Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Песячі тестування
Песячі тестування
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 12:45      Ромни, Сумська область

Підсумкам іспитів собак-рятувальників, що проводились за міжнародними правилами IRO в кінологічному центрі САРЗу, напевно, найбільше зраділи діти. Адже дозволялося погладити всіх собачок, попросити в них лапку, подивитись в їхні розумні очі.

 

Разом зі своїми вірними чотирилапими супутниками змагалися кінологи з Харкова, Павлограда, Києва, Черкас і Ромен. Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Спеціального аварійно-рятувального загону МНС, полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв. Здібності собак-рятувальників оцінювало журі, до складу якого, зокрема, увійшли спеціалісти із Словенії, Австрії, Чехії. Випробування тривали майже три дні. Ні рясний дощ, ні сильний вітер не могли перешкодити учасникам, адже вони звикли працювати в таких умовах. Було дуже цікаво спостерігати не лише за діями собак, а й за їхніми наставниками. Як щиро раділи вони успіхам своїх вихованців і як засмучувались, якщо траплялись помилки.

 

Старший інструктор Олег Божко розповів про вихованців кінологічного центру. Ось німецька вівчарка Лютий, йому довелось 22 кілометри йти по сліду, щоб знайти людину, яку розшукували. Вівчарка Басар брала участь у новобогданівських подіях, виявила неабиякі здібності при відшукуванні вибухових приладів. Бельгійська вівчарка Кіта - ця порода собак у пошукових роботах випереджає німецьку вівчарку, планується збільшити численність цієї породи. Ось пошукова вівчарка Зима, яка допомагала міліції. А цього лабрадора з добрими очима вже готують на відправку до Київ­ського центру реабілітації дітей з порушеною психікою, де доброзичливий пес даруватиме хворим дітям купу приємних емоцій. З гордістю Олег показав мені собаку породи бордер-коллі. Виявляється, вона має надзвичайні пошукові здіб­ності. В Україні таких є лише три, дві з них знаходяться в нашому кінологічному центрі. Лабрадор Річард зустрів нас підкреслено спокійно, він відпочивав після участі в іспитах. А от на майданчику під час виконання завдань проявив неабиякі здібності.

 

Окрім дорослих собак, тут чимало зовсім молодих. Біля їх вольєрів юрбилась дітвора, намагаючись погладити жвавих кумедних песиків.

 

Перше, друге й третє місця посіли кінологи з Ромен. Судді довго тиснули руки переможцям С.Д. Лозовському, Л.В. Фроловій, В.В. Мартинюк.

 

Наталія ЖМУРКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм