Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Газель на тракті
Газель на тракті
Вісті Роменщини
Субота, 11 квітня 2009, 13:39      Ромни, Сумська область

Автопарк Роменського ЦПЗ № 3 на “озброєнні” має мікроавтобуси ”УАЗ”, які щоранку виїжджають на тракт до поштових відділень Роменського, Недригайлівського та Липоводолинського районів.

 

 – Лише на Роменщині налічується понад 60 об’єктів, – говорить Микола Грек, начальник ЦПЗ № 3 у місті Ромни. – Географія обслуговування також солідна. А ще – цілий оберемок проблем. У ряді сільрад, я вже колись говорив, не можна піді­брати людину на посаду начальника поштового відділення. А послуги мешканцям надавати треба. Інша біда. Є приміщення поштового відділення, але коштів на його опалення в сільраді не­має, і т. д., і т. п. Отже, має бути ви­хід.

 

 ...Європейського рівня асфальтівкою мчить у напрямку Прилук мікроавтобус “Газель” білого кольору, “підперезаний” жовтою стрічкою з написом “Пошта”.

 

 – Ну, Серьожа й дає, – говорить водій нашої легковички, якою слідуємо за пересувним відділенням.

 

 Аж ось на підйомі “білокура” “Газель” зменшила швидкість, заблимав світловий сигнал лівого повороту. Через кілька метрів автомобіль під прямим кутом змінив напрям руху і разом з шосейкою зник у густих заростях дерев. Це путівець на Левченки. Старенькі службові “Жигулі” відставали від нової “Газелі” з потужним двигуном.

 

 – Правильно робить Сергій Кудін, – нарешті порушив мовчанку Микола Грек. – Його чекають ще в Королівщині, Салогубівці та в ряді інших населених пунктів. А по пошті звіряють годинник. У кожному селі пересувне поштове відділення має бути своєчасно. У цьому авторитет і сьогод­нішнього “ямщика”, і пошти взагалі.

 

На сухій шосейці “Газель” зупинилася в центрі Левченок. Тут поштовий екіпаж уже чекали місцеві жителі. Відкрилися дверцята автівки, і начальник пересувного відділення Ірина Цигура розпочала роботу. Люди гуртувалися біля білого борту, одержуючи пресу, продовольство, хто що замовляв.

 

 Перегорнувши сторінку записника, миловидна “начальниця” кинула поглядом удалину:

 

 – Степановичу, – звернулася вона до дідуся, що стояв поблизу, зіпершись на сучкувату ковіньку, – ви замовляли калоші, так ось, будь ласка, візьміть.

 

Цей товар, звісно, не входить у перелік “пошти на колесах”, але…

 

 – Спасибі тобі, дочко, – мовив просльозившись зігнутий роками та нелегким селянським життям дідусь і подибав з обновкою в одиноку старість.

 

 Сьогодні на Сумщині працюють два пересувних поштових відділення у Ромнах і в Глухові.

 

Отримати весь комплекс поштових послуг невдовзі зможуть жителі найвіддаленіших українських сіл. Пересувне відді­лення зв’язку доставлятиме також пенсію і слугуватиме магазином на колесах, де можна придбати предмети першої необхідності. Щойно міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський та генеральний директор “Укрпошти” Таїсія Замкова презентували спеціально обладнані авто.

 – Запровадження пересувних відділень передбачено Програмою розвитку національного оператора поштового зв’язку України до 2013 року, – наголосив Микола Грек. – Пошта на колесах обладнана всім необхідним устаткуванням та експлуатаційними матеріалами, матиме свій поштовий індекс і працюватиме у визначеному населеному пункті у встановленому місці та у визначений час.

 

 Микола Миколайович закцентував увагу на раціональному боці нововведення, яке з успі­хом вже використовують у Європі. Адже пересувна пошта, яка нічим не відрізняється від стаціонарної, набагато рентабельніша й економічніша (не вимагає приміщення, його утримання, штату працівників). Водночас перелік послуг, який вона надає, не скорочується. Тобто це видача і приймання усіх видів поштових відправлень і переказів, оформлення передплати, приймання платежів, продаж друкованих видань, марок, конвертів.

 

Найважливіше ж те, що впровадження рухомих поштових відділень – не перспектива, а реальність. Перші з них почали працювати ще торік. Нині в різних регіонах України діє вже 185 таких пересувних об’єктів, ще 60  відкриють цього року. Вони допоможуть тим стаціонарним відділенням, які надають послуги жителям населених пунктів.

 

Федір ОСИКА.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Дівчинка-гопнік
Дівчинка-гопнік