Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Квартири не висять у повітрі
Квартири не висять у повітрі
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:53      Ромни, Сумська область
Особливості роботи підприємств, що надають послуги з утримання житлового фонду, в нинішніх умовах, найближчі перспективи та проблеми, які потребують вирішення, були темою розмови з директором КП „Житло-Експлуатація”, депутатом міської ради Юрієм Наливайком.

 

– Нині наш основний „головний біль” – незадовільний стан м’яких покрівель на багатоповерхівках, – зазначив він. – Термін їх експлуатації давно минув. Зараз дахи потребують вже капітального ремонту. Маю на увазі пов­ну заміну покрівлі, а не постій­не латання руберойду, що вже нагадує „охрімову свиту”. До того ж і матеріал повинен бути високої якості, щоб після ремонту гарантовано з десяток років на даху не з’являтися. Та для цього потрібні чималі кошти.

 

–  Як, на вашу думку, можна вирішити питання належного фінансування цих робіт?

 

– Шляхів декілька: виділити необхідну суму з бюджету, що в нинішніх умовах нереально, підвищити тарифи і виконувати ремонт на умовах співфінансування.

 

– Зростання квартплати споживачі навряд чи зустрінуть схвально, тож оптимальним, напевно, є співфінансування?

 

– Я готовий забезпечити доставку руберойду з обласного центру й виконання робіт, якщо жителі багатоповерхівки „складуться” на сам матеріал. Але тут вже стикаємося з іншою проблемою: ставленням мешканців до своєї власності. У 98-ми багатоповерхівках, що обслуговує наше підприємство, приватизовано понад 90% квартир. Разом із помешканнями люди отримали частину підвалу, сходів, даху. І фактично повинні за свою власність турбуватися. Проте у декого сформувалася позиція так званого „мешканця третього поверху в п’ятиповерховому будинку”: зі стелі капає тим, хто живе вище, сморід із затопленого підвалу чи загидженого на першому поверсі під’їзду чути тим, хто там живе, потрісканого вимощення не видно. Одним словом, квартира ніби висить у повітрі.

 

Хочу заявити: роботи в першу чергу виконуватимуться там, де мешканці готові їх співфінансувати, як, наприклад, було в гуртожитку на вул. Залізничній, 143а. Це не тому, що ми не хочемо. Навпаки. Є бажання нормально працювати, але немає можливості саме через недостатність коштів.

 

– Через борги споживачів?

 

– Ні. Рівень розрахунків протягом останніх місяців наближається до ста відсотків. Звичайно, є й такі громадяни, котрі накопичили солідні борги. З ними ми обов’язково зустрінемося в суді й таки примусимо розрахуватися. Але й повна сплата не дає змоги виконати всі роботи. По-перше, постійно зростає вартість матеріалів, підвищується мінімальна зарплата, а значить, за ті самі кошти можна зробити значно менше, ніж у минулому році. По-друге, житловий фонд не ремонтувався й не оновлювався десятиліттями, тож потрібен час, щоб привести його до належного рівня.

 

– Якою на сьогодні орієнтовно має бути вартість обслуговування одного квадратного метра житла, щоб гарантовано забезпечити виконання всіх передбачених робіт?

 

– Десь біля 4 - 5 гривень. Це дозволить належно утримувати житловий фонд. Та, наголошую ще раз, без співучасті, в тому числі й фінансової, власників житла, господарського ставлення до власної домівки – багатоповерхового будинку в цілому – ситуація на краще не зміниться.

 

Спілкувався Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009