Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Підбили підсумки за півріччя
Підбили підсумки за півріччя
Вісті Роменщини
Середа, 29 липня 2009, 11:12      Ромни, Сумська область

Виконання програми економічного і соціального розвитку та бюджету Ромен у першому півріччі було головним питанням на засіданні виконкому, яке провів міський голова Павло Помаран.

Незважаючи на складний період, спостерігається позитивна динаміка виконання основних показників у місті, - за­значила Юлія Янчук, в. о. начальника управління економіки міськвиконкому. - Промислові підприємства міста намагаються не тільки зберігати, а й нарощувати обсяги промислового виробництва. Товарної продукції випущено на 132,7 млн. грн. проти 129,2 млн. грн. у 2008 році.

Для підвищення конкурентоспроможності продукції власні кошти інвестували у розвиток виробництва у ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" (1,6 млн. грн. - при­дбання обладнання для заготі­вельної, збиральної, фарбувально-термічної дільниць) та ЗАТ "Роменська ГТФ" (1,1 млн. грн. - на транспортні засоби). ТОВ "Роменський завод продтоварів" використано на енергозберігаючі технології 210 тис. грн., на встановлення третьої лінії кондитерського цеху - 650 тис. грн., переобладнання виробничих та транспортних приміщень - 231 тис. грн.

Для покращення інвестиційного клімату в місті за участі Інституту трансформації сус­пільства завершена робота зі створення офіційного веб-сайту Ромен, де є окрема рубрика "Інвестиційна діяльність". Спільно з експертами проекту "Сталий територіальний розвиток" відпрацьовується проект інвестиційного паспорта міста. У травні випущено англомовний буклет "Invest in Romny"-"Ромни інвестиційні". Управлін­ням економіки, адміністратором єдиного дозвільного офісу та спеціалістами дозвільних органів розроблені "дорожня карта інвестора" - "Довідник інвестора" та типовий алгоритм супроводу інвестора, які оприлюднені на сайті. Розроблені форми інвестиційних пропозицій, що надані підприємствам та розміщені на сайті. Продовжується співпраця з агенцією Invest Ukraine з пошуку іноземного інвестора в економіку Ромен.

Для підтримки малого біз­не­су затверджена Програма розвитку підприємництва на 2009-2010 рр., що передбачає створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, впровадження ефективної державно-громадської системи його обслуговування, підтримки і захисту, вирішення питання зайнятості.

На 1 липня в Ромнах зареєстровано 249 малих підпри­ємств та 3073 приватних під­приємців - фізичних осіб, якими забезпечується 28,8% надходжень платежів до міського бюджету.

Процесу становлення малого бізнесу значною мірою сприяло формування інфраструктури підтримки підприємництва. У місті діє 6 інформаційно-консультативних установ, кредитна спілка, 5 громадських об'єднань суб'єктів підприємництва, 21 відділення банків, 11 страхових компаній, бізнес-центр.

Для покращення доступу підприємців до отримання необхідної інформації на етапі реєстрації бізнесу міськвиконком уклав угоду про співпрацю з бізнес-центром, відповід­но до якої його спеціаліст безкоштовно надає консультативну допомогу протягом перших трьох місяців діяльності підпри­ємців.

Продовжується співпраця з Сумським обласним фондом підтримки підприємництва, спільно з яким проведено два семінари для представників бізнесу.

За участі експертів проекту "Сталий територіальний розвиток" проведено три етапи навчань з бізнес-планування, в якому взяли участь випускники коледжів та ВПУ, молоді підприємці, безробітні.

Для розвитку інфраструктури споживчого ринку розширюється мережа торгівлі. Від­крито 13 магазинів (з них  мі­ні-маркет і фірмовий магазин), 3 заклади побутового обслуговування (взуттєва майстерня, перукарні), 4 заклади ресторанного господарства (кафе). Створено 70 нових робочих місць.

Прогнозуючи розвиток ситуації в економічній сфері Ромен, можна стверджувати, що й за підсумками дев'яти місяців тем­пи виробництва промислової продукції на підприємствах основного кола не знизяться, - оптимістично завершила Юлія Янчук свій виступ.

Про рівень наповнення місь­кої скарбниці проінформувала начальник фінансового управління Тетяна Ярошенко. Так, до міського бюджету за перше півріччя надійшло 44,1 млн. грн., або 44,8% річних обсягів. Всього власних та закріплених доходів отримано 13,3 млн. грн., або 97,8% до контрольних показників МФУ (менше на 297,6 тис. грн.), до затверджених обсягів - 87,3% (-1945,1 тис. грн.). Це сталося через змен­шення проти першого пів­річ­чя 2008 року відрахувань до міської скарбниці 195 платниками податків на загальну суму 1744 тис. грн. Найбільший спад від­бувся через зміну юридичної адреси ТОВ "Роменський завод продтоварів" (-645,1 тис. грн.), скорочення 162 працівників і зниження на 871 грн. середньої зарплати у першому кварталі у ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" (-258,5 тис. грн.), скорочення 102 працівників і триденний робочий тиждень на НГРЕ ДП "ЧНГГ" (-228,6 тис. грн.), зменшення обсягів робіт ДБУ-29 (-46,5 тис. грн.), скорочення 20 працівників у ВАТ "Геотехніка" (-37,7 тис. грн.). Також негативно на наповнення бюджету впли­нуло впровадження на під­приємствах заходів економії кош­тів на зарплату (надання відпусток за власний рахунок, зменшення стимулюючих ви­плат і т.п.).

Зменшилося проти 2008 р. надходження податку з продажу та оренди майна на 235,2 тис. грн. По платі за торговий патент невиконання бюджетних показників склало 150 тис. грн. Зменшились проти минулого року на 302,5 тис. грн. надходження через заборону грального бізнесу.

Проти аналогічного періоду 2008 року надходження плати за землю збільшились на 138,5 тис. грн. (ріст 114,2%). Від міс­цевих податків і зборів до бюджету Ромен надійшло 268,5 тис. грн. - 100% плану звіт­ного періоду. Надійшло трансфертів з державного, обласного та районного бюджетів 24934,1 тис. грн., з яких дотація вирівнювання - 15544,5 тис. грн. (менше планових показників на 704,4 тис. грн.). До спеціального фонду бюджету надійшло 5874,4 тис. грн., з них субвенції з державного бюджету - 48,1% до річної суми (2825,1 тис. грн.).

Витрати міського бюджету за звітний період - 45147,4 тис. грн. Видатки загального фонду більше минулорічних на 3520,1 тис. грн. Видатки соці­ального спрямування зросли на 11,3% за рахунок зростання заробітної плати і склали 36451,6 тис. грн., з них на освіту - 13,5 млн. грн., охорону здоров'я - 12,1 млн. грн., соці­альний захист та соціальне забезпечення - 9,4 млн. грн., культуру - 1,1 млн. грн., фізичну культуру і спорт - 0,3 млн. грн. На оплату праці спрямовано 23,5 млн. грн. Розрахунки за спожиті енергоносії здій­сне­ні в повному обсязі - 4,2 млн. грн., незважаючи на ріст їх вартості проти минулого року  на 57,3% (+1,5 млн. грн.).

Заборгованість із виплати зарплати станом на 1 липня збільшилася майже на 1 млн. грн. і становила 1213,3 тис. грн. З них 997,5 тис. грн. на економічно активних підпри­ємствах: ДБУ-29 - 418,6 тис. грн., ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" - 347,7 тис. грн., НГРЕ - 182,3 тис. грн.

Доповнив виступ перший заступник начальника Роменської МДПІ Олександр Яковенко.  Також заслухано керівників управлінь, відділів, ЦРЛ.

- Незважаючи на потрясіння в економіці, вдається забезпечити нормальну життєдіяль­ність міста: подається вода, ви­возиться сміття, ремонтуються дороги, - повідомив начальник ГУМГ Михайло Кочерга.  - З останнім виникають певні труднощі через недостатність кош­тів, зокрема, зниження розміру податку з власників транспорту та продовження його спла­ти на цілий рік. У першому півріччі створено п'ять об'­єднань співвласників багато­квартирних будинків. Триває робота по створенню ще п'яти. Укладено 2370 договорів на вивіз сміття у приватному секторі. Триває встановлення но­вітніх котлів, отриманих за проектом TAСIS. Гостро стоїть питання завершення будівництва станції знезалізнення води. Є певні проблеми із пуском котельні, що опалюватиме мікрорайон, який раніше обслуговувала відомча котельна молококомбінату.

- Нині недоїмка до ПФУ становить 3,16 млн. грн. (34,7% - активно діючі підприємства, 65,3% - підприємства-банкрути). До боржників застосовані всі можливі заходи впливу. До виконавчої служби подано документів на стягнення коштів із неплатників за рішенням суду більше ніж на 2 млн. грн. Але, незважаючи на вжиті заходи. заборгованість зросла. Зокрема, на діючих підприємствах - на 407 тис. грн. Так, збільшили заборгованість Роменська НГРЕ (Бородуля В.М.), ПП "Зевс" (Прокопець В.Л.), ВАТ "Роменське АТП-15948" (Юрченко Ю.В.), Роменська філія ДБУ-29 (Любченко В.П.).

- Лікарня потребує підтримки громади для завершення ремонту Земського корпусу, - наголосила головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова. - Необхідно орієнтовно 250 тис. грн. Звертатимемося до роменців з проханням допомогти фінансово для якнайшвидшого завершення робіт.

Також слово мали начальники УПСЗН Юрій Скиба, служби у справах дітей - Ніна Панченко, відділу у справах сім'ї і молоді - Олена Кревсун, відділу освіти - Зінаїда Горбик, відділу з питань фізкультури і спорту - Володимир Мельник, відділу з питань внутрішньої політики - Людмила Тимошенко та інші.

- Єдина на сьогодні можливість забезпечити нормальну життєдіяльність Ромен - жорстка економія фінансів, енергоносіїв та всіх інших ресурсів, -підкреслив під час обговорення питання Павло Помаран. - Іншого шляху в цих непростих економічних умовах немає.

У прийнятому рішенні від­значено роботу промислових підприємств по збереженню та нарощуванню обсягів виробництва товарної продукції: ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" (Бережной С.Є.), ТОВ "Таланпром" (Стеценко К.М.), ЗАТ "Роменська ГТФ" (Лакіза О.В.), ТОВ "Роменський завод продтоварів" (Саєнко О.І.). Зобов'язано керівників підприємств, де є борги з ви­плати зарплати і відрахувань до ПФУ, забезпечити їх погашення згідно з узгодженим графіком. Повне рішення виконкому буде опубліковане в наступному номері газети "Вісті Роменщини".

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"