Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Дефіцит кадрів на фоні безробіття
Дефіцит кадрів на фоні безробіття
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:11      Ромни, Сумська область
Про зростання безробіття, напевно, не чув лише глухий. Негаразди у світовій, відповідно й вітчизняній економіці спричинили скорочення працюючих на багатьох підприємствах або, в кращому випадку, переведення на неповний робочий день чи тиждень. Тож, здавалося, інформація про прийом на роботу має викликати якщо не ажіотаж, то хоча б зацікавленість. Принаймні так подумав, коли побачив рекламний щит ВАТ „Геотехніка” із переліком потрібних підприємству спеціалістів. На роботу за­прошувались зварювальники, слюсарі, теслі, токарі… Згадав кількох знайомих, котрі там працюють, і принагідно поцікавився умовами роботи й розміром зарплати. Судячи з почутого, ситуація на підприємстві вигідно відрізняється від стану справ на багатьох інших. Так, наявність значного пакету замовлень дозволяє впевнено дивитися в майбутнє й гарантує постійну роботу трудовому колективу на досить тривалий період. До цього часу зупинок виробництва чи скорочень працівників не траплялося. Зарплата виплачується вчасно, в останню п’ятницю кожного місяця. Причому винагорода за працю (в лютому середня по підприємству склала 1050 грн.) залежить від конкретного праців­ника: більше зробив – більше отримав. Пільги, надбавки за понаднормовий час, інші виплати, передбачені колдоговором, теж нараховуються без жодних затримок.

 

Вимоги до бажаючих праце­влаштуватися навряд чи хто назве „драконівськими”: досвід роботи не менше року і сумлінне виконання своїх професійних обов’язків. З незвичного – заборона палити на робочому місці. Проте запеклим курцям не варто впадати у відчай. Після кожної години роботи оголошується п’ятихвилинна перерва, і наповнити легені свіжим димом (для па­ління відведені спеціальні місця), попити чаю чи кави або просто перепочити зможе кожен.

 

Здавалося, до відділу кадрів „Геотехніки” вже давно б мала вишикуватися черга. Особливо враховуючи потребу в нових працівниках, – лише зварювальників потрібно біля п’ятнадцяти чоловік. Але таких, прямо скажемо, не густо. Загалом дефіцит токарів, зварювальників, слюсарів та людей інших робітничих професій – явище для Ромен в останні роки традиційне й звичне. І, можливо, саме економічна криза поверне популярність професій, пов’язаних з безпосереднім створенням матеріальних цінностей. Як у ВАТ „Геотехніка”, де виробляють різноманітні вагони-будинки, профнастил, металопластикові вікна та іншу продукцію й мають вільні робочі місця.

 

Северин НАДОЛЬКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

20
20