Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Президент визначився. Слово за нами
Президент визначився. Слово за нами
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:06      Ромни, Сумська область

25 серпня 2009 року Президент України В.А. Ющенко підписав указ "Про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України".

 

Ініціювання змін до нині ді­ючої Конституції України обумовлено станом сучасного ук­раїнського суспільства і полі­тичного процесу в Україні, який вочевидь потребує вдосконалення конституційного регулювання суспільних відносин. Ці зміни мають сприяти досягненню визначеної у діючій Конституції України мети, пов'язаної, зокрема, з прагненнями розвивати і зміц­нювати демократичну, соці­альну, правову державу, а також із необхідністю забезпечення наступності у конституційному процесі.

 

Комплексні зміни до Конституції України викликано та­кож практикою застосування її положень, виявленням та необхідністю усунення у її змісті певних недоліків, зокрема, недостатності гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, організацію та функціонування державного механізму, вдос­коналення системи стримувань і противаг, які мали б забезпечувати збалансованість та єдність такого механізму.

Запропонований Президентом України  В.А. Ющенком проект змін до Конституції дає можливість навести порядок у відносинах різних гілок влади, забезпечити порядок, відновити справжні права та свободи для всіх українців.

 

Серед положень цієї Конституції слід визначити ряд мо­ментів: громадяни отримають право подавати до парламенту проекти законів, які депутати розглядатимуть якнайшвидше; люди матимуть право звертатись для захисту своїх прав не лише до звичайного суду, але й до Конституційного суду України.

 

Законопроект передбачає скасування депутатської недоторканності та зменшення кількості народних депутатів України.

Вносяться зміни до виборчої системи: до парламенту депутати обиратимуться за відкритими списками, а міс­цеві ради - за мажоритарною системою.

 

Розширяються повноваження місцевого самоврядування.

 

Те, що зміни до Конституції України, запропоновані Президентом України, носять прогресивний характер, свідчать висновки Венеціанської комі­сії, які вона винесла щодо законопроекту Віктора Ющенка на своєму засіданні у червні цього року.

 

Венеціанська комісія практично засвідчила, що пропозиції щодо змін до Конституції є чи не найкращими з вдосконалення Конституції України за всі роки незалежності нашої держави. Отже, ми з упевненістю можемо говорити, що Президент України вніс до парламенту пропозиції по вдосконаленню Конституції України європейського зразка. А значить, Україна у здій­сненні конституційної реформи рухається у правильному напрямку.

 

Звичайно, Венеціанська ко­місія висловила і ряд зауважень. Частину положень законопроекту визнано дискусійними.

Враховуючи це та зважаючи на важливість Основного Закону України у подальшій долі України, Президент зробив рішучий крок - виніс свій проект змін до Конституції на всенародне обговорення, яке триватиме до 1 грудня 2009 року.

 

Мною підписано розпоря­дження про організацію в ра­йоні обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України". Створено робочу групу, за­тверджено відповідні заходи, якими передбачено широке обговорення законопроекту Президента України в трудових колективах, за місцем проживання, у місцевих засобах масової інформації. Відкривається "гаряча телефонна лінія". Всі пропозиції, зауваження відносно цього документа детально вивчатимуться, узагальнюватимуться і передаватимуться до обласної робочої групи, яка в свою чергу передасть їх для опрацювання до Національного інституту стратегічних дослі­джень. Отже, слово кожного із нас буде почутим.

 

Мета обговорення законопроекту - створити дійсно народну Конституцію.

 

Закликаю всіх мешканців району не бути байдужими до майбутнього нашої країни. Адже Конституція - основний документ, за яким жити нам і нашим дітям.

 

Президент визначився. Слово за нами.

 

Петро КРИВОГУЗ,

голова районної  державної адміністрації.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні художниці
Юні художниці