Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини ТУРистичні операції
ТУРистичні операції
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 12:54      Ромни, Сумська область

Урологічне відділення Роменської ЦРЛ, яке очолює лікар вищої категорії М.М. Якубовський, вже кілька десятків років є міжрайонним, тобто надає спеціалізовану допомогу населенню Роменського, Недригайлівського, Липоводолинського і Талалаївського районів. Спектр хвороб та вік людей, що лікуються у від­ді­ленні, дуже широкий. Особливо це стосується недуг сильної статі. За останні роки різко зріс рівень захворюваності на аденому простати, і саме урологіч­не відділення надає допомогу чоловікам з цією патологією.

 

Якщо хворий не звертається до уролога при перших ознаках цієї хвороби, порушується робота нирок, відбувається загальна інтоксикація організму, спостерігаються розлади роботи серця. Причому ці змі­ни відбуваються непомітно. Тому так важливо звертатися по допомогу на ранніх стадіях хвороби, коли можна провести консервативне або ендоскопічне (як кажуть, "лазером") лікування на апараті ТУР (трансуретральної резекції).

 

Річ у тому, що існує два шляхи позбавлення від аденоми: перший - відкрита операція, другий - ендоскопічна (ТУР). Остання виконується без розрізів лише за 30-45 хвилин. Наступного дня хворий самостійно ходить, а на 4-6 день виписується з відділення без всіляких трубок та катетерів. Відкрита операція триває 60-90 хвилин, а післяопераційний період затягується до 30-45 днів.

 

З лютого минулого року  уро­логічне відділення має можливість виконувати ТУР-операції. Особлива увага була приділена вдосконаленню роботи на обладнанні. Тому лікар-уролог А.Д. Волкогон, який виконує такі операції, неодноразово проходив стажування у Ки­ївському ін­ституті урології під керівництвом академіка О.Ф. Возіанова.

 

З літа 2005 року Роменська центральна районна лікарня підтримує постійний зв'язок з Німеччиною. Торік у серпні надійшло запрошення від закордонних колег відвідати їхню клініку з метою удосконалення досвіду в галузі ТУР-операцій. Директором урологічної клініки вже близько 20 років є професор У. Енгельман. Це до­сить відомий та досвідчений лікар зі світовим ім'ям, який, до речі, оперував президента Радянського Союзу М.С. Горбачова. Він створив усі умови, аби стажування лікаря А.Д. Волкогона стало максимально ефективним. Професор навіть пообіцяв відвідати нашу лікарню.

 

Втручання з використанням ТУР-апаратури не виконують у жодній районній лікарні Сумської області. За допомогою цього апарата можна також проводити ендоскопічні операції при невеликих пухлинах сечового міхура, звуженнях (стриктурах) уретри, каменях сечового міхура та сечоводів, інших захворюваннях. Тобто ендоскопічно вирішувати майже всі хірургічні проблеми з простатою, сечоводом та сечовим міхуром.

 

Приємно, що саме Роменська ЦРЛ вийшла на міжнародний рівень співпраці й звичайні люди можуть отримати необ­хідну урологічну допомогу на сучасному європейському рівні. Тепер не треба й за кордон їхати, а кваліфіковано лікуватися прямо за місцем проживання.

 

Валентина ГУНЬКОВА,

головний лікар  Роменської ЦРЛ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня