та громада, котра зберігає й пам'ятає історичне минуле, піклується про майбутнє. А значить, має прекрасні перспективи, - зазначив у вітальному слові Павло Помаран та вручив нагороди. Медалями "За вагомий внесок у розвиток міста" нагороджено Сергія Бережного, голову правління ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина", Олексія Тищенка, пра­ців­ника ПП "Еліпс", Василя Манька, старшого викладача Роменської дитячої музичної школи. Кращі працівники підприємств, установ, організацій, депутати міськради, громадські діячі були нагороджені почесними грамотами.

 

Передала вітання від голови облдержадміністрації, почесного громадянина Ромен Миколи Лаврика і вручила нагороди Світлана Гумен, заступник керівника апарату ОДА. Поздоровив роменців і вручив відзнаки облради заступник голови обласної ради Віталій Моісеєнко.

 

Голова профспілки ТОВ "Роменський завод продтоварів" Михайло Рудь презентував подарунок громаді Ромен від півторатисячного колективу підприємства - торт вагою сто десять кілограмів. Кожен бажаючий скуштував шматочок.

 

Продовжили святкування виступи численних мистецьких колективів, демонстрація моделей одягу сезону 2009-2010 рр. Петра Сороки, зачісок, створених роменськими майстрами-перукарями. Затамувавши подих, слідкували присутні за виступом заслужених артистів України, лауреатів міжнародного конкурсу артистів цирку в Санкт-Петербурзі дуету Віри та Юрія Шкуратьків "Нічні снайпери": ножі, кинуті вправною рукою, окреслювали струнку жіночу фігуру буквально в сантиметрі від тіла. Оплесками вітали виступ київського гурту "Made in Ukraine".

 

Завершили свято молодіж­на дискотека і феєрверк.

 

Павло КЛЮЧНИК, Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон