Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Отрута на продаж
Отрута на продаж
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 09:26      Ромни, Сумська область

Незважаючи на офіційну позицію Європейського Союзу щодо шкідливості паління, він надає фінансову допомогу виробникам тютюну. Ця рослина є однією з найбільш субсидованих ЄС культур. Її скорочення завдасть удару по європейській економіці, й сотні тисяч фермерів залишаться без роботи.

 

ЄС підтримує виробництво тютюну, хоча його Комітет спеціалістів-онкологів характеризує цю культуру як "отруту на продаж". За оцінками союзу, саме тютюн винний у смерті більше півмільйона громадян 15 країн-членів. У Європі курять 42% чоловіків і 28% жінок. Все більше підлітків 11-15 років схиляються до цієї пристрасті. У Східній Європі паління - причина смерті кожного четвертого мешканця - найвищий показник у світі. Тим часом ЄС перебуває на 5 місці у світі з виробництва тютюну й став його найбільшим експортером. Крім цього, європейські фермери вирощують багато темних сортів із високим вмістом смол. Забороняючи продаж цигарок з високим вмістом смол (більше 12 мг в сигареті) своїм громадянам, ЄС вивозить цю продукцію в інші країни (в Україні максимальний вміст смол у сигареті - 25 мг).

 

Тютюнізм - залежність від паління - є одним з варіантів наркоманії. Нікотин цілком відпові­дає характеристикам наркотичних речовин. Пе­редусім він викликає звикання або й хворобливу пристрасть і відповідно розлади здоров'я. Людина звикає до нікотину поступово, й хвороба наступає не відразу. Тютюнізм розвивається з появою хворобливого потягу - токсикоманії. Методи лікування бувають психотерапевтичні, лікарські, із застосуванням засобів, що викликають огиду до паління. Проте це складна медична проблема, у вирішенні якої важливу роль відіграє рання профілактика шкідливої звички.

 

Найбільш активно варто впливати на учнів 5-8 класів, які тільки виявляють інтерес до курін­ня. За останні 20 років у світі створено багато програм із профілактики тютюнізму. Їх основним компонентом є інформування про наслідки куріння, фізіологічний ефект, що передусім повинні викликати у людини бажання кинути курити.

 

Сергій ПОДРЕЗ,

лікар Першої обласної спецлікарні.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні художниці
Юні художниці