Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Хлор - панацея чи гримуча суміш?
Хлор - панацея чи гримуча суміш?
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 07:19      Ромни, Сумська область
Минулого сто років з тих пір, як люди навчилися хлорувати воду.Відкритий у 1774 році шведським хіміком Шеєле хлор почали використовувати для знезараження води лише в 1908. У той же час хлорування питної води запатентували як спосіб боротьби з інфекціями - збудниками черевного тифу, дизентерії, холери. Багато медиків вважають його найважливішим винаходом медицини ХХ ст.: хлорування води зупинило поширення кишкових інфек­цій. Але Всесвітня організація охорони здоров'я б'є тривогу. Вчені прийшли до висновку, що її вживання мо­же стати причиною серйозних захворювань.

 

 

 

Вже не одне десятиліття навколо хлорованої води ведуться нескінченні спори. На думку прихильників цього методу, скаржитися на неприємний специфічний запах води в каструлі, басейні чи ванні безглуздо: краще хлорка, ніж гостра кишкова інфекція. Офіційні особи бадьоро рапортують, що вміст хлору у водопроводі суворо контролюється і вода повністю відповідає державним стандартам.

 

 

Проте хіміки мають іншу думку. Знезаражена хлором вода є технічною і непридатна до вживання. Адже в процесі хлорування виникають надзвичайно шкідливі сполуки. При аналізі хлорованої води можна знайти: хлороформ, трихлоретилен, дихлоретан та інші хлорпохідні. Спеціалісти попереджають, що є серед них і канцерогени - винуватці онкозахворювань. Згідно з токсикологічним дослідженням, у допустимих концентраціях вони не викликають миттєві гострі отруєння. Потенційний ризик для здоров'я медики відносять до віддалених наслідків хронічного отруєння: наявність залишку хлору у воді може стати причиною хвороб органів дихання, шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози.

 

 

Звісно, без хлору обійтися не можна: у річковій воді є такі мікроорганізми, яких інакше не знищити. Але після хлорування воду на фільтрувальних станціях необхідно очищати - щоб у свою чергу хлорка не згубила людей.

 

 

Хлор, потрапляючи у во­ду, гідролізується, утворюючи хлорнувату й соляну кислоти. При взаємодії з вуглеводнями, які містяться у воді, він утворює хлорорганічні сполуки, а вступаючи в реакцію з шкідливими домішками, посилює їх токсичну дію. При взаємодії хлору з високо киплячими вуглеводнями можуть утворюватися навіть канцерогени. У воді може міститися фенол. Вступаючи в реакцію з хлором під впливом високих температур, він утворює хлорфенольні сполуки. Ви наливаєте в чайник воду з-під крана, відразу ставите його на плиту й згадуєте, що хотіли попити чаю, лише після того, як закінчиться улюблений серіал. А вода весь час кипить й навіть встигає повністю випаруватись. Ось так і утворюються високо киплячі хлорорганічні сполуки, які можна відчути на смак. Не можна кип'ятити "свіжу" воду. Дайте їй трохи постояти, щоб хлор перейшов у менш активну фазу.

 

 

На жаль, на державному рівні в Україні поки що немає розуміння того, що здоров'я нації залежить від якості води, яку вживаємо. Хоча альтернатива знезараження води хлором є. Вчені навчилися позбавлятися хвороботворних бактерій і вірусів за допомогою озону й ультрафіолету.

 

 

У багатьох країнах питна вода стала товаром. За кордоном люди звикли користуватися складними побутовими фільтрами, купувати бутильовану воду. У нас це багатьом не по кишені. Що ж залишається "пересічному українцю"? Як мінімум відстоювати її протягом 2-4 годин у відкритому посуді, а якщо дозволяють фінанси, купити хороший фільтр.

 

 

Алла СЕНЕНКО,
нутріціолог.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистості
Урочистості