Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про борги і не тільки
Про борги і не тільки
Вісті Роменщини
Середа, 29 липня 2009, 11:10      Ромни, Сумська область

Стан погашення заборгованості з виплати зарплати та сплати внесків до Пенсійного фонду обговорено на засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Микола Лаврик.

Як зазначив в. о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Анатолій Боярко, заборгованість із виплати зарплати зросла з початку року на 25,5 мільйона гривень, або на 82,2%. На 1 липня склала 56,6 млн. грн. 65% невиплаченої винагороди за працю на промислових підприємствах. Головні причини: відсутність замовлень, кредитів, неповернення ПДВ.

На 1 липня заборгованість на економічно активних підприємствах області зросла порівняно з початком року на 13,4 млн. грн. (на 64,5%) в 6 містах та 8 районах. Найбільше в Сумах - удвічі (на 7,7 млн. грн.) та Шостці - в 1,8 раза (на 5,2 млн. грн.), у Кролевецькому - в 2,2 раза (на 71 тис. грн.) та Ямпільському районах - в 1,9 раза (на 841,1 тис. грн.).

Після вжиття ряду організаційних заходів на 39 підприємствах погасили заборгованість у повному обсязі на суму 3,9 мільйона гривень, на 8 - зменшили на 1,8 мільйона гривень. Немає заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах Буринського, Глухівського, Конотопського, Краснопільського, Липоводолинського, Путивльського, Сумського, Шосткинського районів.

Заробітна плата працівникам бюджетної сфери виплачувалася своєчасно та в повному обсязі, за винятком у м. Суми (міська клінічна лікарня № 4).

Графік погашення заборгованості з виплати зарплати по області на економічно активних підприємствах, погоджений з профспілками, не виконано на 1,9 млн. грн. Найгірший стан його виконання в Сумах, Шостці, Білопільському, Лебединському, Тростянецькому та Ямпільському ра­йонах.

Про рівень розрахунків із Пенсійним фондом йшлося у виступі начальника головного управління ПФУ в Сумській області Лілії Машкіної. Так, забезпеченість власними коштами на 1 липня становила 52,4%, що на 7,5% менше минулорічного показника. Недоїмка по страхових внесках з урахуванням пені та фінансових санкцій економічно активних платників зросла на половину (на 6,7 млн. грн.) і досягла 15,7 млн. грн. Найбільше винні платники м. Суми: ВАТ "SELMІ" - 3,4 млн. грн., "Центролит" - 1,7 млн. грн., "Сумський м'ясокомбінат" -1,2 млн. грн.

Микола Лаврик висловив незадоволення станом виплати заробітної плати і наповнення Пенсійного фонду. За словами очільника області, наступне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і пов­ноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати він проведе особисто, де перед керівниками підприємств-боржників питання буде поставлене чітко і прямо.

- У нас достатньо повноважень і контролюючих функцій, щоб разом із органами прокуратури, інспекціями навести порядок з виплатою заробітної плати в області, - наголосив голова облдержадміністрації.

Про ситуацію в спиртовій галузі області доповів начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Сергій Крестенков.

-У першому кварталі відбувся різкий спад виробництва, - підкреслив він. - Зокрема, спирту етилового вироблено в 3,7 раза менше, ніж за цей період 2008 року. Більш ніж удвічі скоротились обсяги реалізації спирту, а частка експортних поставок зменшилась на 55,1%. Через критичну неплатоспроможність порушені справи про банкрутство на ДП "Суми­спирт", "Новосуханівський спиртовий завод", "Попівський експериментальний завод". Проблемою галузі є різке скорочення експортних поставок спирту до Росії та країн ЄС, що призвело до зменшення його виробництва вітчизняними підприємствами більш ніж удвічі за останні 8 років. Низька конкурентоспроможність українського спирту за ціновими показниками не дає можливості конкурувати з іншими країнами-експортерами: Бразилією, Китаєм, Канадою, Росією. Вивести сумські спиртозаводи з кризи можливо через часткове перепрофілювання виробничої діяльності та налагодження співпраці з підпри­ємствами нафтопереробної, хімічної та лікеро-горілчаної галузей. Зокрема, на ДП "Наумівський спиртовий завод" за кошти інвесторів встановлено станцію із зневоднення спирту. З квітня цього року розпочато випуск абсолютованого спирту (біоетанолу).

Заслухано директорів спирто­заводів стосовно шляхів покращення стану справ на під­приємствах. Також слово мали представники державної податкової інспекції і прокуратури.

Заступник голови концерну "Укрспирт" Ніна Гаркава за­кликала об'єднати зусилля для порятунку галузі. Альтернативою може стати перепрофілювання спиртозаводів на випуск біоетанолу.

Микола Лаврик зазначив, що він, як керівник області, відповідає за розвиток території і не може стояти осторонь, коли підприємства спиртової галузі, які перебувають у державній власності, нарощують борги. За рішенням колегії обласна влада звернеться до Міністерства аграрної політики України і Кабінету Міністрів України з пропозицією передати спиртові заводи в оперативне управління обласній державній адміністрації.

Також на колегії розглянуто стан виконання Сумською райдержадміністрацією повноважень щодо забезпечення со­ці­ально-економічного розвитку району. Інформував заступник голови ОДА Олександр Цупро. Серед проблемних питань розвитку Сумського району він, зокрема, назвав низьку орендну плату за землю. Керівництву району доручено забезпечити укладання нових та внесення змін у діючі договори оренди земель державної власності, земельних часток (паїв) зі ставкою не менше 3% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Микола Лаврик відзначив низький рівень промислового виробництва у районі та поставив вимогу активно сприяти розвитку місцевих товаровиробників.

Підбиваючи підсумки роз­гляду питання, керівник області повідомив, що такі комплексні перевірки будуть регулярними. Наступним розглядатимуть Великописарівський район. Також, за підсумками перевірки, 12 серпня відбудеться виїзне засідання колегії облдержадміністрації у Ромнах.

Андрій ЯКОВЛЄВ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Депо
Депо