Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зашморг на школі №3 обірвано. Приводьте дітей!
Зашморг на школі №3 обірвано. Приводьте дітей!
Вісті Роменщини
Середа, 29 липня 2009, 10:43      Ромни, Сумська область

За "другого пришестя" П. Помарана на посаду мера то з ремонтом доріг ніяк не може впоратися керований ним виконком, то в місті щороку ЗОШ № 3 хочуть забрати, то тарифи корегують півтора року. І хоча дороги до осені все ж таки вдається підлатати і безсоромно залізти до населення в кишеню своїми бездушними тарифами теж вийшло, то закрити школу поміркована частина депутатів не дозволяє вже чотири роки!

І ось що дивно: 26 червня під час голосування за рішення профільної комісії "Рекомендувати відділу освіти міськвиконкому зберегти ЗОШ № 3 в мережі загальноосвітніх навчальних закладів міста за умови зміни керівника школи" майже вся фракція БЮТ (крім одного депутата, який "утримався" та одного "нашоукраїнця", котрий був "проти") спочатку проголосувала "за". Але потім у сесійній залі почало творитися щось неймовірно-незрозуміле: чи то мер злякався того рішення, не зрозумівши, за що й сам проголосував, чи то фракція БЮТ - своєї одностайності, чи то члени лічильної комісії з ліку збились, чи злякались абсолютно всі своєї ж виваженої єдності, чи то "дійшло" керівництву міста, що від 26 червня ЗОШ № 3 може стати на "здорові ноги" і йти дорогою позитиву до розвитку та розквіту, маючи нового керівника (тим більше, що було озвучено бажання педагогічного колективу бачити своїм керівником депутата міської ради З.Л. Солярик), але на мить запанувала тиша. І міський голова почав доводити присутнім представникам громади Ромен, що вони "не мають права" робити "такі" пропозиції стосовно директора школи (до речі, пенсіонерки і за стажем, і за віком), хоча начальник відділу освіти З.Г. Горбик озвучила, що директор написала заяву про звільнення. Питання стояло лише в термінах. Цікаво, навіщо ж тоді міська рада взагалі, коли міський голова вимагає голосувати або за проект рі­шення уже підписаний ним, або ж за той, що він запропонував (з голосу) на сесії (без обговорення, без розгляду в профільних комісіях)? Хоча зміст проекту рішення цього разу звучав досить дивно: аби керівники всіх навчальних за­кладів подбали про повне фінансове забезпечення своїх установ. Тобто завуальована пропозиція щодо повного знищення загальноосвітніх закладів міста. Адже жодна школа не зможе існувати за рахунок самофінансування. Тим більше, що це суперечить законодавству України в цілому і бю­джетному кодексу зокрема. Він сам за своє абсурдне рішення проголосував, а з ним і "вірні" депутати з БЮТ, "Нашої України" та ПППУ. Дві з половиною години думали, сперечалися так, що й забули деякі слуги народу про відповідальність за свої рішення перед тими людьми, які стояли під вікнами міської ради із незмінним за чотири роки проханням: зняти зашморг із ЗОШ № 3 і дати спокійно працювати. Цікаво, що, крім А. Жарого, З. Солярик, Т. Лісненко, М. Коцупія, І. Головач, П. Кравчука, В. Храпатого, Ю. Юрченка та Г. Негреби (який нагадав міському голові про можливу його відставку за такі недолугі рішення), за повноцінне життя зацькованої владою ЗОШ № 3 так більше ніхто слова й не сказав (нинішній голова фрак­ції НСНУ О. Коробка теж промовчав).

Боляче було дивитися на такий "спектакль" у міській раді та на його незмінного режисера в особі міського голови, бо жодного представника відпо­від­ної освітньої ланки з області не було, а голові профкому працівників освіти міста мер не дав сказати й слова. Головному ж комуністу М. Гусєву здалося, що ті люди, які стояли в мовчазному очікуванні під виконкомом з транспорантами-проханнями, якимось чином "тиснуть" на нього і він буде голосувати не так, як хотів, а навпаки. Цікаво, чи є в програмі хоч якоїсь партії пункт: "Закривати навчальні заклади, а не сприяти їх розвитку"? А голова фракції БЮТ Є. Василенко вказав на те, що "тих" людей мала групка (менше, ніж працюють на нього в його бізнесі), а школу тримати не доцільно, бо в бюджеті мало коштів. На що А. Жарий зауважив, що для реальної економії коштів (понад 120 тис. грн.) все ж таки треба було ліквідувати дублюючий відділ соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (бо замість однієї структури в нашому місті їх аж три, і фінансуються вони справно міським бюджетом), штати міськвиконкому переповнені, міського відділу освіти - також. А міський голова чомусь "спить і бачить", як він зачиняє двері школи перед маленькими роменцями та перед педколективом ЗОШ № 3. І що ж воно за скарб на тій території ЗОШ № 3 зарито?

Шкода, що в прямому ефірі мешканці міста не можуть бачити, хто працює на їхнє благо, а хто на свій інтерес, аби під час наступної виборчої кампанії не допустити до влади тих, хто грабував їхні комунальні землі, приміщення, техніку, оббирав духовно їхнє молоде покоління.

А та біда, якій місь­кий голова хотів дати прописку в ЗОШ № 3, згуртувала і громадські, і політичні організації. Треба ж комусь відстоювати духовні інтереси підростаючого покоління нації.

А очільник міста П. Помаран, мабуть, так і не зрозумів, що необдумано зробив ще один незворотній крок назустріч своїй відставці...

В’ячеслав ГУБАРЬ,

голова депутатської групи "Солідарність" Роменської міської ради

п'ятого скликання.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

27
27