Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Правовий лікнеп
Правовий лікнеп
Вісті Роменщини
Середа, 01 липня 2009, 12:25      Ромни, Сумська область

Відкликання з відпочинку

Опікунство

 

Відкликання з відпочинку 

 

 

Можливість відкликання працівника з відпустки передбачено ст. 79 Кодексу законів про працю та ст. 12 Закону України "Про відпустки". Допускається здійснення цієї процедури, якщо мета відкликання - відвернення стихійного лиха, виробничої аварії, негайне усунення їх наслідків чи запобігання нещасним випадкам, простою, загибелі або псуванню майна роботодавця, якщо працівник згоден на відкликання (при цьому відмова від дострокового повернення на роботу не може розглядатися як порушення трудової дисципліни), якщо основна безперервна частина відпустки (до відкликання чи після нього) становить не менше 14 календарних днів.

 

 

Отже, якщо всі наведені умови дотримані (особливо важливо, що ніхто не може примусити працівника перервати відпустку проти його волі), то перешкод немає. Оформлюється відкликання відповідним наказом, де обов'язково зазначається підстава для цього - відповідне формулювання з норми закону, службова записка керівника того підрозділу (відділу, цеху тощо), працівника якого відкликають з відпустки (така службова записка повинна містити обґрунтування відкликання з відпустки саме цього працівника і саме з попередньо зазначеної у наказі підстави).

 

 

Невикористана частина щорічної відпустки зазвичай надається працівникові одразу ж після усунення причин, що зумовили відкликання, хоча за згодою працівника та роботодавця невикористану її частину можна перенести й на інший період (але з дотриманням загальних вимог законодавства про поділ відпустки на частини).

 

 

Михайло ПИШНИЙ,

заступник начальника Роменського міськрайонного

управління юстиції. 

 

Опікунство

 

Завдання опіки та піклування окреслює ст. 55 Ци­вільного кодексу. Піклування встановлюється над неповнолітніми особами, позбавленими батьківського піклування, та над фізичними осо­бами, цивільна діє­здат­ність яких обмежена. Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових та майнових прав, інтересів малолітніх, неповнолітніх, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки. Права та обов'язки опікуна визначені у ст. 67 Цивільного кодексу: зокрема, опікун зобов'язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечувати його догляд, а опікун малолітньої особи зобов'язаний також дбати про її виховання, навчання та розвиток.

 

 

Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного, але ні в якому разі не може здійснювати дарування від імені підопічного, а також зобов'язувати від його імені порукою. Крім то­го, опікун згідно зі ст. 71 Ци­вільного кодексу не має права без дозволу органу опіки та піклування відмовитися від майнових прав підопічного, видавати письмові зобов'язання від його імені, укладати договори, які під­ля­гають нотаріальному по­свід­ченню та (або) держав­ній реєстрації (у тому числі щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири), укладати

договори щодо іншого цінного майна.

 

 

Опікун зобов'язаний дбати про збереження та використання майна підопічного тільки в його інтересах.

Якщо  підопічний  є  власником  нерухомого  майна  або  майна,   яке  потребує постійного управління, опікун може з дозволу органу опіки та піклування управляти цим майном або передавати його за договором в управління іншій особі. Відчуження ж майна можливе тільки за попередньою згодою органу опіки та піклування і за наявності для цього вагомих причин.

 

 

Михайло ПИШНИЙ,

заступник начальника міськрайонного

управління юстиції.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

30
30