Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Кучі... байдужості
Кучі... байдужості
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:47      Ромни, Сумська область
Cпівробітники Державної екологічної інспекції та регіонального відділу Державного управ­ління охорони навколишнього природного середовища М.О. Ярмак, Є.О. Рогіз, відповідальний секретар Роменської організації УТОП Л.М. Кондратенко “проінвентаризували” стихійні сміттє­звалища.

 

Приписи з вимогами їх лік­відувати черговий раз надійдуть міському голові та головному управлінню міського господарства, а не тим, хто викидає сміття попід дорогами, в ярах і на покинутих подвір’ях. Протягом багатьох років смітники намагалися ліквідувати, однак смердючі купи непотребу виростають знову на тих же місцях. До речі, приписи вимагають не стільки ліквідувати, скільки контролювати дотримання мешканцями вимог природоохоронного законодавства й поводження з твердими побутовими відходами. Однак, зважаючи на рівень екологічної свідомості більшості роменців, це було б схоже на партизанську війну. Напевно, саме тому влада лише лякає штрафами.

 

На вул. Прокопенка над чималою купою мотлоху новенька табличка сповіщає, що вивозити сюди сміття заборонено – штраф 500 грн. (напевно, ще нікого не покарали). У лісосмузі вздовж Роменки пластикові пляшки виблискують на сонці яскравіше, ніж річкова вода, хоча помітно, що тут нещодавно прибирали. Те саме на вул. Космонавтів. Проїжджаючи вулицею Залізничною, просто зручно викидати з машини весь непотріб. У мікрорайоні Каховка все вивозять у поле, ще й прикидають зверху гіллям, через що навантажувач не дістанеться до сміття.

 

Вулиця Миру, прибрана минулого року працівниками міськвиконкому, знову потроху загиджується, а поряд в яру справжні “поклади” пластикових пляшок та ін. Поблизу ЗОШ № 5 хоч і огородили будівельний котлован, його однаково заповнюють непотребом. Про успіхи торговельної галузі міста яскраво розповідає смітник на вул. Щорса – документація, пляшки, бляшанки. Ярки за коледжем СНАУ та по Коржівській (Муховець) теж потихеньку засипають побутовими відходами. До популярної купальні на Сулі веде вул. Комарова, узбіччя якої більше схожі на загальноміське звалище. Покинуте дворище стало смітником на перехресті вулиць Декабристів і Мічуріна, колишній склад отрутохімікатів – поблизу Пустовій­тівки. У Пивному лісі стало набагато приємніше проводити вільний час після того, як його взяли під свою опіку юннати ЗОШ № 9. Проте здається, що це не обходить мешканців прилеглих вулиць, які продовжують викидати туди сміття.

 

Місця постійних стихійних звалищ відомі всім, але з кожним роком з’являються нові. Крім того, виникають “профільні” – смітники з пластику, який можна переробляти й ні в якому разі не знищувати (при спалюванні виділяються шкідливі токсини) чи утилі­зувати (для їх розкладу потрібно не менше 200 років).

 

Усі сподівання на заходи з благоустрою, що мають привчити людей належно ставитися до природи.

 

Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop7
konotop7