Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Нектар ромен-цвіту
Нектар ромен-цвіту
Вісті Роменщини
Середа, 19 серпня 2009, 15:48      Ромни, Сумська область

Так повелося, що у роменських молодят медовий місяць, як правило, починається у вихідні, адже в суботу реєструють шлюби у відділі РАЦС, а в неділю проходять таїнства вінчання в церквах. Саме на ці дні припало й свято меду. Пасічники, бажаючи солодкого сімейного життя, радо вітали й пригощали шлюбні пари біля своїх наметів, повних бджолиних дарів.

 

Заінтригувала дата проведення свята меду - за тиждень до медового Спасу. Проте і знавці народних традицій переконані, що це не має великого значення, і пасічники запевнили, що цієї пори мед привабливіший - ще не загуслий. Крім того, незабаром члени Роменського товариства пасічників вирушать на міжнародні виставки-продажі та ярмарки, зокрема в Київському інституті бджільництва ім. Прокоповича. Однак навряд чи там буде веселіше, ніж у Ромнах, де, окрім іншого, ще й "смакували" медовими голосами та виступами артистів художньої самодіяльності.

 

Хоча ярмаркувати колоритні пасічники і пасічниці приготувалися задовго до відкриття свята, всі чекали освячення дійства. Лише після того, як отець Георгій окропив святою водою цілющі плоди божої комахи, розпочався жвавий торг. Гості свята могли спробувати свої сили, підкріплені сонячними медовими калоріями, на різноманітних змаганнях. За грою в шахи та за столом арм­рестлінгу з'ясовували, хто ж буде старшим у родині й молоді подружжя, незважаючи на витончене шлюбне вбрання.

 

Міська влада зробила незабутній подарунок наймолодшим учасникам свята - для них безкоштовно працювали каруселі міського парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

 

- Роменський мед - неод­мін­ний атрибут не лише місцевих народних гулянь, - розповів голова товариства пасічників Олексій Карпенко. Його завжди чекають на загальноміських заходах в Сумах, а також у Кролевці та Шостці. Проте медовуху бджолярі готують лише для земляків. У товаристві 105 членів, а отже, й стільки ж пасік. Це близько 3 тисяч вуликів, у кожен з яких за сезон невтомні смугасті трудівниці приносять від 20 до 50 кг меду. Напевно, такої кількості смачного натурального продукту вистачило б, щоб замінити усі шкідливі для здоров'я магазинні солодощі. До того ж асортимент меду, всупереч прогнозам, цього року виявився багатим. І помиляються ті, хто вважає, що він не відрізняється за смаком. У цьому переконалися усі, хто дегустував його різнокольорові види.

 

Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop56
konotop56