Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Свято пам'яті і єднання
Свято пам'яті і єднання
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 08:02      Ромни, Сумська область

Щирішої, вірнішої дружби, ніж на війні, не буває. Коли збираються ветерани Великої Вітчизняної разом, то розмовам, споминам немає кінця. Є що згадати, є про що розповісти фронтовикам.

Саме така урочиста зустріч відбулася за святковим столом у міському кафе "Мрія" напередодні Дня Перемоги. Порідів стрій ветеранів – роки, нелегке життя далися взнаки. Цього дня старенькі дідусі у святкових костюмах, при "регаліях" на грудях аж ніби помолоділи.  Це ще й тому, що з гордістю, достоїнством оцінюють прожиті роки.

 

 

Вітаючи фронтовиків з Днем Перемоги, очільник району П.М. Кривогуз наголосив:

 

 

 - Шістдесят чотири роки  живемо під мирним небом. І цим ми зобов'язані вам, дорогі ветерани. Про те, що ви сміливо боронили рідну землю від ворога, не кланялися кулям, говорять нагороди на ваших грудях. А повернувшись додому, відбудовували зруйновані війною господарства, ростили та виховували дітей. Це також своєрідний подвиг. Ваше нелегке, але правдиве та чесне життя було і є прикладом для підростаючих поколінь. Бажаю вам, дорогі ветерани, найперше здоров'я, поваги та шани односельців, рідних, оптимізму, бадьо­рості духу. Ще раз зі святом!

 

 

Роменсько-Недригайлівський військовий комісар Андрій Ішутов у своєму виступі відзначив вклад жителів Сумщини в Перемогу. Зокрема, наголосив, що 120 тисяч сумчан за проявлений героїзм у роки війни нагороджені орденами та медалями, 181 отримав звання Героя Радянського Союзу.

 

 

 - День Перемоги ми відзначаємо весною, коли квітне вся природа, - сказала голова районної ради ветеранів Н.Й. Карпенко. - Це свято пам'яті й безсмертя, свято миру і єднання, воно гуртує представників усіх поколінь. Завдяки вашому героїзму сьогодні небо відсвічує мирною теплою блакиттю. Низько схиляємо голови перед вашим подвигом, дорогі наші визволителі.

 

 

 Привітали фронтовиків-земляків також перший заступник голови РДА В.О. Білоха, почесний голова районної ради ветеранів І.Г. Резніченко, завідуюча Житнянським народним музеєм Н.П. Мірошниченко.

 

 

Затамувавши подих, присутні слухали розповіді ветеранів про далекі, але незабутні воєнні будні.

 

 

Петро Олексенко (с. Заруддя) повідав, що сутички з фашистами були важкими, виснажливими, в одній із них ворог знищив увесь танковий батальйон (19 машин), вивести з поля бою танк пощастило тільки йому.

 

Григорій Строй воював у повітряно-десантних військах. Як фельдшер вів облік убитих та поранених. Зокрема, розповів, що одного разу "…висадилося на бойовий "п'ятачок" близько двох тисяч бійців, після бою в строю залишилося 270 чоловік. Решта - поранені, убиті".

Ці приклади ще раз нагадують, у якому жорстокому, страшному пеклі воювали солдати Великої Вітчизняної.

 

 

Ніби знову пройшли дорогами війни ветерани, коли слухали виступ народного аматорського чоловічого ансамблю Рогинського будинку культури (керівник Л.Ф. Заїка). Пісні воєнної тематики схвилювали, зворушили до сліз визволителів.

 

 

Урочистості закінчилися, і ветерани неспішно почали прощатися. Бо ж не скоро випаде побачитися, та й чи взагалі така нагода трапиться. Подумалось: коли б то сталося диво і всі висловлені побажання на святі збулися. Хто-хто, а фронтовики їх заслужили.

 

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"