Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Михайлівська цілина
Михайлівська цілина
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 07:36      Ромни, Сумська область

Михайлівська цілина - єдина у світі ділянка незайманого лучного степу. Її площа 202,48 га, місце розташування - Лівобережний лісостеп на водорозділі басейнів річок Сула і Грунь у Лебединському районі.

Збереженню цього незайманого куточка сприяло розташування в цьому краї сіножатей та пасовищ знаменитого в минулому Ми­хай­­лівського кінного заводу графа Капніста. Історія Михайлівської цілини почалася рівно 80 років тому.

 

 

 

Відмітною ознакою заповідної ділянки є те, що за всю свою історію вона не знала плуга. Завдяки цьому перенесла в третє тисячоліт­тя ґрунтовий покрив і природні процеси, які відбувалися на колись безкраїх територіях лучних степів України, даруючи вченим нові знання, а відвідувачам - естетичне задоволення.

 

 

На такій невеликій і однокомпонентній у ландшафтному відношенні території нараховується 11 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Водночас цілина вражає видовим багатством флори - понад 525 видами рослин, складною ярусною будовою траво­стою, його високою щіль­ністю, відсутністю періоду літнього напівспокою, характерного для південних сте­пів.

 

 

Останнім часом науковців непокоїть проблема повної втрати степу як біологічного явища. Цілина цінна ще й тим, що є лабораторією з вивчення походження чорноземів - найбагатших ґрунтів у світі. У заповіднику намітилися небажані зміни у бік поступового заміщення лі­сом.

 

 

Завдання академічної науки полягає в тому, щоб прослідкувати за природними процесами, з іншого - зберегти цілину для вічності.

 

 

Лариса КОНДРАТЕНКО,
відповідальний секретар Роменської міськрайонної організації УТОП.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм