Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Реалії та легенди ЖКГ
Реалії та легенди ЖКГ
Вісті Роменщини
Середа, 29 квітня 2009, 12:55      Ромни, Сумська область
Твердження про те, що нерухомість – найкраще капітало­вкладення, стало аксіомою економіки. Житло завжди буде в ціні, – впевнені власники квартир. От тільки більшість з них забувають, що воно потребує постійного до­гляду. За попередніми оцінками, радянські будинки, в яких десятиліттями не проводилися капітальні ремонти і які вже зараз завдають чимало клопотів мешканцям, “проживуть” ще близько 5-10 років. Не виключено, що потім чимало з них підлягатимуть зносу.

 

Як уже повідомлялося, про це нагадали експерти проекту “Сталий територіальний розвиток в Україні” й надали цікаві фінансові та інженерні пропозиції щодо подовження терміну експлуатації роменських багатоповерхівок. Передусім це покращить комфортність проживання й водночас дасть можливість максимально реалізувати енергозберігаючий потенціал будівель та якісно позначиться на їх загальних характеристиках. Для того, щоб розробити цю систему термомодернізації, знадобився багаторічний досвід країн ЄС. Однак, наприклад, Латвії потрібно було півроку, аби зробити те, на що в Ромнах не вистачило чотирьох років, – запевняють експерти, нарікаючи на непевність української сторони (міністерств, місцевого самоврядування, банків) щодо виконання умов договору про співробітництво, зокрема співфінансування й пріоритетного ставлення до енергозберігаючих програм.

 

ОСББ міста також досі не зважилися укласти договори участі у пілотному проекті модернізації, хоча приязно й з інтересом ставляться до навчальних семінарів. Крім того, спеціалісти безплатно вже обстежили кілька житлових будівель, які можуть взяти участь у проекті, й навіть обчислили, скільки коштуватиме їх реконструкція.

 

За допомогою спеціального обладнання дослідили стан будинків на вул. Індустріальній, 1, Дудіна, 1, Маяковського, 88, Калнишевського, 35, Руденка, 32, Гетьмана Мазепи, 9. Питоме споживання теплової енергії в них становить від 91,5 до 302,7 кВт/кв. м. Після модернізації відповідні показники зменшаться мінімум до 71-110 кВт/кв. м. (норматив для України – 89 кВт/кв. м). Основні роботи коштуватимуть відповідно для кожного будинку від 319 до 1981 тис. грн. У сучасних економічних умовах приваблює те, що для цього не потрібно шукати інвестора. Гроші надає Євросоюз у рамках міжнародного проекту. А система кредитування передбачає поступове повернення вкладених коштів за рахунок економії тепла. Звичайно, при цьому мешканці оплачуватимуть послуги з теплопостачання за загальним тарифом за квадратний метр, а не за лічильником. Приблизний тер­мін, протягом якого, згідно з розрахунками, можна таким чином погасити кредит, – 17-25 років.

 

– Проблеми ЖКГ залежать не стільки від грошей, скільки від необхідності змінити уявлення про те, як їх можна вирішити. Передусім потрібно розвіяти міф про перший капітальний ремонт, який нібито повинна зробити держава після того, як будинок стане власністю мешканців. Насправді вже з 1992 року приватизовані помешкання – власність мешканців, і ніхто, крім них, не ремонтуватиме житло. Держава повинна лише сприяти цьому, – наголосила представник проекту Вікторія Погорєлова.

 

Саме з цією метою по всій Україні впроваджуються подібні інвестиційно-просвітні міжнародні програми. Однією з головних перепон на цьому шляху стає нерішучість членів ОСББ.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop4
konotop4