Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Духовність. Культура. Цивілізація
Духовність. Культура. Цивілізація
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:44      Ромни, Сумська область
Масовість толоки в районі не дала змоги набрати кворум черговому засіданню громадської ради. Однак це не завадило обмінятися думками на тему “Духовність. Культура. Цивілізація”.

 

Однак спочатку задали кілька запитань спеціалісту центру зайнятості населення щодо набуття статусу безробітного членами особистих селянських господарств. Віднедавна зміни в законодавстві вимагають для цього 26 календарних тижнів (півроку) зайнятості. З огляду на це нова хвиля безробіття захлиснула село.

 

– Та за будь-яких обставин відрадою для людини стає духовне життя, – наголосила голова громадської ради О.П. Лобода й повела мову про приклад споконвічно українського письменника М.В. Гоголя, 200-річчя якого від­значають цього року, роменських митців Й.М. Дудки, І.К. Цюпки, подружжя Колтановських, котрі, незважаючи на численні (в тому числі й ідеологічні) перепони, зуміли передати нащадкам неоціненний творчий спадок. Та чи зуміють сучасники прийняти його?

 

Т.А. Марченко розповіла про поки що безуспішні спроби відкрити музей Йосипа Дудки у Пустовійтівці, який ще за радянських часів писав про Калнишевського, видати збірку його творів. Попросила підтримки громадськості. Зібрано масу матеріалу, підготовлено ескізи, колектив місцевої школи готовий виконати необхідні ремонтні роботи, однак їм лише обіцяють кімнату в будинку культури.

 

Під час обговорення учасники зустрічі вирішили зробити те, що можуть – потолокувати в Широкому Яру в обійсті Дудки та облаштувати могилу Колтановських.

 

Н.Й. Карпенко підняла тему морального оздоровлення сус­пільства, з якого і починається від­родження, зокрема й економічне. Ця думка змусила погодитися всіх присутніх з необхідністю створити в місті центр духовного відродження. Приводом для цього є звернення УПЦ КП, у якому церква просить передати їй приміщення колишнього духовного училища на вул. Щучки. До речі, небезпідставно, спираючись на зобов’язання перед Радою Європи щодо повернення культових споруд, відібраних комуністичним режимом, релігійним громадам. Президент України Віктор Ющенко навіть видав кілька указів щодо впровадження відповідних заходів. На жаль, проблему поглиблюють суперечки навколо “Санта-Марії”. Благочинний церков Роменщини УПЦ КП Ігор Мурий, підтримуючи пропозицію, зокрема наголосив, що церква не має наміру займати всю площу (близько 3 тис. кв. м). На кількох поверхах, упевнений він, знайдеться місце і для дитячої по­ліклініки, і для суду, а також художньої зали, виставкової галереї, музичної школи, центру реабілітації молодих інвалідів та ін.

 

– Маємо усвідомити, що вихід з кризи знаходиться не з матеріальної, а духовної сторони, – сказав о. Ігор.

 

О.М. Рубан звернув увагу на те, що уваги потребує не тільки далеке, а й близьке минуле. Пам’ять про Героїв Радянського Союзу, братські могили воїнів Великої Вітчизняної війни та осередки культури, створені протягом доби СРСР, також здатні прищепити відчуття патріотизму й духовно оздоровити передусім молодь.

 

Вирішено підготувати відповідне звернення до влади. Однак, коли духовність постійно натикається на пасивність більшості й залізобетонні паркани антихристиянських матеріалістичних цінностей, рішення про відновлення соборів душ повинна приймати не тільки влада...

 

Микола СОТ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

30
30