Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Не дай нам Бог забути про цей великий день…»
«Не дай нам Бог забути про цей великий день…»
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 08:07      Ромни, Сумська область

Все далі в минуле відходять героїчні події Великої Віт­чизняної війни, та свято Перемоги залишається одним з найвизначніших. Тріумфом переможців пишаються нащадки, а ветерани для них постають в ореолі слави минулих літ.

Справжнім парадом колишні воїни і військові, молодь про­йшли вулицями міста від Алеї Героїв до Братської могили на вул. Горького. Дорогою вишикувалися школярі, які вітали ветеранів квітами. Даниною традиції квіти лягли до пам'ятників Хмельницькому, Федь­ку, Героям революції і навіть до місця, де колись стояв радянський "вождь народів". Та найбільш зворушливо було спо­стерігати, як колону вели юні барабанщиці й духовий оркестр cпеціального аварійно-рятувального загону, де серед музикантів крокували молоді кадети - "сини полку" рятувальників. Їх бравурні марші, здається, додавали сил людям поважного віку. Коли поряд крокують кілька поколінь, стає спокійно за майбутнє. І хоча в строю майоріли прапори різних кольорів, навіть партійні, свято не складало враження "ополітизованого". Люди раділи єдності, що допомогла колись здолати лютого ворога й завдяки якій бережуться національні традиції.

 

 

 

Парад завершив мітинг біля братської могили, де колону чекало велелюдне зібрання. Шанувати історію, створену солдатами Перемоги, закликали, звертаючись до учасників урочистостей, міський голова Павло Помаран, голова районної ради Олексій Біловол, військовий комісар Анд­рій Ішутов, ветеран Великої Віт­чизняної війни Василь Мерко, депутати міської ради Зоя Солярик і Микола Андрусенко, від імені юного покоління - вихованці ДНЗ № 5, а також учні ЗОШ № 11 Дмитро Каплун та Ірина Холод. Завершила програму пісня "Не дай нам Бог забути про цей великий день" у виконанні Аліни Губарь.

 

Заходи, присвячені Дню Перемоги, відбулися в усіх населених пунктах району. Адже лихоліття війни не оминуло жодної родини, принісши біль втрат, тривогу за близьких. І хоча багато учасників бойових дій, працівників тилу, солдатських вдів й матерів, котрі так і не дочекалися чоловіків та дітей з полів війни, але, тамуючи тугу, винесли на своїх плечах тягар відбудови, вже пішли у віч­ність, залишилися їх діти, онуки, правнуки, які пам'ятають про звитягу, мужність, самовіддану працю поколінь, обпалених полум'ям Другої світової. 

 

У Гудимах урочистості вже традиційно відбулися в центрі біля братської могили, де поховані воїни, які загинули, визволяючи село від ворога. У переддень 9 Травня кожного з учасників бо­йових дій та інвалідів війни від­відали в Андріяшівці сільсь­кий голова Михайло Юрченко та голова місцевого осередку ветеранів Павло Беспальчий, у Гудимах - керівник ТОВ "Ромни-Інвест" Ві­талій Коломієць та голова осередку ветеранів  Григорій Рябенький, вручили подарунки та запросили взяти участь в урочистих заходах. На жаль, поважний вік, перенесені випробування багатьом завадили це зробити.

 

Розпочали свято показові ви­ступи вихованців секції єдиноборств, котрі продемонстрували високу майстерність, здобуту під час тренувань.

 

Мітинг-реквієм відкрив голова територіальної громади Михайло Юрченко. Він привітав присутніх зі світлим, але водночас сповненим печалі за загиблими Днем Перемоги. Закликав піклуватися про живих ветеранів і пам'ятати полеглих.

 

 

- Ми, покоління, які вже шість десятиліть живемо під мирним небом, низько вклоняємося всім вам, хто, не шкодуючи життя, боронив рідну землю від ворога чи працював у тилу, - наголосив запрошений на урочистості очільник райдержадміністрації Петро Кривогуз. - Ваш подвиг назавжди залишиться в пам'яті вдячних нащадків. Честь вам і слава!

 

 Так уже судилося, що Велика Вітчизняна війна не стала останнім кривавим випробуванням для мешканців Гудим (як й інших населених пунктів Роменщини). Бойові дії в Афганістані знову принесли тривогу за синів, які захищали інтереси Радянського Союзу в далекій країні. Від імені воїнів-афганців, котрі підхопили бойову естафету переможців над фашизмом, слово мав гвардії ма­йор Анатолій Трофименко.

Голова місцевої організації ве­теранів Григорій Рябенький поіменно назвав викарбувані на меморіалі імена всіх земляків, які не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної.

 

 

Троєкратний залп відлунням далекої війни розірвав тишу хвилини мовчання. До братської могили лягли гірлянда від учнів, кві­ти від районної та місцевої влади, воїнів-афганців, численні букети поклали присутні гудимівці.

 

 

Теплий весняний день, ясне безхмарне небо породжували в душах і серцях надію, що мир і спокій і надалі пануватимуть у рідному краї. Продовжив урочисті заходи концерт, підготовлений спільними зусиллями педагогічного і учнівського колективів Гудимівської ЗОШ та працівників клубу. А по його завершенню директор ТОВ "Ромни-Інвест" Віта­лій Коломієць запросив бажаючих скуштувати солдатської каші.

 

 

Денис МЯГКОВИЧ,
Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop5
konotop5