Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Діятиме й авіаескадрилья
Діятиме й авіаескадрилья
Вісті Роменщини
Середа, 29 квітня 2009, 13:08      Ромни, Сумська область
Спеціальний аварійно-рятувальний загін (САРЗ) м. Ромни знову зазнає якісних змін – його реформують у регіональний центр швидкого реагування.  Докладніше про це на прес-конференції розповіли начальник загону С.В. Біляєв та його заступники І.П. Загайко, М.Є. Бондаренко, А.М. Шевчишен.

 

Під час зустрічі журналістів докладно ознайомили зі здобутками і перспективами, які чекають загін. Але представників ЗМІ найбільше цікавила “детективна” історія про зведення житла для роменських рятувальників за адресою: вул. Коржівська, 82б.

 

Звертаючись до присутніх, С.В. Біляєв, зокрема, наголосив:

 

– Цього року виповнюється 13 років як самому Міністерству з питань надзвичайних ситуацій, так і його структурному підроз­ділу – спеціальному аварійно-рятувальному загону, що дислокується у нашому місті. Безпосереднє керівництво здійснює міністерство, й саме в Києві приймаються всі важливі рішення щодо 350 членів нашого колективу. А якщо цю цифру помножити на членів сімей, то виходить, що від них залежить благополуччя як мінімум тисячі роменців.

 

З доповідей організаторів прес-конференції можна було дізнатися, що на сьогодні підрозділ фактично реформований у регіональний центр швидкого реагування, що обслуговує Сумщину, Чернігівщину, Полтавщину і Харківщину. Та реформи рятувальних воєнізованих формувань почалися давно. Спочатку було вирішено створити у кожному районі невеликі підрозділи МНС на зразок європейських. Проте масштабні надзвичайні ситуації вимагали діяти негайно. Таким чином, поряд зі звичайними структурами почали формуватися регіональні центри, які могли б виконувати увесь спектр рятувальних робіт. Так, роменський підрозділ складається з двох аварійно-рятувальних частин, частин спеціальних аварійно-рятувальних робіт (ліквідація і локалізація НС) і забезпечення, а також груп хімічного захисту, піротехніків, водолазів і єдиного в структурі МНС кінологічного центру. Для швидкого реагування розроблена відповідна стратегія, що, зокрема, передбачає дислокування на Роменщині спеціального авіаційного загону. Поки що відновлена одна вертолітна площадка, але у недалекому майбутньому планується розмістити тут цілу вертолітну ескадрилью.

 

Зараз у загоні немає вакантних посад. Однак наступний етап реформування передбачає їх суттєве збільшення, в тому числі й жіночих. Крім того, великого значення набуває універсалізація рятувальника, коли спів­робітник володіє кількома спеці­альностями. Цьому сприяють численні навчальні заклади МНС, а також співпраця з військово-морським інститутом ім. Нахімова, інститутами електрозварювання ім. Патона, ядерної фізики, Київською морською школою.

 

Велику увагу приділяють тут і дозвіллю. Навіть дивно, що у воєнізованому формуванні діють численні секції: спортивного багатоборства (і для дорослих, і для дітей), жіноча рада, ради колективів, профспілка, дитячий танцювальний гурток, до якого запрошуються усі бажаючі, а не лише діти співробітників. Планується створення гуртка юних кінологів. Гордістю загону є народний духовий оркестр, без якого не обходиться жодне міське свято й де виховуються учні школи-інтернату. Їм, до речі, нададуть можливість навчатися у рятувальних вузах.

 

У минулому залишилися часи, коли “три солдати і лопата заміняли екскаватор”. На “озбро­єнні” САРЗу – сучасна техніка вітчизняного та закордонного виробництва. Після розпаду системи військових ремонтних заводів облаштували й власний технічний підрозділ. Крім того, тримають підсобне господарство: велику рогату худобу, свиней, вирощують овочі у зимово-літніх теплицях, на 60 га – кормові та зернові культури, є фруктовий сад, пасіка, розводять навіть гриби. Таким чином, дбають про міцні тили, та головне – забезпечення житлом. Починаючи з 1998 року, рятівники отримали понад 180 квартир.

 

Міністерство з питань надзвичайних ситуацій купує житло для військовослужбовців, а також для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Шляхом аукціону воно визначає інвестора, який і стає підрядником будівельних робіт. Свого часу ними були ТОВ “Рембудсервіс ЛТД”, КМП “Моноліт”, ДП “Ромнипромбуд”, “Укрвійськбуд” (Київ). Й лише під час співробітництва з будівельною компанією “Дніпровський круг” коса на­йшла на камінь.

 

Як повідомили під час прес-конференції, наприкінці грудня 2007 року “Дніпровський круг” за замовленням МНС України викупив для реконструкції під житловий будинок недобудовану школу. Здати будинок сподівалися у вересні 2008 року. Щасливими власниками новеньких квартир мали стати 25 сімей співробітників САРЗу і десятки родин, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Та цього не сталося, й рятувальники впевнені – лише через те, що деякі депутати міської ради за­блокували дозвільну процедуру й продовжили її тільки наприкінці липня через загрозу судових рішень і санкцій.

 

– Деякі депутати привселюдно заявляють, що ніяких квартир ніхто не отримає, – прокоментував проблему С.В. Біляєв. – Потенційний кандидат, прикриваючись партійною програмою соці­ального розвитку, стає народним обранцем і... веде себе зовсім по-іншому. Однак нещодавно прийнятий Верховною Радою закон “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва” обов’язково захистить і громадян, і будівельників. А від себе додам: ми несемо повну відповідальність за кожного свого працівника. У нас не ігорний бізнес, де можна безкарно розпоряджатися навіть життям. Ми навпаки рятуємо людей. У нас здоровий колектив, де кожна людина відчуває плече товариша. Повірте, разом ми вирішували й складніші питання, вирішимо й це.

 

Користуючись нагодою, від імені керівництва загону запрошую депутатів міської ради, зокрема В’ячеслава Губаря, прозвітувати перед колективом САРЗу про роботу щодо вирішення проблеми будівництва житла для виборців та інших наболілих питань громади. Нам не потрібна конфронтація ні з ким, ми не шукаємо ворогів, а просто робимо свою справу. Впевнені, що здоровий глузд завжди має перемагати.

 

Під час спілкування з пресою С.В. Біляєв підтвердив ін­формацію про те, що “Дніпровський круг” продав незавершене будівництво в Ромнах іншому підприємству, однак разом з будівлею новий власник придбав і відповідні зобов’язання перед МНС.

 

– Нас більше тривожать рі­шен­ня міської ради, ніж стосунки з будівельниками, у надійності яких не сумніваємося, – сказав очільник загону.

 

 

Підготував
Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка