Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Соціальний захист населення
Соціальний захист населення
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 серпня 2009, 12:34      Ромни, Сумська область

У радянський період у Роменському районі соціальну допомогу населенню організовував відділ соціального забезпечення райвиконкому. Основним завданням були призначення й виплата пенсій. Крім того, відділ вирішував питання забезпечення інвалідів автомобільним транспортом, протезами, інвалідними візками та іншим. На особливому контролі трималося питання соці­ального забезпечення учасників війни, інвалідів, одиноких і одиноко проживаючих престарілих громадян.

 

Про соціальний захист працюючих мова майже не велась, оскільки всі мали роботу. Але проблеми із забезпеченням деяких категорій пенсіонерів були, особливо це стосувалось одиноких і одиноко проживаючих громадян, серед яких значна частина фізично не могла себе обслужити. Ці люди знаходились на обліку у відділі соціального забезпечення, сільських радах і райвиконкомі. Трималося на контролі питання завезення таким пенсіонерам палива.

 

Сучасна історія управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, як окремого самостійного управління, розпочалась із прийняття Постанови Кабміну "Про забезпечення виконання функ­цій призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду України". Відповідно до якої функції призначення та виплати пенсій були передані Пенсійному фонду.

 

Нині до кола повсякденної роботи працівників управління праці та соціального захисту населення входить створення умов для здійснення громадянами права на працю та відпочинок, отримання допомог, пільг, компенсацій, своєчасне отримання зароблених коштів, турбота про самотніх інвалідів, немічних і одиноких стареньких, малолітніх бездомних і дітей-сиріт, піклування про малозабезпечені сім'ї, конкретна допомога людям, що опинилися в скрутних життєвих обставинах.

 

На даний час у структурі управління налічується 4 від­діли та 5 секторів, де працює 38 чоловік.

 

Основними напрямками роботи управління є: призначення та виплата всіх видів соці­альних допомог, компенсацій та інших соціальних ви­плат, встановлених законодавством, надання субсидій; забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про працю, зайнятість, трудову міграцію, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення; соціальний захист чорнобильців, забезпечення ви­плати їм передбачених законодавством компенсацій та допомог; розроблення та організація виконання комплексних програм поліпшення соціального обслуговування інвалідів.

 

Для реалізації права громадян на отримання державних соціальних гарантій спеціалістами управління постійно ведеться інформаційно-роз'яснювальна робота через засоби масової інформації, в управлінні оформлено стенди, що висвітлюють ряд питань соціального захисту, постійно діють "гарячі телефонні лінії". Будь-який громадянин може отримати консультацію чи вирішити проблемне питання, звернутись на особистий прийом до начальника управління, його заступників чи начальників відділів.

 

Сучасні технології суттєво спростили отримання всіх видів соціальної допомоги та наблизили послуги до людей. Однією з найрезультативніших соціальних ініціатив є перехід УПСЗН на єдину технологію прийому громадян. Це дає можливість попередньо записатися на прийом у зручний для відвідувачів день і час як безпосередньо в координатора, так і телефоном. Згідно з вимогами єдиного технологічного процесу в управлінні створено 5 функціональних секторів: інформа­ційний, консультативно-реє­страційний, очікування та заповнення заяв, прийому документів, їх опрацювання та прийняття рішень. Перші чотири сектори розташовані в приймальні, де організовано надання всіх видів допомог за одним зверненням. Сектор виплати переведений у бухгалтерію, що дозволяє краще контролювати цільове використання бюджетних коштів.

 

За необхідності до приймальні запрошуються фахівці з інших відділів управління. Це дозволяє забезпечити комплексне обслуговування громадян.

У газеті "Вісті Роменщини" та по проводовому радіо пос­тійно висвітлюються проблемні питання, надаються роз'яснення з питань соціального захисту населення. Результати спільної роботи цих двох важливих ланок - соціальної та інформаційної - зміцнюють довіру людей до влади, сприяють гармонізації відносин у громаді, утверджують засади демократії та відкритості в суспільстві.

 

Микола ЗВЯЗКА,

начальник УПСЗН

райдержадміністрації.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

48
48