Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Дрова та солома – газу підмога
Дрова та солома – газу підмога
Вісті Роменщини
Середа, 01 липня 2009, 12:30      Ромни, Сумська область
Розвиток економіки на сучасному етапі визначається рівнем виробництва і споживанням енергоресурсів. У нашому районі розроблена і виконується програма з економії та здешевлення енергоносіїв. Проведено інвентаризацію встановленого газового обладнання як у будівлях бюджетної сфери, так і житлових будинках. Старе замінюємо на нове, економніше. Щоб досягнути позитивних результатів з реалізації програми, потрібно замінити 750 котлів у житлових будинках населення та 8 об'єктах соціальної сфери, провести утеплення горищ на площі 170 тис. кв. м, виконати значні обсяги робіт із заміни вікон та дверей. Певні досягнення маємо із впровадження альтернативних видів палива, зокрема дров. Торік їх використано 600 куб. м. Робота в цьому напрямку продовжується.

 

 

Розроблено два інвестиційних проекти з виробницт­ва палива з відходів деревини (площадка на території ДП "Агроліс") та соломи ("Ром­нигазбуд").

 

 

Уже зроблено заділ щодо виконання вищеназваної програми. Так, здійснено модернізацію квартальних котелень у Миколаївці та Пустовійтівці, проводиться реконструкція котелень  ЗОШ у селах Ведмеже, Гришине, здійснено заміну котлів у житлових будинках приватного сектора.

 

 

У результаті проведеної роботи споживання природного газу на підприємствах, в установах бюджетної сфери та населенням торік проти 2007 року скоротилося на 889 тис. куб. м, а в пер­шому кварталі нинішнього року, в порівнянні з вказаним періодом 2008 року, на 2,3 млн. куб. м.

 

 

Нині роботи з підготовки до зими продовжуються. Виготовляється проектно-кошторисна документація на обладнання газових котелень високоефективними котлами, які отримаємо в рамках реалізації програми ТАСІS.

 

 

Не слід забувати про малозатратний спосіб економії палива - це утеплення вікон, дверей, горищ. Сільським головам на сходках не завадить нагадати жителям, що газ, електроенергія час від часу дорожчають, тому паралельно слід використовувати альтернативні види палива. Питання енергозбереження на сьогодні вкрай актуальне, над його виконанням потрібно працювати всім разом.

 

 

Анатолій ШАПОВАЛ,

заступник голови  райдержадміністрації.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

24
24