Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Упорядкувати заготівлю молока
Упорядкувати заготівлю молока
Вісті Роменщини
Понеділок, 01 червня 2009, 08:21      Ромни, Сумська область
У райдержадміністрації відбулася нарада, на якій розглядалося питання закупівлі молока в господарствах району та індивідуальних власників корів переробними підприємствами.

 

 

Очільник району П.М. Кривогуз наголосив, що потрібно упорядкувати заготівлю молока, щоб воно надходило до переробників тільки через молокоприймальні пункти. Це дасть можливість контролювати якість продукції, її облік. Здавці молока повинні мати санітарну книжку.

 

 

– До цього приймальників молока зобов'язують закони України та постанови Кабінету Міністрів, – наголосив у своєму виступі заступник начальника управління ветеринарної медицини в Роменському районі В.М. Коваленко.

 

 

Сьогодні в 121 селі діє лише 14 стаціонарних молокоприймальних пунктів. Уже увійшло  в практику збирати продукцію попід дворами, що суперечить усім санітарним нормам. У господарствах індивідуальних власників утримується 7300 корів, з них 573 мають позитивну реакцію на лейкоз. Це ще раз підтверджує, що потрібен контроль за продукцією, яка надходить на переробні підприємства, а потім до споживачів.

 

 

Глинський сільський голова С.А. Філоненко також за відкриття приймальних пунктів.

 

 

- Ми з ветпрацівниками надаємо списки господарів, - наголосив Сергій Анатолійович, - які утримують лейкозних корів. Молоко від них не прийматиметься. Тоді власнику такої тварини залишається тільки одне – збути її та придбати здорову. Це сприятиме профілактиці лейкозу.

 

 

Представники переробних підприємств, зрозумівши, що облаштовувати молокоприймальні пункти доведеться їм, почали наводити зворотні аргументи. Що, мовляв, їх відкриття виллється у чималу копійку. Тут уже терпець увірвався у селян, вони висловили своє резюме: закупляючи молоко за смішною ціною (1,1 гривні за літр), переробники продають його втридорога. Одержуючи величезні бариші, говорити про підрив економіки підприємств, м'яко кажучи, соромно.

 

 

У виступі керівника ТОВ "Хлібороб" В.Т. Юракова прозвучало, що слід дотримуватися партнерських відносин, а не "зневажати" цінами товаровиробників. Бо цим самим переробні підприємства рубають сучок, на якому сидять. Корів у селах все меншає і меншає. Отож потрібно "танцювати" від зростання ціни на молоко.

 

 

Волошнівський сільський голова І.П. Качмарський прийшов до висновку, що молокозаводам дядьківська продукція взагалі не потрібна. Тому що дешевше при­дбати біологічні добавки. Скільки їх закладають у сири, кефіри, йогурти - ніхто не контролює.

 

 

На закид заводчан, що їм теж не вигідно виробляти продукцію, представники селянства зауважили: "А чому ж ви тоді з Ічні, Гадяча колесуєте селами Роменського району? Шлях не близький, значить, і транспортні затрати немалі. Але все-таки вигідно, бо скуповуєте за безцінь".

 

 

- Проблема заготівлі молока в населення, можна сказати, є стратегічною, - відзначив депутат обласної ради, директор ДГ "Агрофірма "Надія" П.О. Черненко. - Бо більшість сімей тільки й виживає, утримуючи 2-3 годувальниці. Отож я виступаю за налагодження партнерських стосунків. Зокрема, щоб переробники надавали кредити для розвитку тваринництва. До речі, як тут довелося почути, Ічнянський завод так і робить. Заготівельник Людмила Миронова виділила  безпроцентну позичку на придбання корів більше десяти жителям с. Галка. Добрий приклад слід наслідувати. Тому пропоную через місяць знову повернутися до цього питання.

 

 

Сьогодні в селах району нараховується 10,8 тис. корів. 3,5 тис. -  на громадських фермах, 7,3 - у населення. За рік поголів'я зменшилося на 1,5 тис. Люди збувають корів через низькі ціни на молоко, невпорядкованість у системі його заготівлі. Тому на нараді прийнято рішення в термін до 5.06.2009 року навести порядок у цьому питанні. Зокрема, обладнати приймальні пункти, забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови. Власники корів (здавці) повинні мати санітарні книжки.

 

 

Микола ГНАТЕНКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop68
konotop68