Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про бюджет і менталітет
Про бюджет і менталітет
Вісті Роменщини
Понеділок, 15 червня 2009, 07:18      Ромни, Сумська область

З характеристики еконо­мічної ситуації в Ромнах за чотири місяці нинішнього року розпочав прес-конференцію для місцевих ЗМІ міський голова Павло Помаран.

 - У січні-квітні відбулося зростання обсягів випуску й реалізації продукції промислових підприємств порівняно з минулим роком на 10 мільйонів гривень, - зазначив він. - Проте це не дає приводів для зайвого оптимізму, бо сталося це не так через збільшення кількості виробленого товару, як через зростання його вартості, коливання курсу гривні. Одночасно спостерігалося зменшення обсягів будівництва. Основна причина - нестабільність роботи кредитно-банківської системи.

 

 

 
Середня зарплата по місту в січні-квітні склала 1288 грн. Це більше, ніж у минулому році. Але не забуваймо, що зросли й ціни на товари.Незважаючи на потрясіння у світовій та вітчизняній економіках, постійно ведеться робота по покращенню інвестиційного клімату в Ромнах. Зокрема, поширюється  інформація про наше місто в мережі Інтернет, через торгово-промислові палати, агенції, готується до друку англомовний буклет "Ромни інвестиційні" для розповсюдження в Євросоюзі та інших країнах. На жаль, не завжди послідовна політика на рівні держави та й на місцевому - чого лише варте затягування на сесії міськради процесу передачі техніки й обладнання, отриманих у рамках проекту TACIS, лякають інвесторів й вони не хочуть вкладати кошти в Україні. Прикладом протилежного ставлення може слугувати сусідня Польща. Зміни просто разючі для тих, хто бачив цю країну на початку дев'яностих років минулого століття й нині.

 

 

Не залишається поза увагою сфера малого і середньо­го бізнесу. Для підтримки підприємницької діяльності проводяться "круглі столи" за участю різноманітних фахівців, семінари, діють "гарячі телефони". Нещодавно у місті створена й активно діє громадська організація "Ділова агенція розвитку".

 

 

Міська скарбниця за 4 місяці наповнена на 85,8%  запланованого (на 1,4 млн. менше). Серед основних причин: зменшення розміру податку з доходів фізичних осіб (основне джерело наповнення бюджету) на 1,36 млн. грн. порівняно з минулим роком у 195 підприємствах і організаціях. Зокрема, відчутно вплинула на рівень наповнення бюджету зміна юридичної адреси ТОВ "Роменський завод продтоварів". Зараз ми працюємо над тим, щоб повернути сплату відрахувань назад, але це непроста справа. Зменшилися відрахування і з ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" через скорочення 162 працівників та зниження середньої зарплати  з 1800 до 870 грн. Це підприємство експорто­орієнтоване, що й спричинило проблеми.

 

 

Нині відбувається зростання і кількості працюючих, і середньої зарплати. Якщо не буде потрясінь, через кілька місяців вийдуть тут на рівень минулого року. НГРЕ зменшила кількість працівників на 100 осіб. Деякі підприємства перейшли на неповний робочий тиждень, що теж вплинуло на розмір зарплати, а відповідно й відрахувань із неї.

 

 

Зрозуміло, в першу чергу кошти направляються на захищені статті - зарплата і комунпослуги. Заборгованості із зарплати бюджетникам немає. Для цього, а також забезпечення належного функ­ціонування закладів освіти, охорони здоров'я, культури і т.д. змушені брати безпроцентну позику в Держказначействі. Ситуація непри­ємна, проте діватися нікуди. Нестача коштів змусила призупинити реалізацію бага­тьох задумів, програм, проектів, що фінансуються з бюджету розвитку.

 

 

- На сьогодні гостро стоїть питання ремонту доріг. Що буде зроблено для його вирішення?

 

 

- Для розв'язання цієї надзвичайно важливої, враховуючи підготовку до Євро-2012, загальноукраїнської проблеми на початку року планувалося виділити чимало коштів на рівні держави, але цього не сталося. В нашому місті 12 травня проведено тендер, ви­значено виконавця робіт - філію "Роменський райавтодор". Із мікрорайону Засулля розпочнеться ямковий ремонт автодоріг. До речі, вони вже виконали певний обсяг робіт за кошти, надані спонсорами: керівництвом під­приємств ТОВ "Роменський завод продтоварів" і "Кондор". На сесії облради затверджено виділення близько 750 тис. грн. для виконання середньо­го ремонту доріг у нашому місті.

 

 

- Ромни за програмою TACIS вже отримали нові контейнери для збирання побутових відходів. Але ще має надійти спецтехніка. Коли це станеться?

 

 

- З 10 по 13 червня в Сверд­ловську проходитиме зустріч представників міст-учасників проекту та експертів ЄС. Кожен звітуватиме про зроблене й, зокрема, наскільки ефективно вико­рис­товується вже отримане обладнання. Експерти проінформують про свої дії, а оцінку даватиме голова чи заступник комісії ЄС, що контролює реалізацію проекту. Там ми піднімемо й це питання. Бо, на жаль, певні збої й затримки трапляються й у розвинених країнах. Є боротьба інтересів, певні закулісні ігри під час тендерів, непорозуміння чи недоробки під час поставки обладнання (пальники не підходять до котлів і т.п.). Сподіваюся, під час зустрічі ми отримаємо чіткі відповіді, з якими обов'язково ознайомимо громаду.

 

 

- Чи будуть запроваджені штрафи або інші види покарання за неналежну поведінку в громадських місцях, знищення зелених насаджень, засмічення навколишньої території?

 

 

- У Конотопі міськрада прийняла рішення, що дає змогу правоохоронцям карати таких громадян. Ми ви­вчимо їх досвід і внесемо на затвердження сесії міськради відповідне положення. Загалом важко зрозуміти тих, хто нищить клумби, ламає са­джанці, краде плитку… Звідки цей прояв агресії й бажання руйнувати? Хоча чому дивуємося поведінці підростаючого покоління? Адже діти дивляться на дорослих, в тому числі й на своїх батьків, і беруть з них приклад. Тут не справиться жодна правоохоронна структура чи влада: кожен має зважувати свої дії і вчинки. Якщо продовжимо ламати квіти й саджанці, засипати соняшниковим лушпинням та іншим непотребом вулиці, парки і сквери, а не створимо всією громадою атмосферу нетерпимості до подібних дій, про розвиток міста не варто й говорити.

Покращенню забезпечення дотримання правил благоустрою і загалом правопорядку мають сприяти зустрічі в кварталах з дільничними міліціонерами (розпочалися з 21 травня), де вони звітуватимуть про свою роботу. А то трапляється, що навіть голови квартальних комітетів не знають, хто дільничний, не кажучи вже про населення.

 

 

Також плануємо ширше залучати громадян, особливо молодь, до прийняття рішень загальноміського рівня. Щоб кожен відчував: він є активним учасником процесу розвитку Ромен, не був байдужим до ситуації в місті.

 

 

Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

17
17