Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини В загінку стануть нові «коні»
В загінку стануть нові «коні»
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 09:49      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії РДА, яке провів т. в. о. голови райдержадміністрації П.М. Кривогуз.

З питання “Про підготовку господарств району до проведення комплексу весняно-польових робіт” доповів начальник управління агропромислового розвитку РДА А.М. Демченков. Він, зокрема, наголосив, що в нинішньому році планується засіяти ярими культурами 54462 гектари землі. У структурі посівів зернові займатимуть 61693 га (76%), технічні – 12693 (16%), кормові – 6532 га. Буде розширено площі цукрових буряків, соняшнику, ячменю, гороху, саме вони є високоліквідними. Необхідно провес­ти весняний обробіток ґрунту на 25,3 тис. гектарів. Для того, щоб успішно справитися з роботами, у полі повинно працювати 580-600 тракторів. Їх готовність станом на 25 березня становила 85%. Краще підготували техніку в агрофірмі “Біловоди”, ФГ “Урожай”, ДГ “Агрофірма “Надія”. Приємним є той факт, що господарства торік придбали 83 одиниці нової техніки на суму 20,4 млн. грн. Щоб машини та знаряддя працювали без “прогулів”, на посівну потрібно 1850 тонн дизельного пального (є 53%), 320 тонн бензину (53%), 80 тонн мастил (57%) різних марок.

 

А в таких сільгосппідприємствах, як ФГ “Леонов”, ЗАТ “Нове життя”, “Україна”, ім. Тельмана паливно-мастильні матеріали на посівну заготовлені повністю.

 

На високі врожаї можна розраховувати лише удобривши площі. Потреба мінеральних добрив, згідно з технологіями, становить 14950 тонн, на сьогодні їх припасено на складах 9700 тонн (65% завдання). Добре забезпечені поживою ФГ “Урожай”, ДП “Інтерагротрейд”, ЗАТ “Нове життя”, ТОВ “Українські аграрні інвестиції”. Повним ходом проводять підживлення озимих у ТОВ “Калина”, ПП “Горівське”, ДП “Інтерагротрейд”. Засобів захисту рослин на сьогодні закуплено 44% потреби.

 

Якісне насіння за однакової агротехніки вирощування дає прибавку врожайності зернових 20-25%. Отож цей важіль слід широко використовувати. Саме так працюють у ЗАТ ім. Тельмана, “Нове життя”, ДГ “Агрофірма “Надія”, ФГ “Урожай”. Але є сільгосппідприємства, які міркують по-старинці. Висівають насіння низьких репродукцій. Це ЗАТ ім. Щорса, ВСК ім. Браташа, ДГ “Іскра”. Відтак і врожаї мають мізерні.

 

Економічна криза негативно вплинула на підготовку сільгосппідприємств до весняно-польових робіт. Не вистачає коштів для закупівлі матеріально-технічних ресурсів, яких, за підрахунками спеціалістів, потрібно 94,4 млн. грн. Лише на оплату праці тру­дів­ників буде витрачено 10 млн. грн.

 

Фінансування проводитиметься так: 64 млн. грн. – кошти господарств, 30,3 млн. грн. – кредити банків. Але останні не поспішають надавати позички сільгосппідприємствам. Доки ще в процесі оформлення кредити для ДП “Інтерагротрейд” (7,1 млн. грн.), ТОВ “Агрофірма “Лан” (7 млн. грн.), ФГ Світлани Кривозуб (0,2 млн. грн.).

 

Директор ТОВ “Агрофірма “Надія” П.О. Черненко почав свій виступ на сумній ноті:

 

– Їхав на колегію і почув, що подешевшали зерно та молоко. Оце така “підмога” на посівну. Щоб отримати за пільговими цінами пальне, потрібно зібрати десятки папірців. Для чого? Не інакше, щоб затягти посівну до травня. Але сіяти все одно будемо. Хочу порекомендувати молодим керівникам ширше за­стосовувати енергозберігаючі технології. На озимину потрібно звернути увагу, бо окремі площі вийшли слабі, буде випадання рослин. Аналогічна ситуація і з багаторічними травами.

 

Начальник Роменської державної станції захисту рослин Л.І. Сиза ознайомила присутніх із прогнозованою ентомологічною ситуацією на полях. Вона не на користь хліборобів. Сніговий покрив, не промерзлий ґрунт сприяли добрій перезимівлі шкід­ників. Тому потрібно вдосталь припасти отрутохімікатів, ширше використовувати біологічний ме­тод боротьби з шкідниками.

 

На зібранні також виступили начальник районної державної насіннєвої інспекції С.М. Рекленко, головний лікар райСЕС М.Г. Бойко та інші.

 

По обговорюваному питанню прийняте розпоря­дження.

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

10
10