Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Продовжувати стабілізаційні процеси
Продовжувати стабілізаційні процеси
Вісті Роменщини
Середа, 12 серпня 2009, 10:50      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії, яке провів голова райдержадміністрації П.М. Кривогуз. По першому питанню "Про виконання програми економічного і соціального розвитку району та місцевих бюджетів за перше півріччя 2009 року" доповів заступник голови РДА В.В. Гальченко.

 

- Робота районної влади була спрямована на реалізацію галузевих та місцевих програм регіону, - наголосив він, - функціонування галузей освіти, охорони здоров'я, культури, соціальний захист жителів.

 

Однак наслідки кризи не могли не позначитися на виробництві. Значне відставання допущено в промисловості. Підприємствами вироблено продукції в порівняльних цінах на суму 102,4 млн. грн., що на 51,8 млн. грн. (33,6%) менше, ніж за відповідний період минулого року. Основною причиною відставання галузі є нестабільна робота філії "Роменський молочний комбінат" ПП "Рось" та ЗАТ "СБК". Комбінат має борги за прийняте молоко від населення та сільгосппідприємств району, внаслідок чого втрачає довіру. Відкривають нові приймальні пункти "чужі" молокозаводи з Ічні, Черкас, Пирятина. А від цього район недоотримає надходжень до бюджету.

 

Вселяє надію те, що почало працювати ЗАТ "Слобожанська будівельна кераміка".

 

Нарощує виробництво ВАТ "Біловодський комбінат хлі­бопродуктів". На підприєм­стві модернізується обладнання, широко використовуються енергозберігаючі технології. У той же час зменшив обсяги виробництва Андріяшівський хлібозавод.

 

На сільськогосподарських підприємствах валової продукції вироблено на 13,1 млн. грн., що на 3,7% більше, ніж минулого року. Виробництво молока зросло на 479 тонн, м'яса - на 67 тонн.

 

У районі обробляється 105,5 тис. гектарів ріллі (на рівні минулого року), що становить 91% наявної.

 

Під урожай 2009 року всіма категоріями господарств засіяно 92243 га землі (менше на 4442 га). Покращено структуру посівних площ. Посіви цукрових буряків збіль­шено на 2583 га, соняшнику - на 3095.

 

Скоротилась підтримка сільгосппідприємств з держбюджету. Так, у 2008 році за перше півріччя господарства одержали 2,9 млн. грн., у нинішньому році - лише 474 тис. грн. Однак зернові культури вродили порівняно добре, планується зібрати 160 тис. тонн збіжжя.

 

У тваринницькій галузі, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, зросло поголів'я ВРХ (у тому числі корів), свиней. Широко впроваджуються прогресивні технології: літній табір у ФГ "Урожай", молочний цех у ДГ "Агрофірма "Надія". у ТОВ "Агрофірма "Лан" ведеться реконструкція приміщення під доїльний зал на 200 голів. У ВСК "Зоря" зведено капітальне сіносховище на 500 тонн.

 

Важливо, що зросла заробітна плата працівників АПК. У середньому вона становить 871 грн., що на 28% більше проти відповідного періоду минулого року.

 

За контрактами будівельного підряду виконано робіт на 2563 тис. грн., що на 5,6% менше, ніж за цей період торік. Введено в експлуатацію 17,4 км газопроводу, газифіковано 193 квартири.

 

Пасажирські перевезення автомобільним транспортом здійснюються на 24 автобусних маршрутах. У першому півріччі відновлено маршрут Ромни-Посад, врегульовано питання пасажирських перевезень на маршрутах Ромни-Миколаївка-Калинівка, Ромни-Хоминці.

 

У районі працює 596 суб'єктів підприємницької діяльності, найбільше їх у сфе­рі торгівлі. З початку року представниками малого бізнесу сплачено до місцевого бюджету 1908 тис. грн., що становить 23% всіх надхо­джень. З початку року проведено 3 земельні аукціони з продажу права оренди 29 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 1660 га.

 

До місцевого бюджету надійшло 8438,5 тис. грн., що на 1,1млн. грн. (16%) більше проти відповідного періоду минулого року.

 

Бюджет району по доходах загального фонду виконаний на 30744,8 тис. грн., або 46,2%.

 

Одним з показників роботи райдержадміністрації є рівень оплати праці жителів району. Середня заробітна плата за січень-червень 2009 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 12 відсотків і становить 1114,6 грн. Найвища вона в промисловості - 1681 грн., найнижча - у галузі ді­яльності транспорту та зв'яз­ку - 863 грн. Порівняно з початком року загальна сума заборгованості по зарплаті зменшилася на 461 тис. грн. (75%).

 

Вчасно забезпечується ви­плата пенсій. За перше пів­річчя до бюджету управління Пенсійного фонду району надійшло 11,4 млн. грн. при плані 10,4 млн. грн. Середній розмір пенсій з початку року зріс із 674 до 735 грн. (на 9%). У визначені строки також виплачується соціальна допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим, інвалідам з дитинства та іншим категоріям населення. Виплачено допомоги на загальну суму 5 млн. 713 тис. грн.

Збережено існуючу мережу лікувально-профілактичних закладів. Допомогу хворим надають у 16 сільських амбулаторіях. Перевагу в обслуговуванні надають ветеранам, інвалідам війни та праці. На оплату пільгових рецептів з районного бюджету виділено 145 тис. грн., що на 55 тис.  грн. більше, ніж торік.

 

У районі діє 43 загальноосвітні школи, у тому числі 4 навчально-виховні комплекси. У всіх навчальних закладах організовано за кошти районного бюджету харчування учнів початкових класів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених сімей. На ремонт закладів освіти виділено 253 тис. грн. У таборах праці та відпочинку оздоровлено 2009 дітей, на проведення цих заходів з районного бюджету виділено 300 тис. грн.

 

Всі позитивні надбання в районі потрібно продовжувати. Насамперед слід "запустити" в роботу підприємства, надати людям роботу. Тільки так можна стабілізувати економіку, поліпшити добробут  жителів району.

 

На засіданні колегії виступили начальник фінансового управління райдержадміні­страції М.В. Анісімова, начальник управління Пенсійного фонду України в Роменському районі С.В. Хоронько, Андріївський сільський голова О.М. Ярошенко, Перехрестівський сільський голова В.І. Ярошенко, Плавинищенський сільсь­кий голова О.М. Шеремет.

 

З обговорюваного питання прийнято розпорядження голови РДА.

 

Микола ГНАТЕНКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння