Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Дубові діброви, ялівцеві гаї
Дубові діброви, ялівцеві гаї
Вісті Роменщини
Четвер, 24 вересня 2009, 08:03      Ромни, Сумська область

Небезпідставно можна при­пустити, що згодом Ро­мен­щина перетвориться в лісовий край. Адже працівники роменського держлісгоспу зразково виконують свої завдання - передусім щороку збільшують площі лісів на 50 га на непридатних для сільського господарства ділянках.

 

Велику роль у цьому зіграла впроваджена Президентом України Віктором Ющенком Державна програма "Ліси України", на обсяги фінансування якої не вплинула навіть світова економічна криза. Свій вклад роблять і учасники акції "Майбутнє лісу в твоїх руках", найактивніші - шкільні лісництва Роменської ЗОШ № 9 та Зарудянської школи.

 

Лісостепова зона, в якій проживаємо, не дуже сприятлива для створення лісонасаджень, тому в середньому приживається близько 80% саджанців. Проте в такому випадку ділянку обов'язково заліснюють додатково. Крім того, з року в рік накопичуються запаси деревини - вирубується лише близько половини запланованого, та й ці ділянки відразу відновлюються. Цікаво, що на 15780 гектарах лісу 68% займає дуб, 10% - хвоя, 23% - м'яко-листяні породи.

 

Роменський держлісгосп за­безпечує дровами школи Роменщини та Недригайлівщини, самостій­но переробляє частину сировини, реалізовує її підприємствам і мешканцям Сумщини та інших регіонів, навіть за кордон. Більше тридцяти ро­ків його постій­ним партнером є Харківський меблевий комбінат, де гілки та іншу непридатну деревину зокрема переробляють на необхідні матеріали.

 

Лісівникам приємно зу­стрічати професійне свято зі здобутками, що збагачують природні резерви країни й дають змогу займатися улюбленою справою, яку гідно поціновує держава.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Соборна
Соборна