Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Повертається Калниш із небуття
Повертається Калниш із небуття
Вісті Роменщини
Понеділок, 15 червня 2009, 08:05      Ромни, Сумська область
Протягом багатьох десятиліть ім'я Калнишев­ського замовчувалось як за цар­ської, так і за радянської влади. Лише за незалежної України роль і значення кошового високо оцінені нащадками. Створені йому пам'ятники в Ромнах, Пустовійтівці, на Запоріжжі та Соловках. За ініціативи Роменської козацької сотні щороку відзначається день народження Калниша на свято Петра і Павла, яке нині переросло у велелюдне Всеукраїнське свято "Калнишева рада". У Пустовійтівці, як і в Ромнах, іменем кошового названі центральна вулиця, школа, спортивна секція.

 

 

 

Завдячуючи старанням Вік­тора Ющенка відреставровано Троїцьку церкву в Пустовійтів­ці, споруджену ще в 1773 р.  сивочолим Калнишем. Згідно з розпорядженням Президента України на теренах Недригайлівщини і Роменщини створено державний історико-культурний заповідник, а в Пустовійтівці - історико-меморіальний комплекс "Батьківщина кошового отамана Петра Калнишевського". Заповідник отримав назву "Посулля", а в Пустовійтівці 14 жовтня 2006 р. урочисто відкрито музей Петра Калнишевського. Того ж дня Святійший патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет освятив відроджений Троїцький храм та Калнишевий гай. 11 липня 2008 року освячений Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату канонізував і приєднав до лику святих останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського. Ухвалено і його образ (ікону) для поклоніння.

 

 

10 лютого ц. р. Президент України В. Ющенко підписав указ про присвоєння відділу прикордонної служби "Шалигине" Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України імені Петра Калнишевського. Ці останні знаменні події стали ще одним кроком по увічненню пам'яті нашого видатного земляка.

 

 

Олександр ІВАЩЕНКО,
завідувач музею.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop23
konotop23