Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Мати-героїня
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 12:59      Ромни, Сумська область

Згідно із Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", громадянам України, відзначеним почесним званням "Мати-героїня", а також які є матерями, що народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку), встановлюються пенсії за особливі заслуги перед Україною. Вони призначаються як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у розмірі 35-40% прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність.

 

З метою підвищення в суспільстві престижу материнства відповідно до Указу Президента України "Про почесні звання України" почесне звання "Мати-героїня" присвою­ється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі й дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Висунення кандидатур на присвоєння почесного звання та подання клопотання проводить місцевий відділ у справах сім'ї та молоді. Для посилення державної підтримки багатодітних матерів, яким присвоєно почесне звання "Мати-героїня", Президентом України підписано указ про заснування одноразової винагороди у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для праце­здатних осіб. Для отримання винагороди необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем реєстрації.

 

Принагідно інформуємо, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу. За вибором матері або в разі, якщо її немає і п'ятьох або більше дітей виховував батько, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу.

 

Олена ПРОЦЕНКО,

заступник начальника УПСЗН міськвиконкому.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода