Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини В юності окреслюються напрямки
В юності окреслюються напрямки
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 13:08      Ромни, Сумська область

Молодість... з цим словом асоціюється все світле й гарне, адже саме цієї пори ми переживаємо найяскравіші моменти, маємо безліч планів на майбутнє, а також намагаємося докласти максимум зусиль для їх втілення. За­звичай саме в юності окреслюємо напрямок, яким йтимемо далі, а з часом лише вноситимемо певні корективи.

 

Дуже важливо вибрати правильний шлях, знайти ту справу, яка б була до душі, приносила не лише гроші, а й задоволення. Але чи зав­жди це вдається?

 

Якщо ви живете в селі, то, звичайно, розумієте, про що йде мова. Можливостей реалізувати себе там дуже мало. Душа рветься до невідомого й чарівного, та занадто міцно її тримає земля.

 

Спочатку вчителі вкладають у нас частинку світла й розуму, ми намагаємося наполегливо працювати, щоб отримати відмінні оцінки. І ось - випускний вечір і... куди ж далі? Якщо батьки більш-менш забезпечені, вмовляють: "Рвися, дитино, з села! Здобувай вищу освіту й залишайся у місті." Тому що які в селі перспективи? Молоді батьки, нехтуючи вихованням дітей, рвуть руки на заробітках. Заводять господарство, працюють-працюють, а користі нерідко мало. Чому? Можливо, неродючі землі, поганий клімат чи непрацьо­виті люди? Звичайно, ні. Напевно, цього багатства стіль­ки, що його неможливо впорядкувати. Село розпадається на очах, хоча за відповідної уваги могло б процвітати.

 

А поки що частина молоді у будь-який спосіб намагається вирватися в місто. Інші, махнувши на все рукою, все частіше заглядають у чарку в місцевому барі, бо зайнятися більше нічим.

 

Однак не все втрачено. Є завзяті, впевнені лідери, які намагаються щось зробити. Саме за їх підтримки й допомоги село виживає. Діють бібліотеки, пошта, школа, клуби, зводяться церкви, потихеньку розвивається сільське господарство.

 

Для здійснення чогось грандіозного потрібно почати з маленького. Тож, можливо, цим маленьким для держави і є наше "вмираюче" село. Достатньо трохи заохотити молодь. Адже хочеться з упевненістю промовити: "Це моя земля, моє село, я присвячу себе йому". Віримо, що наші зусилля будуть виправдані світлим майбутнім, а праця принесе радісні плоди в кожну родину, кожен дім.

 

Олена ЛИТВИНЕНКО,

студентка СумДУ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

43
43